Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám meggyőzni...

C!TROM kérdése:

Hogyan tudnám meggyőzni apámat, hogy megengedje, hogy raszta hajat csináljak?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok és nagyon megtetszett a raszta stílus. Eléggé dús hajam van csak még nem elég hosszú, ezért kéne még növeszteni, de apám hülyeségnek tartja.

2013. márc. 28. 21:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Mondd meg neki,hogyha megunod akkor megengeded neki,hogy röhögve tolja le nullásgéppel az egészet.


Nem vagyok szülő,de ezt megengedném,nincs benne semmi,egy hajvágással eltüntethető,később meg max röhögsz egy jót ezen a korszakodon. :D

2013. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, hogy milyen ellenérveket tudna felsorolni. Mondd el neki, hogy hogyan is működik ez, igenis lehet mosni, ha gondozod, szép lesz, stb... Amikor nyugodt hangulatban van, néha felhozhatod neki, esetleg köss vele egyességet, hogy ha év végén ötös leszel xy tantárgyból, akkor megcsináltathatod-e. :) Sok sikert!
2013. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is imádom a raszta hajat egySzerüen szép, DE sajnos az átlag ember nem fogadja be őket mert sok emberbe kialakult egy kép a rasztákról pl drogosak. Am kicsi hajból felesleges csinálni mert még kisebb lesz a tincs szép frizurához hát középig érő kell. Ha végképp nem engedi apukát csináltass egy tincset. :-)

19L

2013. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
21%
Nekem nem férfias, inkább lányos.
2013. márc. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Elég drága mulatság, szóval amíg nincs saját keresetem, neki se állnék győzködni a szüleimet.

Nem tudom, hogy tervezted, de lehet ugyanúgy hetente mosni, mint a sima hajat, esetleg ezt elmondhatod neki.

Meg azt, hogy tervbevetted, hogy majd egyszer lesz, és igyekszel rá magad összehozni a pénzt. Ha elmúlsz tizennyolc, akkor már úgy sem szólhat bele, de kikéred a véleményét azért.

Ennyi idős gyerekemnek én sem engedném, viszont ha felnőtt, és magának intézi, tőlem csinálhatná, nem szólnék bele.

2013. márc. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg előbb legyen 'fehér néger', mint 'páwa'... Szerintem magyarázd el apukádnak, hogy ugyanúgy tisztítható, bár tényleg nem valami olcsó mulatság.
2013. márc. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mondd meg apukádnak, hogy te ezt szeretnéd, ígérd meg hogy foglalkozol vele, rendszeresen horgolod, és nem lesz csúnya. Magyarázd el neki, hogy a raszta haj nem büdös vagy igénytelen ápolni kell ugyanúgy, ahogy a rendes hajat, hetente lehet mosni (házi szappannal a legjobb).

És természetesen győzd meg, hogy ez nem csak egy múló hóbort lenne.

2013. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van raszta osztálytársam!

Iszonyú jól áll neki,szerintem frankó dolog az.

Meg a drogozáshoz annyi,hogy igen sajnos az emberek kemény véleményt adnak e stílus felől.

2013. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a téren elég konzervatív szülő vagyok, piercing, tetoválás szerintem 18-20 éves kor alatt nem megengedhető, fültágító az ocsmány, műköröm tönkreteszi a körmöt, a hajfestés meg hosszabb távon tönkreteszi a hajat, baromira nem értek egyet azzal, hogy már kislányok is kifestett körömmel mennek az oviba, viszont pont a raszta haj az, amit megengednék.


Amennyiben az iskolában nem lenne belőle probléma és az anyagi oldalát is megoldja a gyerek, akkor nem zavarna.

Ha megunja, akkor egy ollóval eltüntethető percek alatt és nem kell hozzá plasztikai sebész, továbbá nem mérgezi a fejlődésben lévő szervezetét semmilyen vegyszerrel. Mi is voltunk fiatalok, néztünk ki idiótán, ha nincs káros következménye, akkor miért ne? Amúgy van akinek jól áll, nem is mindenkinél hat ápolatlanul.

2013. márc. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Sajnos hiába mondtam, hogy ugyanúgy kell ápolni mint a normális hajat de mindig azt mondja, hogy ilyen csak a csöveseknek van meg hogy nem vesznek fel senkit dolgozni, és hogy mutassak az utcán valakit akinek ilyen haja van :((((((

2013. márc. 30. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!