Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet kibírni, ha neki...

Hogy lehet kibírni, ha neki alig van ideje rám, én meg munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés

Nem elég, hogy az én jövedelmem kiesett, de így egész nap csak itthon ülök, nagyon egyedül vagyok. Napközben senkivel nem tudok találkozni, hisz akit ismerek, mindenki dolgozik. Abból áll a napom, hogy reggel segítek neki az elindulásban (beviszem a kávét, összekészítem az ebédjét, ilyesmi), utána megcsinálom a házimunkát, ami egy-másfél óra, utána meg ülök a gép előtt és bújom az álláshirdetéseket néhány óráig, aztán olvasok (ez az egy előnye van a helyzetnek :) ).

Amikor hazajön, úgy érzem, mintha a megmentőm jött volna, végre nem vagyok egyedül. De ő persze már fáradt, csak pihenni szeretne, beszélgetni nem igazán. Sokszor észreveszem, hogy átölel, a vállára húzza a fejem, és ha hirtelen pillantok fel, látom hogy csukott szemmel relaxál. Fogalma sincs arról, hogy mit mondok :)

Én nem akarom őt kínozni, sokszor ha észreveszem, hogy inkább fárasztom, abba is hagyom a beszédet. De annyira rossz, hogy hetek óta egész nap nem tudok kivel beszélgetni! Mit tehetnék?


2013. márc. 27. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan ez a helyzet. :( október óta ülök itthon. Nem nagyon lehet mit csinálni. Én már megtanultam feltalálni magam.
2013. márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rokonok nincsenek a közelben?

Örülj neki hogy ilyen megértő a férjed.Sok biztos magyarázna ha munka nélküli lenne a felesége.

Találj valami hobbit.Üvegfestét,gyöngyfűzés,varrás.

:)

2013. márc. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ennyire nem volt rossz a helyzet, mikor munkanélküli voltam, de hasonló, úgyhogy leírom a tapasztalataimat.


Mi általában tudtunk beszélgetni, stb., csak ő tényleg mindig nagyon fáradt volt, és stresszes,mivel úgy érezte, hogy most minden rajta múlik.


Mi úgy próbáltuk meg rendbehozni a dolgokat, hogy ilyenkor pénteken vagy hétvégén szerveztünk programokat, így hétközben már nekem som volt annyira igényem mászkálni (mert egyébként nagyon kikészített az otthonülés), ha meg rámjött a mehetnék, akkor elmentem bringázni, bevásárolni, nézelődni, stb.

Itthon sokat foglalkoztam a hobbimmal, hogy ne unjam magam halálra.


Hétközben pedig olyan közös dolgokat csináltunk, amik pihentetőek, de mégis közösek: pl. itthon vacsora borral (egy kis bor vagy sör tényleg kikapcsol a nap végén), gyertyafényes habfürdő, masszázs, stb., együtt játszottunk playstation-ön, este filmeztünk vagy sorozatot néztük...tehát főleg olyan dolgok, amikhez nem igazán kell erőfeszítés, pihentetőek, mégis "közösek".

Ha hazaért mindig megkértem meséljen, milyen napja volt, mert nekem ugye sajnos nem sok mondandóm volt...


Sokszor azt is bevetettük, hogy miután hazaért munkából ledőlt 1 órát aludni, és utána sokkal kipihentebb és fittebb volt.. ilyenkor vittem neki kávét az ágyba, stb.:)


Szóval tudom, milyen rossz érzés, mikor egész nap várod, aztán mikor hazaér ugyanúgy egyedül vagy...de megértőnek kell lenni, és próbálj te is kicsit kikapcsolódni vele! Inkább kelj korábban, mozogj, hogy estére te is elfáradj kicsit és tényleg "együtt" tölthessétek az időt, ne csak egymás mellett.

2013. márc. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet, ő dolgozik és főiskolára jár, én már végeztem, de még hiányzik a nyelvvizsga, így munkám sincs. Itthon tanulgatok meg amiket te is leírtál. Nem egy álom-helyzet, de tudom, hogy ez az unatkozásom csak átmeneti és ő sem fog mindig tanulni... Szóval toleráns vagyok, mert bár rossz így nekem, de megértem, hogy ideges lett, mikor 1x 2x előadtam a hisztit, hogy milyen egyedül vagyok és foglalkozzon velem többet! Ő tart el (bár ezt sosem veti a szememre, sőt, sokszor én osztom be a pénzt), az a minimum, hogy ha hazaér, akkor itthon egy nyugodt légkör fogadja, ne álljon a bál. Majd lesz másképp is, de egy átmeneti időszakért nem érdemes elmérgesíteni a dolgokat. Kitartás, mást nem tudok mondani...:)
2013. márc. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezdj el hímezgetni ilyesmi... én keresztszemes hímzéseket csinálok meg gobelinezek, ezt akkor is csináltam amikor dolgoztam, mert szeretem csinálni, most gyeden vagyok.

Aztán tudsz fórumokon beszélgetni, ott van a nlcafe, vagy más fórum.

Vay akár itt is tudsz beszélgetni emberekkel. Barátkozhatsz, stb. Elég sok barátot szereztem pl. a neten is, összejárunk főleg nyaranta eszünk egy jót, ilyesmi...

2013. márc. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem dolgozol? Nem sajnáltatni kell magadat. Aki akar az talál munkát. Csak biztos egy nagy lusta disznó vagy.
2013. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!