Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek kb 20 év korkülönbségge...

Akinek kb 20 év korkülönbséggel van testvére/féltestvére, milyen a viszonyotok?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 11:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy teljesen más jellegű a kapcsolat, mint a korban közel álló testvéreknél. Az érdekelne, hogy miben más, miben előnyösebb. (Abban értelemszerűen hátrányosabb, hogy a közös játék nem megoldható a korkülönbség miatt)
2013. márc. 23. 11:59
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Köztünk 17 év van. Mindketten lányok vagyunk, én vagyok a kisebb. Nekem sokkal jobb így, mintha egy korban hozzám közelebb álló tesóm lenne.

Előny:

- anya vele sok helyre elenged

- nála aludhatok, együtt tudunk vásárolgatni

- ha valami baj van, neki is szólhatok és ő sokkal felelősségteljesebben tud viselkedni, mint egy korombeli


hátrány:

- nincs

2013. márc. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Köztünk 18 év van, a féltestvérem,amíg otthon laktam 2-3 évig,jól elvoltunk,eljátszottunk,hallgatott is rám,mióta nem otthon vagy most 5,5 éves azóta semmilyen kapcsolat nincs közöttünk,ráadásul baromira neveletlen és elkényeztetett,de hát apukámnak nincs hozzá türelme az anyja meg következetlen.
2013. márc. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
23 év van köztünk az öcsémmel (féltestvérem, apu részéről), az édesanyja nem preferálta a közös programokat, Húsvétkor, Karácsonykor sem engedte el. Most ott tart a dolog, h több éve nem is láttam.
2013. márc. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk csak 15 év van. Nem rossz a viszonyunk, csak nem ismerjük egymást. Előnye meg egy idegennek hogy lehetne? Arfról nem is beszélve, hogy minden sokadik kézből van, a szülők még leragadtak abban a korban amikor a másik volt fiatal, mindig azt kell hallgatni, hogy a másik milyen jó, mert már olyan rég volt fiatal, hogy elfelejtették mennyivel több gond volt vele...
2013. márc. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
18 év van köztünk. Apánk közös, már elmúlt 2, amikor tudomást szereztem a létezéséről. Nagyon ritkán találkozunk.
2013. márc. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Általában szinte semmiféle kapcsolat nincs közöttük, mert mire a kicsi felfogná a dolgot a nagy elköltözik, vagy a nagy nem bírja a gyereket és mielőbb elköltözik.

Magamból kiindulva én is lelépnék, ha lenne egy kisgyerek, mert én tanulok, nekem csend és nyugalom kell, semmi szükségem egy gyerekre, így nyilván szoros kapcsolat sem lenne.

2013. márc. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kb. 20v a korkülönbség a két nővérem és közöttem.


Nagyon szeretem őket, és ha hárman összejövünk, verhetetlenek vagyunk, mert robbannak a poénok egymás után. Viszont a kapcsolatunk nem túl szoros. Egyrészt a földrajzi távolság, másrészt az életritmusaink különbözőségei, harmadrészt, pedig a korkülönbség miatt.

2013. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
20 azért nincs, de az öcsém és köztem 12,5 év korkülönbség van. Együtt éltünk, anyukánk közös. Amikor megszületett, ő volt az én élő játékbabám, szinte szerelmes voltam belé, sokat segítettem anyukámnak a körülötte felmerülő teendőkben, nagyon ragaszkodtunk és ragaszkodunk most is egymáshoz. A jó és szoros kapcsolat azóta is megvan, bár ő már 18 lesz, pubis, nagyfiúsodik én meg 30 éves nő vagyok, de ez nem jelent semmit, nála jobb testvért nem is kívánhatnék.
2013. márc. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!