Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elfogadnátok ha ilyet...

Ti elfogadnátok ha ilyet ajánlana egy közeli családtag?

Figyelt kérdés

Kaptam egy állást és a munkához kocsi kell. Céges kocsit pedig csak a próbaidő után adnak. Nekem viszont nincs saját autóm:(

Keresztapának van 4 kocsija és felajánlotta, hogy addig kölcsön adja az egyiket.

Az a "baj" mindegyik kocsija méregdrága luxus autó. Nem nagyon merem elfogadni.

Azon aggódok mi lesz a meghúzom vagy összetöröm vagy elromlik benne valami, ne adj Isten ellopják. Szóval nem nagyon mernék valamelyikkel járni. Viszont nagyon kellene mert mástól nem igazán tudnék kocsit szerezni, ha pedig nem lesz autó akkor nem kapom meg az állást. Ami ráadásul elég jó állás lenne.


Ti mit tennétek?


2013. febr. 25. 19:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
9%

Hát én inkább nem kérném el tőle. A fene tudja milyen az az állás. Elég gyanús, hogy saját kocsi kell hozzá. Az ilyenek általában átverések.

Viszont van egy mondás, miszerint az ember a feleségét és a kocsiját ne adja kölcsön. Emiatt aztán elfogadni sem illik, csak végszükség esetén.

2013. febr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Én elfogadnám, és a legolcsóbbat választanám. Ha kölcsönkapod, vigyázz rá és mindig zárd be. :)
2013. febr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
47%
Fogadd el,ha jó az állás jó a lové is.ha össze töröd nagy cucc lesz rá lovéd kifizetni:)
2013. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

"A fene tudja milyen az az állás. Elég gyanús, hogy saját kocsi kell hozzá. Az ilyenek általában átverések."


Jajjjj hagyjuk már az ilyeneket! Nagy múltú multi cég...


"Fogadd el,ha jó az állás jó a lové is.ha össze töröd nagy cucc lesz rá lovéd kifizetni:)"


Akkor se lesz pénzem kifizetni:))

A legolcsóbb volt 28 millió körül:) De valószínűleg egy másikat akar oda adni az meg 37 millió körül volt:)

2013. febr. 25. 19:22
 5/28 anonim ***** válasza:
98%

Nézz utána tudsz-e felelősségbiztosítást kötni ilyen esetre, hogy ha valami gond lenne, akkor nem arra kell gürizned egész életedben, hogy megtérítsd a kárt.

De hát ha egyszer kell kocsi...

2013. febr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%

Mondd meg a pénzes családtagnak, hogy vegyen neked egy használt verdát néhány százezerért, azzal nyugodtabban járnál munkába.

Aztán visszafizeted az árát. Vagy nem . Nem tudom.

2013. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el és rögtön add vissza, amint kapsz céges autót. Persze a leg"olcsóbb"at kérd el.

Nagyon rendes tőle, hogy kölcsönadna neked egy kocsit, aminek az árából gyakorlatilag házat lehetne venni. Ezek szerint nagyon megbízik benned, rendes ember lehet.

2013. febr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem merném elfogadni. 28 milliós kocsit? Már eleve idegesen ülnék bele, ezért biztos, történne vele valami.

Te tudod, hogy vezetsz, de nem csak rajtad múlhat.

Túl drága ez az autó így kölcsön..

2013. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

"Mondd meg a pénzes családtagnak, hogy vegyen neked egy használt verdát néhány százezerért, azzal nyugodtabban járnál munkába."


Ilyet hogy mondjak már? Szerintem inkább ez lenne kicsit pofátlanság. Nem?


"Nagyon rendes tőle, hogy kölcsönadna neked egy kocsit, aminek az árából gyakorlatilag házat lehetne venni. Ezek szerint nagyon megbízik benned, rendes ember lehet."


Meglepődtem én is rajta:)

Beszélgettünk aztán feljött ez a munka és ugye mondtam, hogy probléma a kocsi kérdés és ő meg mondta, hogy ne hülyéskedjek már itt van neki 4 majd odaadja valamelyiket. Aztán mondtam neki majd még gondolkozok rajta. Aztán végül nem beszéltük át teljesen mert elkellet mennie.

2013. febr. 25. 19:34
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljétek meg, föként te mondd el, hogy mitöl tartasz. Könnyen lehet, hogy neki a biztositása olyan, hogy ha lenne valami a kocsival, akkor sem gond. Mellesleg neki egész biztos nem olyan nagy probléma egyet esetleg javittatni, mint neked, ha TÖBB ilyen drága autója is van.


Esetleg irjatok egy papirt, hogy ha ellopják vagy történik vele valami, akkor neked kell-e esetleg valamit fizetni

2013. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!