Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki családtag, azt már muszáj...

Aki családtag, azt már muszáj szeretni is?

Figyelt kérdés

Húgom (17) mesélte, hogy ma anyám számon kérte rajta, miért tekint bátyjaként a páromra, ha közben a bátyánkat utálja.


Tudni kell, hogy a bátyánk a húgommal azóta és azért nem áll szóba immár lassan másfél éve, amiért gimnáziumból átment szakközépbe. (Ez nem vicc! Kijelentette, hogy ilyen sz*rházi semmirekellővel nem foglalkozik, aki beéri olyan oktatással) Velem is egy év alatt jó, ha két szót vált.

Lassan 28 évesen az élet minden területén egy niemand, amit azzal kompenzál, hogy mivel a szüleink és a nagymamánk Istenként tekintik, odahaza kiskirálykodik. Apámék szentként tekintenek rá, mindenkit lenéz, mert felsőbbrendűnek hiszi magát, valójában megkeseredett, bunkó és gonosz ember.

Míg tehette, engem próbált lelkileg terrorizálni, később a 11 évvel fiatalabb kishúgát. Máshol megszólalni nem mer, de a kishúgával mert keménykedni.


Párom (28) ellenben egy szerény és kedves ember. Húgom bátyja helyett bátyóként tekint rá, soha a 3 év alatt nem volt vitájuk. Párom is kishúgaként szereti és védelmezi a húgomat.


A szüleink és a mamánk minket hibáztatnak, mert szerintük mi kiutáltuk a bátyánkat, és gyűlölködünk. Nem bírják megérteni, hogy ő az, aki levegőnek néz minket. A húgom meg jó, hogy utálattal beszél róla azok után, amiket művelt vele. (Volt, hogy tanult vele -a bátyám tanár végzettségű-, ha nem tudott valamit, pofozta, a haját tépte, közben ordenáré stílusban sértegette. Húgom már zokogott, szüleink meg a bátyánkat védték: értékelje, amiért segít neki a leckében)

Már egyszer megjegyeztem anyámnak, talán nézzék meg, miért lehet az, hogy húgom a páromat szereti, a bátyánkat meg nem. Talán belátnák, hogy okkal van ez...


Szóval talán ennek kapcsán jött anyám gondolata ma. Olyanokat mondott, párom egy senki, még csak nem is családtag (az élettársam lassan két éve), legalábbis az ő szemében nem az. Miért kedvel egy idegent, mikor a bátyját nem.

Kérdem én, a családi kapcsolatoknak mi köze ahhoz, hogy kit szeretek, kit nem? Szerintem ez adok-kapok. Ha valakitől jót soha nem kapok, miért kedveljem?

Sértő volt ez a kijelentése, hogy a párom egy senki. (Egyébként nincsenek rosszban párommal, elvileg kedvelik, apám pl. egész biztos nem mondott volna ilyet rá.)


24N


2013. márc. 27. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj.


"A barátok isten bocsánatkérései a rokonok miatt."

2013. márc. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hármótok helyében én inkább messziről szeretném őket.
2013. márc. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez véleményem szerint is adok-kapok dolog. Az alapján, amit leírtál, a bátyádnak kéne néhány jó nagy pofon, vagy talán egy pszichiáter. Hiába veri szerencsétlen húgát azért ha nem tud valamit, attól még szegény lány fogja tudni. És nyilván nem azért kér tőle segítséget, hogy agyon verje, hanem azért hogyha valamit nem tud, vagy nem ért, akkor azt elmodja, elmagyarázza neki. Jó lenne, ha ezt egyszer elmagyarázná valamelyikőtök a bátyádnak. És most tényleg ne haragudj kérdező, hogy ezt mondom, de anyád vagy legalább annyira h*lye mint a bátyád (ha nem h*lyébb), vagy teljesen megvakult, ha nem veszi észre azt a viselkedés különbséget a párod és a bátyád közt, amit a húgod felé mutatnak.
2013. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem haragszom, tényleg valami baj lehet velük. Hogy lehetnek ennyire vakok? Higgyétek el, én legalább annyira nem értem a hozzáállásukat, mint ti, pedig megszokhattam volna.


Egyszerűen a legegyértelműbb helyzetben is a bátyánk pártját fogják. És teljesen meg vannak róla győződve, hogy mi vagyunk a rosszak. Párom, mint félig-meddig kívülálló, újra és újra ledöbben, mi megy itt?


Ha próbálom elmagyarázni anyáméknak a dolgot, még én vagyok idiótának titulálva. Meg gyűlölködőnek, szarkeverőnek és így tovább.

Pedig bátyám nyíltan így viselkedik, ahogy. Pl. volt rá példa, évekkel ezelőtt, mamámnál voltunk és ott sértegetett engem, az alkatom miatt, vagy épp ami eszébe jutott. Meg sem hallották, sem ők, sem mamám, de csodálatosképp amint visszavágtam, rám szóltak, hogy beszélhetek így róla...


Apám meg olyan, ha az ember normális stílusban elmondaná a véleményét a bátyámról, állati szinten üvölt, hogy mit gyűlölködsz, meg mekkora szemét testvér vagyok.

2013. márc. 27. 19:22
 5/10 anonim ***** válasza:

"A barátok isten bocsánatkérései a rokonok miatt."


Szólt a bölcs s tova battyogott!

2013. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez undorító. Elnézést, de erre szebb jelzőt nem találtam. A szüleid valószínűleg beleestek ebbe a hibába, hogy ő az elsőszülött, őt kell jobban szeretni, mindenben támogatni, mindent megadni neki. Mellesleg, ha a bátyád tanárnak ment akkor eléggé pályát tévesztett.. vagy csak egy egész színskálával van dolgotok. A húgodnak kitartást kívánok, ugyanúgy nektek is. A szüleid meg süllyedjenek el szégyenükben, hogy a párod szemébe mosolyognak a háta mögött neked meg ostorozzák őt. Ajánlom nekik a tükröt, hasznos.
2013. márc. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk anyámról annyit, nemrég lek*rvázott, mert szerinte a k*rvák élnek "csak" élettársi kapcsolatban...

Merthogy mi nem vagyunk összeházasodva.

2013. márc. 27. 21:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan,hogy muszáj szeretni valakit,van akit nem lehet szeretni.Ennyi.

A családod rokonaid nem válogathatod meg,de azt már eldöntheted el akarod e viselni őket.

2013. márc. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Abszolút egyetértek Veletek.

Nekem is vannak olyan közeli rokonaim, hogy elsüllyednék szégyenemben sokszor. DE cserébe van egy szuper párom, a háta mögött egy kedves, jófej családdal. Vannak igaz barátaim.


Nem kell foglalkozni bátyussal, leejteném magasból a tanári végzettségével együtt. Az csak egy papír, ha nem tud vele semmit kezdeni (azaz nem tudja milyen egy jó pedagógus) sokat nem ér vele.

2013. márc. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak froclizni,de ha a helyetekben lennék,a húgomat sürgősen kiemelném onnan.Ha valaki az én öcsémet merné így kezelni gondolkodás nélkül átharapnám a torkát és örülhetne,hogy csak ennyit kapott.

Sajnos a rokonságunkat nem mi választjuk hanem beleszületünk.Jó olvasni,hogy vannak akik szeretik szegény kislányt,biztos iszonyúan ki van éhezve a szeretetre.

A bátyádat néhány tisztességesen irányzott pofonnal el kellene intézni,hogy megismerje a tenyér másik oldalát mikor nem ő adja hanem kapja.

2013. márc. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!