Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20000Ft reális összeg gyerekta...

20000Ft reális összeg gyerektartásnak egy gyerek után?

Figyelt kérdés
Eddig 25000Ft-ot fizetett a férjem, de kiderült, hogy terhes vagyok és a körülmények miatt táppénzre kellett mennem, ami elég nagy kiesés minden szempontból. Természetesen, ha helyrerázódunk anyagilag, akkor megint a régi összeget fizetné tovább. Szerintetek reális ez az összeg? Hétvégén beszélünk majd a volt párjával.
2013. márc. 28. 10:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%
Ha minimálbért keres az anyuka akkor fejenként minimálbért tudják elkölteni, akkor sem szenved semmiben hiányt.
2013. márc. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Azért van köze az én táppénzemnek a férjem anyagi helyzetéhez, mert közös vállalkozásban dolgozunk és most 2 embert kellett felvennie helyettem, így az ő bevétele is jóval kevesebb lesz. Amikor külön voltunk ő gyerekenként 5000Ft-ot fizetett gyerektartásként, ezért én megfelelőnek érzem ezt a 20000Ft-os összeget. Mi sem terveztük ezt a babát, de ha már ennyire jönni akart, akkor nem akarjuk elvetetni.

Egy szóval sem mondtam, hogy egyéb módon nem támogatjuk a gyereket, most csak a pénzbeli összeg a kérdéses, mert az egyéb dolgokat ezután is megadjuk neki.

2013. márc. 28. 11:10
 13/22 anonim ***** válasza:
26%
Hogy jon ki neked fejenkent a minimalber??? 70+13700csp+25tartasdij az 108700.
2013. márc. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%
Ebben az esetben annyira nem érzem rossznak a mínusz 5 ezret, ha egyéb módon továbbra sem szenved a gyerek hiányt semmiben.
2013. márc. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
70%

"Hogy jon ki neked fejenkent a minimalber??? 70+13700csp+25tartasdij az 108700."



"Kap havi 20 ezer gyerektartást, 10. ezer adókedvezményt és 13700Ft családit és azért az anya is legalább a gyerektartás felét számoljuk az plusz 10. ezer. Ez 53700Ft ennyinek elégnek kell lennie egy gyerekre, ez majdnem a nettó minimálbér."

2013. márc. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
36%
Ha minimált bért keres és elvált,akkor kap gyermekvédelmi támogatást ezáltal suliba ingyen van az ebéd
2013. márc. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
45%

Az totál mindegy, hogy egy vállalkozásban dolgoztatok-e. Az exének és a gyerekének akkor sincs semmi köze hozzá, hogyan alakul a vállalkozás a Te terhességedtől. (Miért kell két ember a te helyedre? Nincs olyan munka, amit laptoppal a karosszékből is tudsz csinálni?)


És tök mindegy a számolgatás, a férjed vállalt ennyi kötelezettséget a gyereke felé (mert itt nem is a nőről van szó, hanem a férjed saját, vér szerinti gyerekéről!), amit köteles teljesíteni. Változtatni a bíróságon érdemes, már csak a saját jól felfogott érdeketekben is. Mert ha mondjuk valamelyik hótól puszta szóbeli megegyezés alapján kevesebbet utal mondjuk a férjed, akkor onnantól fogva állandóan fennáll a lehetősége, hogy a nő bírósághoz fordulhat, amiért nem kapja a megállapított összeget.


Ettől még nyilván ez mind csak a mi véleményünk, ami kb. tök mellékes, hiszen nem a mi gyerekünktől akarjátok elvenni a havi 5000 forintot, tehát nem velünk kell erről alkudozni, hanem a férjed exével.

2013. márc. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
A könyvelést azt tudom továbbra is csinálni, de sajnos a teherautó sem megy magától és a termesztés sem, ezeket most nem csinálhatom. A bírósági ítélet szerint havi 18000Ft-ot kellene fizetnie.
2013. márc. 28. 11:47
 19/22 anonim ***** válasza:
73%
Ha az itéletben 18.000ft szerepel,akkor nyugodtan adjatok 20at,ha meg majd ugy álltok adtok többet
2013. márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Édes istenem, hogy a lényeg mindig a többedik oldal hozzászólás után derül ki...


Akkor meg annyit köteles, és minden, ami pluszba van, az plusz. Ajándék. Eszerint le kell ülni szépen az exével, és elmondani, hogy a bírósági megítélt összeg felett most egy ideig csak ennyit tudunk biztosítani.

2013. márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!