Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányotoknak hinnétek vagy a...

A lányotoknak hinnétek vagy a (z új) férjeteknek?

Figyelt kérdés

Elváltam mikor a lányom még pici baba volt (11 hónapos) majd megismertem a mostani férjem, akivel 10 éve vagyunk együtt, 6 éve házasok is. Az új párom a kezdettől fogva elfogadta hogy nem egyedül vagyok és teljesen jól kezelte a lányomat is.


Nem rég viszont a most 12 éves lányom azzal állt elő, hogy a párom erőszakosan viselkedik vele, gyakran ráförmed, kiabál és lökdösi/rángatja. Én ilyet még nem tapasztaltam és nem is gondolnám hogy ilyet csinálna, nem egy agresszív ember.

Mellesleg a lányom mostanában kicsit a világ hercegnőjének képzeli magát és elég csacska dolgokat csinál a barátaival is, azért merült fel bennem, hogy mi van ha csak hazudik? Vagy esetleg az, hogy a vérszerinti apja adja alá a lovat és kéri hogy így viselkedjen..


Ti mit gondoltok? Kinek hinnétek? És hogyan lehetne kideríteni az igazságot?


2013. márc. 26. 18:03
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
40%

A 15 éves lány, nem írt hülyeséget!

Én a lányomnak hinnék. De neked teljesen felesleges írni, mert látszik hogy nem is akarsz a lányodnak hinni. Mi bármit mondhatunk akkor is a férjednek hiszel majd...


Üdv.: 26éves kismama

2013. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem is normális dolgokat Irt, csak te tényleg zsigerből elutasItod a lányod mondanivalóját. A barátnőmnél is Igy kezdődött, szegény bármit mondhatott, az anyja csak a párjának hitt.
2013. márc. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Nyilván igen, de azután hogy a lányotok kamu társkereső oldalakra regisztrál be és felnőtt férfiakat bolondít illetve a suliban azt hazudja hogy azért lógott egy hetet mert meghalt a mamája, akkor nem biztos hogy annyira töretlenül bíznátok benne, nem igaz?

Nem bízom meg vakon a férjemben, de ha egyszer semmi jel nincs erre, a többi vélemény is az, hogy a lányom füllent illetve a férjem felnevelt már 3 saját gyereket, akkor nem nézhetem egyoldalúan a dolgokat.

2013. márc. 26. 19:12
 24/38 anonim ***** válasza:
59%
Leültetek 3-an, egy állItás, egy tagadás és te a párodnak hittél. Arra nem gondoltál, hogy a lányodnál ezt a viselkedést a pároddal való konfliktus is okozhatja?
2013. márc. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
76%

19-es vagyok. Én mindenképpen elvinném egy nevelési tanácsadóhoz a gyereket. Beszélgessen csak nyugodtan egy olyan felnőttel, aki nem "részrehajló". Simán lehet, hogy neki elmondana - akár véletlenül is - olyan dolgokat, amelyekből kideríthető az igazság, vagy legalább annak egy része.

A férjemmel meg arról beszélnék, hogy kicsit háttérbe kellene vonulnia.

2013. márc. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Ahhoz hogy kialakuljanak a százalékok minimum 3 értékelésnek kell történnie. Én nem pontozgatok senkit, a pontszámot ti állítjátok fel egymásnak. De örülnék ha nem lennél primitív és meghagynád a helyet azoknak, akik válaszolnak.
2013. márc. 26. 19:24
 27/38 anonim ***** válasza:
70%

Az a baj, hogy attól még, hogy a lányod esetleg "csacskaságokat" csinál, könnyen lehet hogy ő mond igazat. Mi van például akkor, ha pont amiatt csinálja, mert a párod tényleg bántja és fel akarja hívni magára a figyelmet?


Mindenképpen érdemes lenne bevonni egy kívülálló szakértőt a dologba. Egyrészt mert lehet, hogy amint komolyan felmerül a lehetőség, kibújik a szög a zsákból és valamelyikük színt vall,másrészt mert ha tényleg gond van, akkor ő segíthet a megoldásban is.


Egyébként én is afelé hajlok, hogy a férjednek higgyek, de soha nem szabad kizárni a lehetőségét, hogy mi van, ha mégis a lányod mond igazat. Ebben az esetben nagyon komoly törést okozhat neki, ha nem állsz mellé.

2013. márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
71%
A nevelési tanácsadó bevonása kétségtelenül egy jó ötlet, részint a leírt iskolai viselkedés miatt is, részint mert Kérdező roppant kényes helyzetben van: egyik oldalra sem engedheti meg magának, hogy tévedjen, se a férjével, se a gyerekével szemben. És ez egy eléggé elviselhetetlenül és irreálisan nagy felelősség, felesleges egyedül hordozni, ha nem muszáj.
2013. márc. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
77%
Az utolsó előttivel értek egyet. Elmondásod alapján valószínű, hogy csak a szokásos 13 évesekre oly jellemző idegesítő kiskamasz viselkedés, DE nagyon nagyon vizsgáld meg a dolgot, ugyanis ha nincs igazad, egy életre tönkre teszed az anya-lánya kapcsolatod vele. Egy ÉLETRE!
2013. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
68%
#35, na ya, ahogy a házasságát is tönkreteheti egy ÉLETRE, ha igaztalanul a férje ellen fordul... ezért mondtam az előbb, hogy ez egy olyan helyzet, ahol indokolt lehet egy szakértő harmadik fél - mondjuk a nevelési tanácsadó - bevonása.
2013. márc. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!