Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lengyelországba utazom. Van...

Lengyelországba utazom. Van valami fontosabb dolog, amiről tudnom kellene?

Figyelt kérdés

Kellene tudnom valamit? Krakkóba állunk meg, majd Zielona Góra, nagyon hosszú az út? Kell valami különösebb fontos dolog, a szokásosnál eltérően? Milyenek az emberek, a szokások és a kultúra?

Már nagyon izgatott vagyok és próbálok minnél több info-t bezsebelni, ha bármit tudtok, kérlek írjátok le. Előre is köszi!


2010. szept. 23. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Volt egy lengyel srác az életemben. Nagyon kedves aranyos volt, barátságos, humoros és ember szerető. A magyarokat különösen kedvelik, a kávézás egy igazi baráti szertartás náluk. Nagy templomba járók, katolikusok és Isten hívők. Kulturájukban a mulatság, a tánc igen domináns. Szeretik a pálinkát. Ja és családcentrikusak is. Náluk a barátság igazi és nem felszínes. Én a lengyel barátomtól sajnos elszakadtam, ő nem akart ide költözni, én meg oda. Nagyon örlődtünk mind a ketten, de végül szakítottunk, mert nem volt értelme a távkapcsolatunknak. Mindig kedves emlék marad, az a szőke kék szemű srác!
2010. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én is voltam egyszer még sok-sok éve Lengyelországban. Az út borzasztó hosszú volt és fárasztó, de gyönyörű helyek vannak, én nagyon élveztem! Az emberek kedvesek, örülnek, mikor az ember tud néhány szót lengyelül:) És tényleg nagyon erősen vallásos a lengyelek nagy része (nekem ez volt meglepő) :)

Amire emlékszem az Katowice és Krakkó. Úton odafelé egy hegynek a legtetején és legszélén volt egy templom, marha magasan. Elképesztően nézett ki:) Katowice viszonylag kicsi, de sétálóutca szerű, rengeteg árussal, finom sajttal, ami nagyon olcsó (olyasmi íze van mint nálunk a parenyicának) és majdnem minden méreten kapható:)

Krakkóban rengeteg az ember, nagy a nyüzsgés, ott is rengeteg az ember, de gyönyörű minden és sok dolog kapható!

Nekem mindenképpen egy nagyon szép élmény volt és szívesen mennék még többször is akár!

Jó utat! :)

2010. szept. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs autópálya ugyhoyg végig falvakon keresztül mentek majd az út során. Nagyon aranyos kedves emberek, de nem nagyon beszélnek angolul ha segítség kérés kellene, mutogatás az megy. Nagy hívők.a kajáktól nem dobtam el az agyam, de ez izlés kérdése. Megfizethető árak.
2010. szept. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mikor mész?

Én 18 nap múlva, ha akkor nem késő majd írok

2010. szept. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!