Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bűntudatom van, ha nemet...

Bűntudatom van, ha nemet mondok. Lehet ez ellen valamit tenni?

Figyelt kérdés
Ha hívnak valahova,megkérnek valamire,vagy bármi amihez éppen nincs kedvem alig tudok rá nemet mondani,mert utána mindig bűntudatom van. Amikor ma anyukám megkérte,hogy menjek el vele a boltba (voltam suliban,2 helyre elmentem vele) mondtam neki,hogy nincs kedvem,nem akarok menni. Ez után mindig rosszul érzem magam,volt olyan is,hogy már sírtam ez miatt. Olyan rosszul érzem magam ha valakinek nemet kell mondanom...
2013. márc. 20. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni nemet mondani, ha nem teszed nagyon csúnyán kihasználhatnak.

Ne legyen miatta bűntudatod, csak gondolj bele egy picit azok az emberek akiknek (akikért) megteszel dolgokat vajon viszonoznák-e?

2013. márc. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

van egy ilyen könyv: Hogyan mondjunk nemet, és mikor. (ha jól emlékszem a címére)


érdemes átolvasnod és alkalmaznod

2013. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!