Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog hogy a volt...

Normális dolog hogy a volt felesége FONTOSABB nálam?

Figyelt kérdés

Még nem vagyunk régóta együtt csak 3 hónapja. Tudom, hogy ez még nem sok idő, vele éveket töltött, összeköti őket a gyerek. De akkor is fájt amit mondott. Beszélgettünk, hülyéskedtünk, valamire felhozódott a téma és azt mondta ha MOST lenne köztem és a volt felesége között ellentét, és egyikünknek sem lenne jobban igaza, akkor mellé állna, mert a gyerekek miatt is muszáj a jó kapcsolat, és az ő értékrendje még sokkal ismerősebb, elfogadottabb neki.

Ti hogyan reagálnátok erre e kijelentésre?



2013. márc. 21. 10:04
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, még. Csak három hónapja vagytok együtt. Ha valami nagy ellentét lenne közted és a gyereke anyja között, érthető, hogy még felé húz. Mert közvetve a gyereke érdekét nézi.

Persze máshogy gondolnám, ha mondjuk a nő egy hárpia lenne, aki ezt ki is használja. De alapesetben érthető.

2013. márc. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy az a hárpia kategória. Bár én még csak egyszer találkoztam vele, akkor is véletlen, de nekem is szimpatikus nőnek tűnt elsőre.

Annak örülök, hogy így kezelték a válásukat - ahogy valaki írta ez még akár jó jel is lehet - csak ez a kijelentése esett kicsit rosszul. De majd megemésztem. Fél év múlva megkérdezem mit gondol :)

2013. márc. 21. 11:30
 23/40 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy persze azzal nem értek én sem egyet, hogy "lesz.rja" a feleségét. Beszélniük is kell, a gyerek most lépett kiskamasz korba, hát van mit megbeszélniük:) Szóval ezzel tényleg nincs bajom! Örülök, hogy a párom sem az a vasárnapi apuka, a nevelést nem a nőre bízza, hanem tényleg együtt hozzák a szabályokat. Ez valóban olyan megnyugtató dolog. (na persze még 3 hónap után nem tervezem az esküvőt, közös gyereket, csak hát mégis jó ezt látni)
2013. márc. 21. 11:35
 24/40 A kérdező kommentje:

Nem megnyugtatás. (ha annyira nyugtatnám magam akkor ez a kérdés sem merült volna fel bennem). De pl. engem mindig úgy neveltek, hogy ha valamit volt, akkor leültünk hármasban és megbeszéltük. Úgy látom náluk is ez van. Mondok egy példát most kezdte a 8osztályos gimit, vannak nehézségei az egyik tanárral, együtt ültek le vele megbeszélni, hogy miken kellene neki is változtatnia. Majd együtt mentek be a tanárhoz is. Ez szerintem így van rendjén. És még ezer ilyen dolog lehet/lesz. De ezalatt a három hónap alatt míg együtt voltunk ez a példa történt. Nyilván az anya egyedül is el tudta volna intézni, vagy külön-külön is megbeszélhetik vele, de akkor fennáll a veszélye, hogy homlokegyenest mást mondanak neki.

Nekem ezzel a részével tényleg nincs bajom. Nem csak tetetem:)

2013. márc. 21. 11:45
 25/40 A kérdező kommentje:
:) Nem mondom, hogy nem figyeltem meg! Mert megfigyeltem. De normálisnak tűnt ő is, a párja is. Attól még hogy a párom exe nem keresem rajta a hibát. Inkább remélem hogy tényleg nem lesz vele semmi gond. (bár lehet ez ebben a helyzetben kivitelezhetetlen. Nem tudom)
2013. márc. 21. 11:47
 26/40 anonim válasza:
92%

Szerintem nagyon jól látod a dolgokat, és a hozzáállásod is nagyon szimpi nekem! Nagyon könnyen osztja az az észt, aki még nem volt ilyen helyzetben. Nálunk a kezdeti nehézségek után elég rossz volt a viszony párom és a volt felesége között. És ez rányomta a bélyegét mindenki hangulatára. A gyerekek konfrontálódtak leginkább, próbáltak inkább az anyjuk mellé állni, mivel vele éltek. Persze páromnak ez nagyon rosszul esett.

Ma már normális közöttük a viszony, nem barátok, de ha gond van, azt normálisan meg tudják beszélni. Ez sokkal jobb mindenkinek, főleg a gyerekeknek.

Szerintem nagyon jó úton haladsz, és hidd el, ha tényleg elszánt arra, hogy veled kezdjen új életet, akkor rövidesen változni fog ez, és sokkal többet fog adni a Te véleményedre.

2013. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó a hozzáállásod, jó az amiket írsz, a példa amit írtál is bizonyítja, hogy miért kell beszélni az elvált embereknek. Hidd el elváltként sem könnyű valaki olyan véleményére adni akivel valamiért elváltál. De muszáj. Nálunk volt már olyan is, hogy ketten ültünk le beszélni arról, hogy mi legyen. Mert annyira tanácstalanok voltunk, hogy mi lenne a jó. Ketten döntöttünk és ezt utána közöltük a gyerekkel. Mindkettőnket utált, de ez van. Ha nem váltunk volna el akkor is ez lenne a természetes. Még egyszer leírom: Egymástól váltunk el, de szülők maradtunk. Hogy mennyire csináljuk jól az majd kiderül, de ha elrontjuk, akkor együtt rontjuk el. Kijátszani még nem tudott egyikünket sem, pont azért mert megbeszéltük mit hogyan csinálunk. Nem lehet az, hogy nálam ezt szabad, az apjánál azt. Persze megszokná, hogy hol hogyan viselkedjen, de ez nevelés? Ez értékrend átadása? Lehet hülyének nézni minket, vagy belegondolni ezer dolgot. Nem érdekel. Mindketten találtunk magunk mellé olyan embereket akik ezt elfogadják, nem lehetetlen dolgot kérünk. Tudom, hogy nekik sem mindig egyszerű. Az ő felesége is gondol valamit a gyereknevelésről, amit szintén valamilyen szinten be kell építeni. Persze kettőnk dolga, de emiatt se köztem és a párom között, se közöttük ne legyen feszültség. Nem olyan eget rengető dolog ez. Csak nyitottnak kell lenni, és normálisan állni a dologhoz. A férjem is ember. A felesége is. Ahogy én is, mi is. Egyszer valamiért hozzámentem, nem lett hirtelen suttyó paraszt. És nem olyan az értékrendje, hogy elvesz egyet.

Életem legjobb döntése volt, hogy elváltunk, minden félelem ellenére, de emiatt nem lett az ellenségem. Ugyanolyan ember mint én. Nem csinálom össze magam, ha eljönnek a gyerekért hanem illedelmesen köszönök (bár olvastam hogy ezt sem kellene) és még néha egy kávéra is meghívom őket.

2013. márc. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
83%

Azért megnézném az arcodat, amikor a párod benyögi, hogy "bocs drágám, most mennem kell, mert Katinak most leesett a polc a szobájában és el kell menni felfúrni, (mert hát a gyerekem anyja és nem akarok konfliktust)" Aha, ja, persze.


....

2013. márc. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
És ez nem valami romantikus női hozzáállás. Volt férjem is ilyen. Ő is normálisan áll a páromhoz. Köszönnek, kezet fognak, váltanak két szót. Mint ahogy egy szomszéddal is van egy udvariassági kör amit le kell tudni. Emberek között már csak így működik..
2013. márc. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Bár sosem hívtam fel a voltférjemet, hogy segítsen (vannak testvéreim, barátaim akik segítettek a "férfi dolgokban" míg egyedülálló voltam) de volt rá példa, hogy ő segített, mert látta hogy kell. Nem engem fúrt, hanem az kinti asztalt :) Ebben mi a rossz szerinted? De mint írtam nem tőle kérte segítséget.
2013. márc. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!