Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen anya az olyan aki a...

Milyen anya az olyan aki a gyerekének nem adja oda a saját magának vásárolt dolgait miután az elköltözött?

Figyelt kérdés

Télen költöztünk össze párommal, karácsony óta már a vőlegényem. Akkor nem akartuk áthurcolni a bútoraimat, meg még egy csomó apróságom maradt ott. Anyámmal a minap beszéltem és nagyon felháborodott hogy mi az hogy én el akarom vinni a cuccaimat amikor azt már az öcsém hónapok óta használja?? Az már az övé. És hogy nem én vettem mert ő nem emlékszik rá. Pedig én vettem, vagy kaptam, de nem tőle és nem is apámtól!!! Miért érzi azt hogy neki több joga van az én szekrényemre amit nagyapámtól kaptam születésnapomra mint nekem?? Meg az ágyamra amit teljes mértékben én vettem?

Anyám mindig is irigy volt rám, mindent sajnált tőlem. Amikor pl elmentünk vőlegényemmel nyaralni külföldre, amire hónapokon át gyűjtögettem a pénzt diákmelóból stb, lekur**ázott hogy majd ott fogok ba**ni?? Ilyeneket vágott a fejemhez. Vettem magamnak új laptopot, aztán pár hónappal később kaptam eljegyzési gyűrűt. Mindre tett megjegyzést. Annyit keresek mint ő. Ugyanúgy fizetem a számlákat, meg a kaját. Hogy lehet valaki a saját gyerekére irigy és hogy lehet valaki ilyen önző a saját gyerekével szemben?? Soha de soha nem kaptam tőle semmit. Ruháim nem voltak, éheztem gyerekkoromban, barátaimtól eltiltott!!!

Gyűlölöm, legszívesebben úgy kizárnám az életemből ahogy csak lehet. És ezt is kellene tennem. De a másik szemem meg sír, hogy nincs családom!!!!!!!



2013. márc. 21. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Akkor zárd ki az életedből, és nézd úgy, hogy az öcsédnek adtad a bútorokat!
2013. márc. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Az enyém is a fiát az én öcsémet mindig jobban szerette.

Igazságtalan beszólásai vannak, azt hiszi jópofa. Gyerekként nem puszilt meg csak ritkán, és amikor a lányomat puszilgattam rám szólt, hogy nem szereti ha egy anya állandóan nyalogatja a gyerekét mert gusztustalan.

Persze engem ez nem érdekel, naponta többször adok puszi t a saját gyerekemnek.

Elvittük anyámat külfödlre végig bőgte a 2 hét luxusnyaralóban foglalt utazást a tengerparton. Valószínűleg az öcsémet hiányolta, bosszúból nem nézett meg szinte semmit. Most meg oldalági rokonokkal megy nyaralni és örül neki.

Tudom it érzel, a te példád talán még durvább de rengeteg sztorim van. A saját gyerekeddel ne tedd azt amit az anyád veled. Ez az egyetlen amit most tehetsz.

2013. márc. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Vannak ilyen toxikus szülök sajnos, akik nem tudnak örülni a gyerekeik sikereinek
2013. márc. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az irígység egy dolog, de ami a Tied, azt nem veheti el Tőled. Az ajándékozókkal nem gyűlik meg a baja? Nem ragaszkodnak hozzá, hogy Nálad legyen a holmid? És az öcséd?

Egyébként nem lány vagy? Női holmikkal mit kezd az öcséd...?

2013. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha nincsen bizonylatod legalább a vásárolt bútorokról, jogi úton semmit sem tehetsz, talán még fel is jelentene lopásért, ha elvinnéd a cuccaidat. Illetve, közölhetnéd vele, hogy akkor adja elő ő a bizonylatokat, és bizonyítsa, hogy az ő bútorai. Meg kellene kérdezned erről egy jogászt.

Vannak ilyen szülők... sajnos. És ez rettenetes. Tudom, hogy nagyon dühös vagy, de próbálj meg lehiggadni. Úgyis elköltözöl, idővel pedig pótolni tudod az otthagyott cuccokat. Tudom, hogy eszmei értéket is képviselnek számodra, de ha egyszer ott tudod hagyni ezt a förtelmes nőszemélyt, talán túl tudsz lépni a bútorok elvesztésén.

2013. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 _.-Akv-._ válasza:
52%
Olyan anya, aki hülye. Apukád van? Tartsd csak vele a kapcsolatot.
2013. márc. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

Én is most akarok innen elköltözni de nekem eszembe nem jut elvinni a szekrényemet... vagy az ágyamat, amit én vettem az ösztöndíjamból.


Semmit nem viszek, max pár törölközőt, de megpróbálok mindent beszerezni addigra mire szükségem lesz a dolgokra

2013. márc. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudod úgy elvinni a dolgaidat, hogy ő nincs otthon?? Én simán kilopnám a lakásból, mit képzel az ilyen?!
2013. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Anyámnak még akkor mondtam hogy el fogom vinni a cuccaimat, amikor elköltöztünk, akkor sem örült neki, mondta hogy üresen fog maradni a szoba... De mivel már eljöttünk fél éve lassan, és már otthon vannak a cuccaim hónapok óta, és tesóm megszerette őket (gondolom én, hiszem már hónapok óta a szobámban lakik), így már nem akarja abszolult odaadni nekem ami az enyém. Sőt még virágaim is vannak otthon, amit a páromtól kaptam májuskosárban volt, hagytam otthon egy csomót mert nem fér el az új lakásban, de mostmár azt is el fogom hozni. Még ahhoz is ragaszkodik anyám amikor azokat én kaptam.

Nem tudok úgy hazamenni hogy ne lássa egyrészt nincs kulcsom. Apám azt mondta hogy elromlott a zár és kicserélte és visszakértem a kulcsaimat. De apámat anyám teljes mértékben manipulálja!! Apám el szokott jönni hozzánk, és ha hazamegy anyám mindig kifaggatja őt mindenről, ezt onnan gondolom, mert havi 1x tuti van valami közös család alkalom (névnap stb) és ott annyi mindent kérdez hogy ezzel-azzal kapcsolatban mi van, amit én nem is mondtam el neki!!! Hihetetlen egy nő!!! Anyósom, apósom is utálja, évek alatt egy szót sem beszéltek!!

2013. márc. 21. 22:08
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Ezt a békát úgy tűnik most le kell nyelned, utoljára.


Hívd fel az öcsédet, hogy használja egészséggel a holmikat, aztán meg szakítsd meg a kapcsolatot anyádékkal, gondolom nincs szükséged rá, hogy mérgezzék az életedet.

2013. márc. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!