Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt? Velem...

Miért csinálják ezt? Velem van a gond?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, jó tanuló, alig mentem valahova eddigi életemben, ezért a szüleim mindig cseszegettek, hogy én mindig itthon ülök, most hogy mennék, nem engednek... ma pl mondtam apának, hogy elmegyyek... erre közli felem fél 5kor hogy nem mehetek sehova, mert sötétedik... -_- a nagyon vicces, hogy a húgom 8 éves... őt elengedik unokatestvéremékhez.... miért? nála nem sötétedik' csak nálam? jegyzem meg ezer ágra süt még a nap... -_- velem van a gond? miért nem engednek el?
2013. márc. 22. 17:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%

Fél ÖTKOR akart elmenni otthonról, délután,nem hajnalban. Délután 5 óra az mióta éjszaka? Persze egy 15 éves ne kódorogjon hajnalban,részegen az utcán,de ilyenről szó sem esett. A kérdező délután akart elmenni valahova, ha jégeső esik vagy hóvihar tombol ne menjen ki, ahogy hajnalban mászkálni sem túl biztonságos. De megtiltani egy kamasznak,hogy eljárjon délután szerintem az idiotizmus szintjét súrolja főleg olyan indokkal,hogy sötétedik.

Még hétkor is világos volt, jó félhomály,de akkor is.

És a szülők nem is igazságosak, rendben a húgi az uncsitesóékhoz ment akik családtagok, de a nagyot meg be kell zárni?


Sőt olyat fogok mondani,hogy kedves fakalapos,begyöpösödött válaszoló lemegy hídba. Engem 8 évesen sötétedésig elengedtek nyáron, egy kikötés volt, hogy amint elkezd szürkülni az ég induljak el haza, hogy mire sötét lesz már otthon legyek,mivel se telefonom,se órám nem volt.

Suli időben pedig normálisan meglehetett velük beszélni, hogyha elakartam menni itthonról, megmondták mikorra lesz vacsora és hazajöttem addigra. (mielőtt valaki belekötne, az "Elnézést,megtudná mondani az időt?" szerintem egy tök jól alkalmazható mondat)

Semmi bajom nem lett, nem ütött el kocsi, nem raboltak el, nem tört el semmim, bár párszor lehorzsoltam a térdem vagy a könyököm, de anyámék mellett is simán lehettem volna ugyanilyen béna.

2013. márc. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
11-az akkor volt-most most van, és nem nyár van, hanem tavasz kezdete, ha mond ez számodra valamit.
2013. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
#11, biztos, hogy nagy a szórás gyerekek pszichés fejlettségében, de átlagban azt gondolom, hogy egy 14+ gyereket este 10-ig simán el lehet engedni ismert helyre vagy emberekkel, pláne, ha másnap nincs iskola.
2013. márc. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13-as teljesen egyetértek veled
2013. márc. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 napja töltötte a 15-öt, és már kb 4 éve eljár a barátaival bringázni, sétálni, játszótérre, pizzázni, meg iskolai bulikra. És emellett egy engedelmes, őszinte, ragaszkodó gyerek! Egy 40 ezres városban lakunk, nem faluhelyen!

Szerintem az egész nevelés kérdése, illetve tudni kell hogy a gyereknek milyen a baráti köre. Ha hasonlóan jólnevelt gyerekekkel jár el, abban nincs semmi rossz!

Mellesleg a kislányom 12 éves, és ő is elmegy egyedül hol az egyik, hol a másik barátjához nappal. (nem kóborol az utcán egyedül nappal sem)

Manapság a legtöbb gyereknek van telefonja, rá lehet csörögni időnként h "hol vagy kisfiam/kislányom?"

2013. márc. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
4%
11 te valamit nagyon benéztél, nem fél ötről volt szó, a válaszban hanem, hogy 8 órára legyen otthon mert az után semmi keresnivalója felnőtt nélkül egy gyereknek az utcán este. Persze mindenki úgy "neveli" a gyerekét ahogy akarja, hogy az helyes volt e vagy nem majd az idő eldönti. Nálunk az a szabály, hogy nyolcra otthon lenni, ha esetleg valami program később ér véget (mozi színház,koncert) akkor megbeszélt helyen időben ott lenni és hazahozzuk.
2013. márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

11-es vagyok, az 51%-os válaszolóra reagáltam, aki folyamatosan azt hajtja,hogy egy kamasz ne mászkáljon hajnalban, amiről a kérdező egy szót sem írt mert ő délután akar elmenni otthonról,nem pedig este

a hétköznapi 8-9 órás "takarodó" szerintem teljesen reális

2013. márc. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!