Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet feldolgozni, hogy...

Hogy lehet feldolgozni, hogy a másik sokkal, de sokkal sikeresebb a karrierjében?

Figyelt kérdés

Az enyém egészségügyi okok miatt derékba tört, most szenvedek. Amihez értek, azzal nem foglalkozhatok, máshoz meg nem igazán értek, és csak egy érettségim van (művésznek készültem, olyan végzettségem van, de minek, gépelni is alig tudok, nemhogy hangszerhez ülni..).

Most állást keresek már hetek óta és semmi, egy vacak interjúra se hívnak be. Talán protekcióval összejön egy félállás, ahol 50 ezret keresek.

Ehhez képest a párom most is interjúzik. Van munkája, mégis mindig megkeresik. Az utóbbi időben ráállt arra (mivel szereti a mostani munkahelyét), hogy úgy indít, hogy első körön leszögezi, hogy nettó 500 ezer alatt esélytelen, hogy váltson, szóval akkor ne rabolják egymás idejét. És ennek ellenére behívták.

Persze örülök neki, meg valahol ez nyilván nekem is jó, mert például nem kell azon aggódnom, hogy mit egyek, amíg nincs munkám.

De nagyon zavar a köztünk lévő különbség. Ő szépen lépked fölfelé a ranglétrán, én meg egy helyben toporgok és ha találok is munkát, körülbelül recepciósnak lennék jó, onnan meg nem nagyon van előrelépés. Az, hogy sikerül a pályámra visszatalálnom, egyre kevésbé valószínű, no meg lassan ki is öregszem.

Hogy lehet az ilyen különbségen túllépni? Borzasztóan elkeserít és ez a kapcsolatunk rovására fog menni.


2013. márc. 20. 19:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
70%
törj egy másik utat, keress valami mást, amit szeretsz, amiben ki tudsz teljesedni!
2013. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Amikor összeköltöztünk a férjemmel nekem egy jó munkahelyem volt ( most is) és ő meg munkanélküli volt.Ez a munkanélküliség közös döntés volt. És tisztelem becsülöm érte soha de soha nem volt rám irigy vagy féltékeny. Én biztattam és az én helyem által sikerült neki munkát szereznem.Az ő munkája olyan hogy ismeretség kell hozzá, fiatalon nem volt kuncsaftköre. Én segítettem neki, és elindult. Most 3 évvel később azt mondom hogy elég jó volt a tavalyi év és szerintem ez csak jobb lesz. Ő soha nem volt depis, nem volt kiborulva, meg semmi ilyen. Abban az időben igencsak lefoglalta magát, mert a házunkon ezer dolog volt amit kellett csinálnia. Ha a párod ilyen sikeres akkor "használd ki" ezt a helyzetet. Próbáljon meg ő neked valami munkát keresni sz ismeretségi körében vagy abban amit ő csinál. És próbálj meg ebből a nagyon elkeseredett légkörből kilépni mert csak akkor lehetsz sikeres ha elhiszed magadról, ha pozitívan állsz a dolgokhoz. Először az agyadat állítsd át arra hogy neked is sikerülni fog. És gondolj arra hogy van biztos megélhetésetek ez már egy óriási pozitívum, nem kell minden sz.art elvállalnod. És ne felejtsd el hogy bármikor fordulhat a dolog, és te leszel feljebb, mert semmi nem tart örökké. Élvezd ki egy kicsit az életet, hogy nem dolgozol és közben nem éhezel. keresgélj munkát de csak lazán és pozitívan és sikerülni fog.
2013. márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
18%

"Művész" végzettséged van. Aztán mégis miben merül ki a művészséged, ha saját állításod szerint gépelni is alig tudsz, nem hogy hangszeren játszani? Akkor mitől vagy művész? Ja hogy valami sz@r bölcsész suliba jártál, ahol elmélkedtél 1-2 irodalmi műről, és közben etetted magad azzal hogy te művészlélek vagy? Most meg micsoda nagy meglepetés, hogy ezzel nincs munkád.


De hát ez van, mindenki tanulja azt ami neki szimpatikus, nem jött be, sajnos így jártál, tovább kell állni. Meg is tetted ezt, és elkezdtél egy olyan fősulit, amiből van 1 éved, de már most tudod hogy ez is annyit ér mint egy határ sz@r? Akkor minek csinálod?


Autodidakta módon megtanultál egy csomó dolgot? Hagyjuk már. Szép és jó dolog ha valaki képzi magát amiben tudja, de ne várja hogy ez a munka keresésénél plusz pont lesz..


Esetleg örülj hogy ilyen párod van, és hogy nem kell éhezned munkanélküliként, aztán gyorsan keress olyan szakmát ami piacképes és megcsinálhatod.

2013. márc. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!