Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség tőlem hogy nem akarok...

Önzőség tőlem hogy nem akarok költözni?

Figyelt kérdés

A párommal már jó ideje együtt vagyunk és mindig felhozódik benne a külföldi munka lehetősége. Én 26 évesen már nem szeretnék ilyesmibe belevágni, szeretnék itthon megállapodni családot alapítani és nem most elindulni a vakvilágba.

A másik oka hogy túlságosan kötődöm a családomhoz, ismerem magam hogy nem bírnám ki hogy ne lássam őket.


A párom mindig azt mondja oké megérti nem megyünk sehová. De 1-2 hónap és újra felhozza egyszerűbb lenne kint. Már mondtam neki menjen ki egy időre egyedül, de nélkülem nem megy mert szeret.

Már az is megfogalmazódott bennem hogy elhagyom, csak hogy megvalósíthassa önmagát, de azt mondta felejtsem el ezt az ötletet.


Félek hogy egyszer visszaüt hogy miattam nem ment.....


Önzőség tőlem, hogy miattam nem valósítja meg a vágyait?


2013. márc. 27. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Miért nem mentek ki csak egy pár hónapra megszedni magatokat?
2013. márc. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Te most öregnek érzed magad, hogy 26 évesen nem akarsz belevágni? Én 28 évesen léptem le, aztán végül hazajöttem mert család meg mittomén, 40 évesen már gyerekekkel vágtam neki újra, mert azt láttam, hogy nekik nincs jövőjük.
2013. márc. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

A párod szeret téged, hisz nélküled nem megy ki. 26 évesen beleférne még 1-2 év akkor is, ha már annyira szülhetnéked van, mert gondolom családalapítást is értesz a megállapodás alatt.

Ennyire ne légy lokálpatrióta.

2013. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem csak a szülésen van a hangsúly és nem is a koromon. Már egyszerűen nem vágyom. Nem tudom elképzelni, hogy egy idegen országban, idegen nyelven, idegen emberek közt éljek. Itt a családom, itt vannak a barátaim és nem vagyok egy egykönnyen beilleszkedő típus, főleg ha azt nem az anyanyelvemen kell tenni.


Igaz nem tudhatom még hogy alakul, hisz május elején elvesztem a munkahelyem.... a kényszer nagy úr

2013. márc. 29. 11:56
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem vagy önző, hisz megmondtad neki, hogy ha akar, akkor menjen ki nélküled egy kis időre. Én teljesen értem, miért nem szeretnél már kimenni.

Én pár évvel ezelőtt szerettem volna külföldön élni, de mára már más dolgok kerültek előtérbe. 6-7 évvel ezelőtt még máshogy gondolkodtam, ma azonban sokkal fontosabb számomra az, hogy a családom közelében lehessek. Én is tervezem a családalapítást párommal, így nem szeretnék már külföldre menni. Valahogy fontosabbá váltak az itteniek. Persze nem mindenki van így ezzel. Szerintem mondd meg a párodnak, hogy ha egyszer azt mondja, hogy nem megy nélküled, akkor ne hozza fel újra és újra ezt a témát....

Bár szerintem az is jó megoldás lehet, ha családalapítás előtt néhány hónapra kimentek együtt, így neki is teljesül egy vágya,közösen megegyezhetnétek abban is, mennyi időre mennétek ki. Fontos a kompromisszum is egy kapcsolatban.

2013. márc. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Csak úgy érzem külföldre nincs értelme pár hónapra menni. Ott sincs kolbászból kerítés, hogy néhány hónap alatt megszedjük magunkat. Akkor már itt egy tartósnak mondható munkahelyet találni.

Mondtam neki hogy ne hozza fel mindig, vagy menjen ki nélkülem, vagy hagyjuk a témát.


Én is szerettem volna 18-20 évesen kimenni már meg is volt a terv de akkor egy szakítás közbeszólt. Azóta pedig átalakult nekem is az értékrendszerem.

2013. márc. 29. 12:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen ebben igazad van, hogy pár hónapra nem érdemes. Nézd, ha nem akarsz menni és megegyeztetek, akkor tartsa magát a megbeszéltekhez. Ő úgy döntött, nem megy ki nélküled, akkor ne hozza fel ezt a témát. Ezt határozottan mondd meg neki. :)
2013. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem önzőség, inkább makacsság.

Meg nekem kicsit szomorúan hangzik, hogy az életed elején már csak a gyerek meg a halál van hátra.

2013. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Előzőhöz csatlakozom. Huszonhat évesen még fiatal vagy, meg kell próbálnod magadat más környezetben. Világot látni, pénzt keresni új körülmények között helytállni, nehéz de kalandos, és a sok új tapasztalat lelkileg is gazdaggá tesz majd. És IGENIS önző vagy. Én nem tennék ilyet. Én is próbáltam, a legjobb éveim voltak. És jobb, ha minél előbb elszánod magad, hogy maradjon idő még a gyerekszülésre is.
2013. márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
mi lett végül?
2021. aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!