Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem merünk lépni? Pedig...

Miért nem merünk lépni? Pedig ennél jobb is lehetne az életünk.

Figyelt kérdés

25-30 közötti pár női tagja vagyok.

2 éve vagyunk együtt,1 éve együtt élünk.

Egy elég lemaradott részén élünk az országnak,munkahelyen ismerkedtünk meg,most is együtt dolgozunk,nagyon jól működik,hogy szinte 24 órában együtt vagyunk.

Amielőtt összejöttünk,mindketten új melót kerestünk jobb fizu reményében,ajánlatokat kapunk azóta is jókat bőven.

Amikor összeköltöztünk,az volt a terv,hogy lakjunk itt együtt egy évet,ne legyen minden új,előbb nézzük meg működik-e együtt élve,aztán majd együtt költözzünk innen jó messzire.

Eltelik lassan az év,mégbiztosabbak vagyunk a kapcsolatunkban.

Új munka keresése viszont mindig csak "majd".

Részéről és részemről is.

3-5 éven múlva gyereket kellene vállalni,ahhoz nekem másik meló kellene,mert bár ez fix,de olyat szeretnék,ami jól fizet,és vissza is várnak majd.(jelenlegiből nyugdijba is mehetnénk,csak ebből sokat gyűjtögetni nem lehet,bár környékhez képest jó a fizu,de ennek többszörösét kapnánk ilyen végzettséggel máshol)


De akkor miért van bennem is,hogy "majd" ?

Halasztjuk,halasztjuk,pedig végtelenségig nem lehet.

Jó itt,de kevés a fizu,állottviz,előrelépési lehetőség nulla.

Mi mégis a nyaralást tervezzük,meg hogy jövőre a fűtéshez kellene ez meg az a lakásba...


Más is van igy?


2013. márc. 20. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

" Más is van igy? "


Van.

2013. márc. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én csak a saját helyzetemet tudom értékelni, ami abban hasonló a tiétekhez, hogy nem merek munkahelyet váltani. Nálam ez azért van így, mert nem merem a biztosat ott hagyni a bizonytalanért. :(
2013. márc. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nekem is van egy fix melóhelyem, nem keresek jól, de annyira rosszul sem. 128 körül kapok, + 22 ezer kafetéria, most kapok olyan 100-120 körüli bónuszt + pár % fizuemelést. Nem sok, ez kéne, hogy az átlag legyen, tudom, hogy van jobb, de nem merek váltani, mert ennél rosszabb is van. Volt osztálytársam 180 nettóban keres bankban, azt mondta, elintézi, hogy én is ott dolgozhassak, de nem mertem bevállalni. 2 éve dolgozok itt, gyereket szeretnénk, jobb a biztos.
2013. márc. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Mennyire örülnék ha ennyit keresnék! :) Közalkalmazott vagyok, nem régóta dolgozom közszférában, és hagy ne mondjam mennyi a fizetésem...siralmas.
2013. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mindkettőnk végzettsége engedné,hogy ha nem tetszik a meló amit találunk,akkor 1 hónapon belül van másik,és előrelépés is lenne.

Viszont az nem garantált hogy egy helyen tudnánk dolgozni,azt pedig ugy megszoktuk,reggel együtt megyünk,délben együtt ebédelünk,délután együtt haza,napközben bármikor beszélhetünk,szabira is tudunk együtt menni.És elég nyugis meló,nem szakadunk meg.

Ezek az érvek szólnak mellette.

A kevés fizu (relativ,kettőnké 300+cafeteria) és a rossz környék viszont ellene.

Az eszemmel tudom,hogy lépni kell.


Régebben nem voltam ilyen,dolgoztam már sokfélét sok helyen,simán kiléptem ha nem tetszett,lett helyette más meló,költözni is költöztem sokszor.


Most meg...

2013. márc. 20. 15:11
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát passz, de arra rájöttem az írásotok alapján, hogy nekem mindenképp lépnem kell :D
2013. márc. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hát figyelj, azért lássuk be, eléggé el vagytok kényelmesedve. Elhiszem, hogy jó, hogy együtt vagytok egész nap, de azért az nem általános. Valamit valamiért. VAgy együtt akartok dolgozni is, vagy jobban akartok keresni. A 300 + kafetéria nem olyan vészes, mi ketten keresünk olyan 250 körül.
2013. márc. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

El vagyunk kényelmesedve,ez tény.

De ki ne lenne igy.

elvagyunk,nem szenvedünk hiányt igazán.

De tudom,hogy kapnánk olyan munkát,amiért 300-400 nettót is kapnánk,valószinű szintén nem megszakadva.

Csak rá kellene venni magam és páromat is.

Melókeresés,interjúrjárás,lakáskeresés,költözés,felsorolni is fárasztó.


Bár örülhetek,van munkám,szerető párom,szavam sem lehet,rengeteg ember elégedett lenne ezzel.

2013. márc. 20. 16:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi a végzettségetek? Hol laktok, hogy ennyivel kevesebbet kaptok ott? Köszi
2013. márc. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mérnökök vagyunk,nekem ráadásul speciális szakom van.

Szabolcs megyében élünk,itt jónak számit nettó 150+cafeteria.

Legutóbbi 5 állásajánlat közül amit kaptam, a legkevesebb 350 nettó volt (és nincs fenn sehol egy ideje az önéletrajzom)

2013. márc. 21. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!