Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kiderült a bátyámról, hogy...

Kiderült a bátyámról, hogy depressziós, hogy tudnék segíteni neki? 15F többi lent, kérlek titeket, szánjatok rá egy kis időt!

Figyelt kérdés

Kezdem a legelején,próbálom a lényeget:

Amikor tesom 18 eves lett,megkapta azt a panelt,amiben eddig eltunk 3an,en,anya,es o(szuleim valtak). O most 19 es egyedul el ott,en es anya pedig anyam elettarsanal. Ezt azert csinaltuk,mert mikor 6.as evzarom volt,akkor foltosra megvert,es anya ugy latta,hogy ez igy lesz a legjobb. A tesommal egeszen addig amig egyutt eltunk nem volt jo a kapcsolatunk,viszont miota kulon vagyunk,ugy erzem,hogy joban lettunk es en nagyon megkedveltem,annak ellenere ahogy bant velem. Ma anya volt nala,es beszelgettek,amikor egyszer elojott ez a tema,es tesom bevallotta hogy evek ota depresszios,nincs celja az eletenek. Voltam hasonlo helyzetben,de rajtam nem segitett senki es sok ido volt. Nekem az segitett hogy kituztem magamnak celokat pl. Minden nap 5fekvovel tobb,mint azelott,kb elmentem 500ig,aztan bevezettem emelle a felulest.tesom jelenleg 2m magas es 67kilo,ez nagyon keves!ezen szeretnek valtoztatni,ill. Segiteni neki hogy megtalalja eletenek az ertelmet. Ha barmi tanacsotok van,vagy hasonlo helyzetben mit tettetek,azt nagyon szivesen varom!



2013. febr. 6. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jól látod, tényleg csak az segíthet, ha valami célt talál valaki az életének. Én is depressziós voltam és vagyok is, nagyon nehéz, folyamatosan küzdök az öngyilkossági vágyammal, de van egy célom, ami még úgy-ahogy életben tart. Ha ez nem lenne, már biztosan nem élnék, egyszer már elkezdtem begyógyszerezni magam csak megakadályozták.
2013. febr. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Soha se add fel,nekem a Ben X c. film adott erot meg az akarat hogy akik velem szorakoztak megbunhodjenek,ugy ertem,hogy bizonyitsam,vagyok olyan eros,hogy kibirjam az allando csesztetesuket,es sikerult is :)
2013. febr. 7. 01:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor fog a tesód változni, ha szakemberhez viszitek. Ő szerintem saját magától nem fog tudni lábra állni. Egy jó pszichológus tud csak segíteni rajta, vagy idegorvos. Már az borzasztó, hogy annak idején a feszültségét rajtad vezette le. Nincs önkontrollja. Rá kellene beszélni, hogy kezeltesse magát. Senkit nem tudsz megóvni saját magától. Célja csak akkor lenne, ha ő maga akarna megváltozni
2013. febr. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem szeretnél vele lakni?

Legbiztosabb megoldás a szakember. A depresszió egy szint után nem olyan mint a nátha, hogy elmúlik magától.

Ha olyan mélyre került, már nem talál olyan célt, ami kihúzná a gödörből. Kisérd el szakemberhez. Nem szégyen,

nem csak bolondok járnak oda.

2013. febr. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2013. febr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Okos dolog volna segítséget kérni, de igazából te is tehetsz érte valamit. Beszélgess vele, és hallgasd meg őt figyelemmel, és megértéssel. Próbáld érteni, hogy mit érez, hogy mi aggasztja, igyekezz kimondatni vele az érzéseit, és hallgasd úgy, hogy elfogadod azok jogosságát, és helyénvalóságát. Nem tanácsokra van szüksége, hanem arra, hogy törődést és megértést érezzen maga körül. Az én fiam egy nagyon zárkózott kisgyerek. Szörnyű látni, mikor küzd valamivel magában. A helyzet egyre jobban aggasztott, mikor láttam, ahogy a probléma maga alá temeti. Leültem, és beszéltettem arról, hogy mit érez. Amit tapasztaltam az, hogy nem nézett szembe az érzéseivel. Nem merte megfogalmazni az, hogy valami bántja, hogy rosszul esik, hogy ezt és ezt érzem. Lehet, hogy magányos, lehet, hogy valami túl nehéz feladat. Sok minden lehet a háttérben, az emberek fontos helyzetekben sokszor érzik magányosnak és elkeseredettnek magukat. Az, hogy segítően fordulsz feléje fantasztikusan sokat tud tenni érte. Próbáld érteni a gondját, és megértéssel hallgatni őt. A pszichológus sem tesz semmi mást. Amikor a fiam elmondta, hogy mit érez igazából, és én nyugtáztam, hogy érthetőek és elfogadhatóak ezek az érzések, akkor utána már hajlandó volt arról beszélgetni, hogy miként lehetne a problémáját orvosolni. Addig, míg nem volt tisztában a saját érzéseivel, egyszerűen nem lehetett rávenni arra, hogy keresünk, és dolgozzunk ki valamilyen megoldást. Most sokkal vidámabb, és hajlandó tenni saját magáért, azért, hogy megoldja a saját problémáit.
2013. febr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!