Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá az anyukámat...

Hogy vegyem rá az anyukámat hogy megengedje nekem h legyen kiskutyám?

Figyelt kérdés
Bérházban lakunk, és anyámnak az a baja h nem lenne szobatiszta, és mindent szétrágna meg nem lenne aki vigyázzon rá amig iskolába vagyok. amúgy 16éves lány vagyok, a kutya 3hónapos és még simán meglehetne tanítani h szobatiszta legyen, el is takarítanék utána mindent, azzal nem lenne gond. barátnőm kutyája és kb 8óráig egyedül van a bérházba minden nap és semmi rosszat nem csinál. kérlek adjatok tanácsot h vehetném rá, mindennél jobban szeretném azt a kis kutyát.

2012. dec. 22. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Egy kölyökkutyát egyedül akarsz hagyni 8 órán keresztül egy lakásban?


Ez állatkínzás. Nem való neked kutya.

2012. dec. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek igaza van. Fogalmad sincs, mekkora felelősséggel jár egy kölyök kutya. Ha igazán kutyát szeretnél, ilyen körülmények között felnőttet választanál.
2012. dec. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
75%
Énnis így voltam vele:) igen ez igaz hogy 3 hónapos korban lehet már tanitani arra hogy szobatisztaa legyen és ne rágjon szét mindent!:D előszőr is a kutya inkább legyen szoba,benti kutya ha bérházban laktok:D a nagy kutyusoknak kell egy kertis:) szval sztem pl: palota pincsi, máltai selyem kutyus( nekem ilyenem van és imádom:D) szval ilyen kistestűt célszerübb.:D Az én kutyusomnak van kutyapelusa amin elvégzi a dolgát:) ezel el lehet érni hogy szobatiszta legyne,kisállat kereskedésben 1550ft 15 db :D és bárhova le lehet teríteni:) és valami játék szerűséget amit rághat olyat vegyetek neki mert akkor csak azzal foglalkozik és eszébe se jut hogy megrágja pl: cipőt vagy ruhát :D
2012. dec. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
kis palota pincsi és nem nő meg igazán, és köszi..de valaki a kétméteres dögöt bérházban tartja..szóval szerintem ez még nem állatkínhzás,amúgy se vagyok én távol 8órát, reggel fél8kor elmegyek, anya hazajön délután 1kor vagy fél2kor és én pedig legkésőbb 2kor.
2012. dec. 22. 21:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Szóval 16 éves vagy. Gondolkodj picit: egy kutya 10-18 évig él. Hol leszel te 2 év múlva, hova mész továbbtanulni? Ha 3-4 év múlva jön egy nagy szerelem, ami miatt elköltözöl, hova teszed a kutyát? Beadod menhelyre?
2012. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
el fogok költözni snyáékkal 3év múlva-.- KERTES HÁZBA
2012. dec. 22. 21:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kutya kertes házba való! Majd ha saját családod lesz, és kertes házad, akkor lehet kutyád.


24N

2012. dec. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én egyszerűen csak hazavittem, kb 14 évvel ezelőtt. nem volt szívük kirakni,pedig hatalmas nagy kutya volt...

:)


de.

egy kutya az kb akkora felelősség, mintha most gyereked lenne. ugyanaz. egy kutya értelmi és érzelmi színvonala is egy 3-4 éves gyerekének felel meg.


ha csak te szeretnéd az más tészta, mintha egy családi kutyátok lenne. nem mehetsz bulizni, suli után azonnal haza kell menned, nincs kivétel, nem mehetsz nyaralni se semmi harminc éves korodig ill csak akkor ha megoldod a kutyafelügyeletet...

kutya típustól függ, de napi 2 rövidebb 5-15 perce séta mellé azért kell egy hosszú kiadós séta is minden áldott nap. ha beteg vagy, ha hideg van, ha esik stb... az elkövetkezendő 15 évben mondjuk.


mondjuk az én kutyám kivételes volt, mert esőben ki se ment, és egész nap aludt kb., de a legtöbb kutya nem ilyen. őszintén megvallva mindig vittem magammal amikor költöztem, de külföldre nem tudtam és akkor visszavittem az utolsó 5 évre anyuhoz (semmiképp se dobtuk volna ki, családtag volt, de szerencsére anyu tudta vállalni teljesen)


rengeteg pénz, oltások, chip, étel stb. eszközök, játékok... ezekre is mind gondolj.


szerintem meg egy menhelyi kutya sokkal kezelhetőbb és hálásabb, kiskutyát nevelni nagyon sok idő. a kutyaiskolák is drágák.


az a kérdés, hogy a családod hogy állna hozzá. nekem szerencsém volt és az volt a fontos hogy megmentettem egy kóbor kutyát nem tudtam hová inni muszáj volt haza... ok orvosi kezelésre szorult anyu százezreket költött rá összességében az évek alatt,plus az a rengeteg kaja :)

és nagyon jó élete volt velünk. de nem mindenkinek ilyen hozzáállású a családja.


kölyökkutyám soha nem volt, nem lett volna rá időm akkor se, most se, tényleg mindent szétrágnak és az elején RENGETEG odafigyelés és tanítás. azért volt jó a nagy kutya, hát hazavittem,felmászott a kanapéra és kb ott maradt :D lelki sérültebb volt biztos mint egy vásárolt kutya, pl félt a víztől, utálta a kertet stb, de jó fej volt és nagyon ragaszkodó.


amúgy a kutyának mindegy, elvan egyedül, néha ha elkapja az unalom szétrághat ezt azt, ágymatracot, ajtót, ablakkeretet, szőnyeget ez benne van a pakliban. ha nem törődsz vele belekakilhat pl az ágyadba, meg ilyenek :)

de a kertbe kicsapni se jobb, egy kutya ott szeret lenni ahol a gazdája van, és a lakásban ugynaolyam jó neki én ezt tapasztaltam.


30N.

2012. dec. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ezzel vitatkoznék hogy a kutya kertes házba való az enyém speciel utálta. kívülről megette az ajtót hogy hadd jöjjön be :) a nagy kutyáknak se kel feltétlenül kert, fajtafüggő is, de alapvetően az ember társaságát szeretik nem a kertet.
2012. dec. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor úgy mondom: egy lakóközösségbe nem szerencsés kutyát vinni...nem biztos, hogy minden szomszéd akar kutyát, márpedig, ha vonyít, akkor azt nem csak te hallod, stb...
2012. dec. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!