Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már majdnem ott vagyok, hogy...

Már majdnem ott vagyok, hogy legszívesebben az utcára tenném ki! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Apósom, a férjem és én egy háztartásban élünk, egy kétszobás albérletben. Megbeszéltük, hogy a költségeket, rezsi, lakbér felezve fizetjük. Apósomnak nincs munkája, az ital és a cigi miatt teljesen le van csúszva, nyugdíjat kap, viszont abból az első hogy a szükségleteit megvegye, sokszor volt, hogy mi fizettük ki a teljes lakhatást, mert ő semmit nem adott bele. Férjemmel mindkettem tisztességgel dolgozunk, gyermekünk nincs. Nincs szívünk utcára tenni az öreget, sose tennénk ilyet, de nem tarthatjuk el egész életében. Egy pokol az egész!

2013. márc. 22. 09:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Márpedig ha családot akarsz, akkor nem lesz más választás.
2013. márc. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Most erre mit lehet írni? Ez van.
2013. márc. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg lett beszélve a felesben fizetés, akkor miért nem kéritek tőle hó elején a részét? Ha rendszeresen nem fizet, akkor pedig meg lehet neki mondani, hogy adja be a részét, többivel gazdálkodhat. Ha így neki nem tetszik, akkor menjen külön. Kicsit rá kell pirítani, akkor biztosan visszább vesz. De ha azt látja, hogy minek fizessen a lakásba, ha ti úgyis kifizetitek az ő részét is, akkor rákap erre, és bizony eltarthatjátok akár élete végéig is. Ez ellen ő nem fog tiltakozni, hidd el. Neked kell tiltakoznod, ha fair feltételeket akarsz.
2013. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Első válaszoló.. A saját apádat is kitennéd?


Hány éves? Idősek otthona nem jöhet szóba? Gondolom próbáltatok már erről beszélni vele.. Elsősorban a fiának kéne leülnie beszélni vele..

2013. márc. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
10%
Erre nem lehet mit írni. Egy idős embert csak nem rakhatsz az utcára... főleg úgy nem, hogy a férjed apjáról van szó. Vagy megszoksz vagy megszöksz...
2013. márc. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
4 Az utcára? Nem. De egy idősek otthonába biztos.
2013. márc. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Idősek otthona és a bankszámlájáról menjen egyből a pénz az otthonnak. Ha másban is ilyen, lehet hivatkozni arra, hogy nem beszámítható. Azt mondjuk nem értem, hogy miért felesben fizettek. Ha hárman laktok ott, akkor neki csak egyharmadát kéne a rezsinek. Mondjuk ha semmit se fizet, akkor végülis lényegtelen.
2013. márc. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azért felesben, mert a férjem messze dolgozik, havonta jár haza, nincs hozzánk bejelentve.
2013. márc. 22. 10:29
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
mivel albérletben laktok, vagy elköltöztök, vagy jelzitek a tulajnak, hogy nem fizetitek az ő részét. Hiszen van jövedelme!!!!!
2013. márc. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor a férjeddel baromira nem éltek egy háztartásban. Gyakorlatilag az apósoddal élsz.
2013. márc. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!