Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megőrülök a családtól. Mit...

Megőrülök a családtól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nos,lehetséges,hogy hosszúra fog sikerülni,igyekszem a lényeget kiszűrni.

Évek óta ismerjük egymást a párommal,de 1 éve vagyunk együtt hivatalosan is,és 7 hónapja együtt is élünk.A 7 hónapból 3 albérletben volt,a maradék 4 és még most a pároméknál.

Sajnos neki meghalt az apukája,csak az anyuja van és a húga.

Amikor még csak látogatóba jártam erre,hétvégéket töltöttem itt,akkor is távolságtartó volt velem mindenki,és pl. olyan alap dolgok nem voltak,hogy egy hétvége alkalmával,amit itt töltöttem megkérdezte volna vki,hogy nem-e vagyok éhes vagy szomjas?...Ha csak 1 napot voltam itt,akkor volt,hogy egész nap nem kaptam enni.Én meg nem vagyok az a követelőző fajta,főleg h akkor még csak vendégségben voltam itt...De nem azért mert ne lett volna mit enni,volt hogy az anyja a nappaliban evett,én elmentem a mosdóba,meg vissza...és eszébe se jutott,hogy ja,én még ma nem is ettem.A párom ilyenkor általában dolgozott(nagyon sokat dolgozik).De ha ő itthon volt,akkor ő hozott enni mindig.Családi ebéd/vacsora mint olyan,itt nem létezik,de ez már olyan mind1.

Tehát én ebből azt vettem le,hogy nem vagyok szimpatikus.Viszont ideköltöztem,ebbe a városba,munka miatt,és így a párommal együtt költözünk albérletbe.Az anyjáéktól kb 2km-re a városon belül.Na attól kezdve,a páromnak,2 naponta legalább haza kellett jönnie,valamilyen ürüggyel,amit az anyja kitalált.(Elromlott a fűtés,furcsa hang jön a padlásról,stb)Közbe az anyagi rész is csúszott ki az "anyós" kezéből,mert eddig megszokta,hogyha ő elkölti minden pénzét,akkor a fia bármikor ad neki tízezreket.Na a fia nem tudott adni neki egy idő után,mivel éltük volna a saját életünket.Aztán jött anyós ötlete,h mi lenne,ha odaköltöznénk hozzájuk,akkor nem kell albérletet fizetnünk és mindenki boldog.Na én először tiltakoztam,de láttam,hogy a párom egyre sz@rabb anyagi helyzetben van emiatt,így beadtam a derekam.Hát mondanom sem kell,hogy ezerszer megbántam már.Borzalmas itt élnem,a párom szinte egész nap dolgozik,én vagyok a legtöbbet a családjával.A húga (24!) nem dolgozik,csak itthon van és kész.Neki külön kell főzni,mert ő nem eszik húst.Így a szója cuccokat kell neki venni,ami igen drága.Így nem jut pénz a rendes kajára.Ezért rendes kaja a család többi 3 főjének,csak hétvégén van.(Én akartam főzni,de akkor lehurrogtak,hogy majd hétvégén lesz kaja)

Közben eljárok dolgozni,de egyelőre részmunkaidős vagyok,illetve beugrós.Párom egész nap itthon sincs.Munka mellett csinálok egy okj-s képzést,ami júniusig tart és az itt van helyben.Addig biztos nem tudok elmenni innen,de ezt már nem bírom tovább.Ja,mellesleg az állataik állatorvosi számláját 80%-ban én fizettem,adok pénzt minden hónapban az anyjának is,ezen kívül bármire megkérnek mindent megcsinálok.Az állatok élelmezésének a felét is én viszem....


Ti mit csinálnátok?

Párom ebben nem nagy segítség,mert sosincs itthon szinte...Beszélni velük meg mint olyan,nem igazán lehet..


2013. márc. 29. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Visszamennék az albérletbe ha a csaj nem jönne nem érdekelne.. Tudom,hogy szereted meg minden,de azért egy kicsit kedvesebbek lehetnének veled.
2013. márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

" ha a csaj nem jönne nem érdekelne.." Milyen csaj, kedves 1-es? A kérdező a csaj. :D

Egyébként én sem bírnám. Vissza kéne mennetek albérletbe.

2013. márc. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen,valóban ez lenne a megoldás,de az anyja itthon elég sok adósságot halmozott fel,most is azt nyögi...a párommal együtt.És sajnos már a ház a tét,mert anno hitelt vettek fel és azt kéne még törlesztgetni...Ez elég bonyolult,röviden csak úgy tudnánk eljönni,ha még most eladnák a nagy házat,hogy létezni tudjanak az anyjáék.De erről hallani sem akar az anyja.Én egyedül pedig nem keresek annyit,hogy albérletbe menjek.És a legpocsékabb helyzetben a párom van emiatt,hogy maradjon és küszködjenek,vagy egyáltalán mit csináljon.A hitelt és a rezsit is ő fizeti...Ne kérdezzétek,hogy akkor mire megy el az anyós pénze,ez rejtély :) Ja,a szója kajára...
2013. márc. 29. 15:12
 4/9 anonim ***** válasza:

Tényleg csak az lenne a megoldás, ha elmennétek albérletbe. Ott lett elrontva az egész, hogy hagytátok magatokat rávenni arra, hogy odaköltözzetek anyósodékhoz.

Mi is inkább albérletbe mentünk és bizony az elején nagyon nehéz volt, de a nyugalmunk mindennél többet ér. Azóta helyrejöttünk anyagilag is, jobb már, de bizony évekbe telt és....persze megnézzük mi az, amit megengedhetünk magunknak. Szóval tényleg nem voltkönnyű, de nem bántuk meg!

Szerintem nagyon kihasználnak titeket és nem hiszem, hogy sokat változnának!

2013. márc. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ajajj, elég nagy butaság volt odaköltözni, az nem szokott sok jóra vezetni, ha nincs nagy szimpátia az anyós és meny közt... De miért adsz pénzt az anyjánal, miért csinálsz meg mindent?


Én megpróbálnám rábeszélni a párom, hogy menjünk albérletbe, nem tudtam követni a végét annak, amit írtál, mert bonyolult, de az anyós, az adósság és a ház majd megoldja egymást vagy valami, menteném az életem, ahogy lehet :( Persze lehet közösen gondolkodni s tanácsot adni az anyósnak, de inkább az elmenekülés után.


A szója drága? De miért eszik szóját, annak semmi íze nincs... Sosem értettem, egy vegának miért kell helyettesíteni a húst, én nem tettem sose, nem is lehet, de nem is kell.


Ismertem olyan embert, akinek a családjában nem teljesen ilyen, de elég nagy gubanc volt, sokáig szenvedett, de aztán ő is megállapította, hogy el kell tépnie magát a rokontól, mert így rámegy...

Most már élnetek kell a saját életeteket.

2013. márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én barátomnak nevelőszülei vannak, 2.5 éve vagyunk együtt, de természetesen, mivel mindketten 17 évesek vagyunk mindenki otthon lakik. A barátom örökölt egy lakást az apukájától, amit a 18. szülinapján meg is kap, most bérbe van adva. Oda fogunk menni MAJD. De, nekem sincsen jó kapcsolatom a nevelőszüleivel. Itt nem az a baj, hogy nem kínálnak vagy ilyesmi, de a barátom minden nap suli után itt tanul, itt ebédel, minden pénteken (ha úgy adódik szombaton is) itt alszik, engem meg eszükbe nem jutna meghívni. A barátom többször kérdezte, de csak akkor lehetek náluk, ha a nevelőszülei meg a kisgyerekük nincsen otthon, amúgy nem igazán. Hozzáteszem, hogy mi lakunk panelban, a barátomék a kertvárosban. Már nagyon rosszul érzi magát emiatt, hogy ennyire le vagyok ejtve a nevelőszülei által, amikor soha nem ártottam nekik.. :/ Hasonlóan kilátástalan helyzet, és mivel még nincsen saját keresetünk ugye, így nehéz, mert már kellemetlen, hogy anyura támaszkodunk... Emellett a barátom 100%-ban ki van használva... Olyan alap dolgokat nem kap, mint édesség vagy akármi, amit szeret.. Húst hússal.. és nagyon unja már ezt is....

Amúgy az anyósod azt azért észrevenné, ha összeesnél az éhségtől?

2013. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.Igen,meglehetősen macerás a helyzet,nehéz is így érteni.Szóval a párom fizeti a ház törlesztőjét,és a ház rezsijét.És a maradékból éljen meg úgy,hogy az anyós még hetente 5,10,15 ezreket kér.És kap is,ha van.Közben anyós fizetése elmegy a kajára(?) és itt kimerült a dolog.Nem tudjuk,hogy egy 90ezres fizetés,hogy megy el csak kajára,ha csak 7végén főz rendesen,hétköznap csak hideg étel van.Meg a vega kaja tonnaszámra.


A megfelelő lépés az albérlet lenne,a probléma innen jön:Párom kilép innen,vagy a rezsit nem tudná fizetni,vagy a háztörlesztőt,így vagy kikapcsolnának itt bizonyos dolgokat,vagy vinné a bank a házat.Nyilván egyik sem vmi jó megoldás.Erre a megoldás a ház eladása lenne.Amúgy is hatalmas,rosszul szigetelt,rossz nyílászárós ház.Teljesen felesleges 3-4 embernek ekkora épület.

A baki: anyós a homokba dugta a fejét.Ő itt él,itt emlékezteti minden a férjére,két kezével építette stb. Meggyőzni nem lehet,vagy legalábbis eddig nem sikerült.


Az totálisan le van szarva,h a gyereke is tönkremegy bele,miközben a másik felnőtt gyereke csak nappalidísz.

Én meg aztán totál le vagyok szarva :)

2013. márc. 29. 16:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Kié a ház és a hitel? S miért hoz a párod ennyi áldozatot? Gondolom, beszéltél már vele, ő miért ilyen passzív adakozó ebben a folyamatban? Oké, hogy akkor is pozitívan áll az anyjához, ha az nem a legértelmesebben élő ember, de... Van saját pénze, ossza be azt, lehet, hogy még menne is neki valahogy, ha rákényszerülne... Szóval nem értem, miért kell Neked ide írnod (ez nem Ellened szól), hogyan tud egyáltalán létezni ez a helyzet, miért hagyja a párod ezt az áldatlan állapotot.
2013. márc. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen,kedves utolsó! Teljesen igazad van,a párom mindig azzal védekezett,hogyha ő nem segíti őket anyagilag,akkor csődbe mennek.Ezt meg ugyebár nem akarja.

A ház a 2 gyereké,de az anyós a haszonélvező.Ha jól tudom,addig nem lehet eladni,amíg ő bele nem egyezik...

2013. márc. 29. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!