Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "rossz feleség és anya"...

Miért "rossz feleség és anya" az aki otthon hagyja a családot pár napra/hétre? Munka vagy akármi miatt? Ezt csak az idősebbek (anyósok) gondolják így?

Figyelt kérdés
Két kisfiunk van a férjemmel. 4 és 3 évesek, másfél éve dolgozok újra. Most kell másodjára elutaznom egy hétre. Tudtam hogy lesznek ilyenek egy évben egyszer (max kétszer). Ennek ellenére szeretem a munkámat, nem váltanék. A gyerekek is elvoltak a férjemmel. Anyósom ment "okoskodni" akkor is, mikor már a harmadik nap is odaállított, és azt ecsetelte,hogy én otthagytam őket a férjem hazaküldte, hogy majd ő megoldja egyedül. És meg is oldotta. Most felhozódott hogy megint elmegyek (nem akartam az orrára kötni, de kicsúszott a számon). Már most forgatja rám a szemét. Minden anyós ilyen? A férjem mindig kivette a részét a gyereknevelésből már kezdetekben is (mást nem is tehetett volna egy év van közöttük:)), én nyugodt szívvel bízom rá. Szerintem még élvezni is fogják a "szabadságot"
2013. márc. 19. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Semmiért. Egyszerűen más generáció, másban nőtt fel, ennyi.

Ahogy látom, a férjed elég jól kezeli az anyósát is, a gyerekeit is, kár ezen kattognod.

2013. márc. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem rossz.Én az anyukámmal megyek 4 napra Londonba,mert ezt kapta tőlünk születésnapjára.A férjem és a lányom itthon maradnak.Meg tud mindent csinálni a gyerek körül.Őt nem zavarja.A cégnél ahol dolgozom,ott meg 2-3 havonta van 2 napos ott alvós értekezlet vidéken.Sosem volt probléma.A férjed szerelje le az anyukáját,mint ahogy meg is tette.Mi itt a gond?
2013. márc. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Neked is "jó" anyósod van...


Enyém is ilyen.

Már miután összejöttünk a párommal elkövettem az egyik fő bűnt, "elvettem2 a kisfiát és elraboltam az ország másik végébe,és csak 1-2 havonta eresztem el a fogságból.

Majd szültem egy gyereket,akit képes vagyok annyira elhanyagolni,hogy 1 évesen bölcsibe adtam,6 órában dolgozom,ha betölti a 3-at,akkor 8 órában.

ÉS én galád havi egyszer pénteken haza se megyek,hanem másik város,egyetem péntek-szombat,szombat este érek haza,addig szegény páromnak kell a gyerekre vigyáznia,még főznie is kell,ezért én vagyok a szaranya,szarfeleség,már többször akart hozzánk költözni,hogy "majd ő felneveli a gyereket és gondoskodik a kicsifiáról is".

Már csak röhögünk,hogy ugyan mi a következő amit égbekiáltó bűnként fog fel.

Bár sejtem,nyáron kettesben is megyünk nyaralni,addig az én anyám fog vigyázni a fiunkra (nem anyós,rá a macskát se biznám,arra a szomszéd fog)

2013. márc. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi voltam, hogy mások is megkapják e ezt az anyóstól:)
2013. márc. 19. 15:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Meg bizony.


És szólok,fogsz te még cifrábbakat is hallani tőle.


A lényeg hogy a férjeddel értsetek egyet abban hogy mit hogy,közösen könnyá leszerelni az anyóst.

2013. márc. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
11%

Munka miatt rövid időre utazni, kötelező, mert különben kirúgnak.

Pihenni gyerek nélkül nem mennék, nekem a gyerek öröm, a pihenést csak vele együtt tudom elképzelni és a kutyával. A férj is jöhet, ha jól viseli magát.

Ha nem is vagy rossz anya, nincs elég nagy kötődés a két fiad iránt. Nekem sem lenne a fiúgyerekek sohasem jöttek be valahogyan. Lehet, hogy kisfiút én is simán másra bíznék pár napra.

2013. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

14:49 vagyok

Mi megyünk pihenni gyerekkel is,de akinek van kisgyereke,tudja hogy az nem igazi pihenés.Így egy héttel később megyünk kettesben is,addig a gyerek is nyaral a nagyinál,akit imád.

Ez nem függ össze a kötődéssel.

De nem jó ha hozzá van ragasztva a anyjához a gyerek.

2013. márc. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Jó ég, 15:40, remélem már nem lesz töb gyerek, de ha mégis, imádkozom érte, hogy kislány legyen...
2013. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Hűűű, na most jól le leszek pontozva :)

Üdv a magyar mentalitásban!


3 évet éltem Franciaországban, kint a nők a terhesség utolsó percéig dolgoznak, és szülés után 1-3 hónappal visszamennek dolgozni, felvesznek egy dajkát, és megy tovább az életük, némi megkötéssel, de továbbra is szabadon. Eljárkálhat, szórakozhat, dolgozhat, nyaralhat, bármit csinálhat, senki nem nézi le, senki sem szólja meg. Csomószor voltam barátnőkkel kávézóban, hogy mindenki tolta a babakocsiját, hozta a bébit, és elvoltunk, ez ott teljesen elfogadott dolog!


Node itt???

Ha elmegyek egy hosszúhétvégére, és arra a 2,5 napra a nagymamánál hagyom a 3 éves kislányomat, akkor jönnek a megjegyzések, meg a sanda nézések, mert aki a gyereke nélkül is jól tudja érezni magát, az rossz anya.

1 évesen került bölcsibe a babám, visszamentem dolgozni, akkor is jött, hogy a gyerek még túl kicsi, és csak szabadulni akarok tőle, rossz anya vagyok.

Ha a védőnőhöz megyünk, és ki vagyok festve, meg kosztümben vagyok (mert utána megyek dolgozni), az összes mackónadrágos anyuka meggyilkol a tekintetével. Egyszer megkérdeztem az egyik ismerősömtől, ő miért nem próbál kicsit elegánsabban öltözködni, picit sminkelni, hogy jobb legyen a közérzete - mert neki erre nincs ideje. Értem, tehát mivel reggelente 20 percet töltök a tükör előtt, az sem jó, azt a 20 percet is szánjam a gyerekre. És egyébként is, egy anyuka ne vegyen fel szoknyát, az kirívó...

Amikor szórakozni megyünk a párommal, elaltatom a gyereket, megmutatom a bébiszitternek, mi hol van, elmegyünk, és reggelre, mire felébred, haza is érünk. Nah, ez is milyen dolog, 3 éves gyereket egyedül (bébiszitterrel) hagyni éjszakára? Szívtelen vagyok!


Tehát a magyar mentalitás, hogy aki szült egy gyereket, az legyen cseléd és dajka, maradjon otthon, főzzön-mosson-takarítson, és pont. Szokd meg! Igen, 100 évvel ezelőtt működött, hogy a férfi dolgozik, a nő otthon van a gyerekekkel, de megváltozott a világ, a nők is dolgoznak, a férfiak is kiveszik a részüket a háztartási teendőkből.


Összességében, nem, nem vagy rossz anya, csak fel van fújva az egész történet...

2013. márc. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És tényleg, jól lepontoztatok, köszönöm :)
2013. márc. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!