Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem jelenleg munkanélküli...

A férjem jelenleg munkanélküli, egy keresetből élünk és naponta hangoztatja, hogy megalázom azzal, hogy nem veszek neki cigarettát. Ez teljesen normális hozzáállás?

Figyelt kérdés
Nagyjából fél éve megszűnt a munkahelye. Végkielégítést kapott, de abból és az álláskeresésiből fizetjük a lakáshitelének utolsó néhány hónapját. Az én fizetésemből fizetünk minden mást és nem jut arra, hogy napi 1,5-2 doboz cigit is vegyek neki. Erre ő minden nap elmondja, hogy én őt ezzel mennyire megalázom. Értem én, hogy hiányzik neki, de képes lenne inkább a számlákkal elmaradni, csak azért, hogy füstölni tudjon. Ez számomra felfoghatatlan.
2013. jan. 23. 06:39
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
92%

Tegyél elé egy kockás papírt, és számoltasd ki vele, hogy napi két doboz cigit hogyan tudnátok kigazdálkodni. Ha kijön neki, akkor vegyél. Vagy magától rájön, hogy nincs miből.


Mit dolgozott egyébként?

2013. jan. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

Első!

Ezen már túl vagyunk, de ez sem hozott eredményt, mert erre volt az a válasza, hogy inkább 1-2 számlát ne fizssünk be. Egy mobilszolgáltató egyik irodájában volt az ügyfélszolgálaton, de az az üzlet megszűnt illetve átkerült máshová kevesebb alkalmazottal.

2013. jan. 23. 06:55
 3/48 anonim ***** válasza:
44%

Nem vagyok dohányos, de annyiban megértem a férjed, hogy nála ez egy függőség, amit nem lehet csak úgy elvenni az anyagiak miatt. Ő most egyébként is unatkozik, esetleg ideges is a munkanélküliség miatt,és ugye tudjuk, hogy a dohányosok ilyenkor még többet szívnak.Erre ő most nem kap. Tényleg számoljátok át együtt,hogy mire megy el a pénz,hogy ő is lássa pontosan.

És remélem mielőbb talál munkát :)

2013. jan. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
83%

Mióta nem dohányzik így, hogy nincs rá keret?


Nem akar számlát befizetni? Inkább kapcsoljanak ki közművet...?

2013. jan. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 szántóvető ***** válasza:
86%
a dohányzás függőség,szenvedélybetegség,ugyanaz mint a drog(talán kevésbé káros)
2013. jan. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
84%
Mióta nem szívja? 1-2 hét után könnyebb ha nem gyújt rá. Amúgy ha nincs rá keret, vegyél egy dobozzal 2-3 napra. Ossza be, több mint a semmi. Nem óránként, hanem 3-4 óránként szív egyet. Megoldható lenne ha van némi akaratereje és delátása a helyzetet illetően!
2013. jan. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Szerintem találna munkát, ha keresne, mert már a barátai is felajánlották, hogy segítenek neki, de most még ezt a kis kellemetlenséget leszámítva is túl kényelmes neki az itthoni pihenés. Néhány szál cigije minden napra akad, mert ha jut rá, veszek 1-2 dobozzal, kér a barátaitól, szüleitől. Az meg sem fordult még a fejében, hogy le kéne tennie.
2013. jan. 23. 07:28
 8/48 anonim ***** válasza:
74%

Off: na, én pont ezért a büdös életben nem kezdek dohányossal, mert ugyanezt tapasztaltam. A cigi MINDENEK előtt.


On: Pedig most lenne jó alkalom, hogy leszokjon, vagy takarodjon dolgozni, hogy fedezni tudja. Hosszútávon azonban tényleg jobb belátásra kellene bírni, bár erre nem tudok tippet adni, hogy hogyan. Az, hogy inkább számlát ne fizessetek be, csak hogy neki legyen mit szívnia...No comment. Nem tudom, hogy egy ilyen emberrel egyáltalán lehet-e valamit kezdeni, ha ő maga se akar leszokni. Nem kell neki adni. Ha veszekszik, el kell engedni a füle mellett. Alázd meg, hátha az hat a lelkére, hogy mennyire szánalmas, hogy cigit kunyerál stb.

2013. jan. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a legokosabb lenne, ha TÉNYLEG megaláznád, és elmondanád neki, hogy milyen semmi ember, ha eltarttatja magát mással, ahelyett, hogy dolgozna és emellett még annyi eszesincs, hogy felfogja, ha elmaradtok a számlákkal, akkor az utcára kerültök. Elmondhatod neki azt is, hogy nagyon szánalmas az a valaki, aki nem képes lemondani a cigiröl, hanem inkább vállalná, hogy a családja hajléktalan lesz, mert még ennyi önfegyelme sincs!!!


Mellesleg számomra AZ a felfoghatatlan, hogy TE ezzel az emberrel akarod leélni az életed további részét!!

Most megmutatta, hogy soha nem számithatsz rá, neki csak a saját kényelme a fontos, ha netán TE kerülsz bajba, akkor úgy ott hagy, hogy csak nézhetsz.

2013. jan. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
68%
Hat azért azt mindenki tudja, hogy a cigi függőséget okoz, akárcsak a kábítószer,koffein, stb. Csak azért, mert nincs rá pénz, nem fog leszokni, hanem megkeresi a módját, hogy hozza jusson.
2013. jan. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!