Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósjelöltem gyűlöl, és...

Az anyósjelöltem gyűlöl, és ott próbál ártani nekem, és kikészíteni, ahol csak tud. Sajnos hiába szeret a párom, elég tutyimutyi, ráadásul egyke fiú, és nehezére esik konfliktushelyzetbe kerülni az elég temperamentumos anyjával. Megőrülök. MI tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy problémával küzdök. A párom egyke fiú. Nagyon szeretem, ő is engem, de az anyja annyira utál engem- magyarázat nélkül- hogy már nem bírom elviselni idegekkel. Ha csak utálna, még túltenném magam rajta, de ahol tud, áskálódik, és próbál összevesziteni a párommal, eddig szidott ahogy tudott, látta, hogy ez annyira nem jött be, most hátulról próbálkozik. Csak pár példa: Párom az anyja lakásában lakik egyedül. Az anyja kitiltott a lakásból, vissza kellett adnom a kulcsaimat, mert hogy nem hajlandó elviselni a gondolatát sem annak, hogy én oda menjek, mert szerinte ilyen olyan szemét stb vagyok. Hazudik rólam, amennyit csak nem szégyell. mindenkinek elhord mindennek, az fb oldalára pedig feltöltött olyan képeket, ahol a páom az exével ölelkezik meg csókolózik, de vagy husz ilyen képet, azért hogy engem bosszantson. Sőt. Előkotort egy távoli rokonlányt a párom életében, akit szeretne barátnőjének is, , még az sem zavarja, hogy vérfertőzésről beszélünk elméletben, igyekszik kettesben randikat szervezgetni a páromnak és a rokon lánynak. Stb. stb. volt, hogy az anyja le akart fejelni, és mire a párom kinézett a szobából, már mosolygott rám, remélve, hogy ezt senki nem vette észre. Gyűlöl. és mindezt ugy, hogy szeretem a fiát, dolgos kedves, becsületes nő vagyok, hosszútávra tervezek, terveznék, de ez az undorító lény ezt kezdi megakadályozni. Nagyon magam alatt vagyok. Még pedig azért, mert a párom bár szeret, de elég tutyimutyi, és látja az anyja hibáit, nem igen lép. Inkább ráhagyja, és jopofizik vele ugyanugy, ami nekem rosszul esik. Nagyon. Én az a fajta vagyok, akinek ha bántják a párját, akkor elküldöm anyámat meg apámat is arra a bizonyos helyre, ráadásul elég csunyán, és megmondom, hogy akkor vagyok hajlando velük bezsélni, ha tisztelettel viselkednek a párom iránt. Itt erről most nincs szó, mert az én szüleim nagyon szeretik a páromat, de voltam már nem iylen helyzetben, amikor én igenis helye tettem a szüleimet. Itt ez olyannyira nem működik a párom részéről, hogy - sajnos már sok bennem az indulat- inkább tőlem kéri ki, hogy hiába ilyen az anyja, igazam van, de ne szidjam, stb. sőt. Tényleg szeret, látom rajta, de azt mondta, most egy ideig még nem szeretne összeköltözni velem, mert hogy "nem harmónikus" a kapcsolatunk - ezt főleg az anyjára értette, sőt. Igazából csak rá. Mert sokat veszekedtünk ezen az elmúlt időkben. Tehát össze nem költözünk pedig szerintem itt lenne az ideje, mert 26 évesek vagyunk, több mint egy éve együtt, és tényleg komolynak tűnik a dolog. De nem tudok lelkesen állni a kapcsolatunkhoz, ha azt látom, hogy bár összeveszik az anyjával, de az anyja nyer, mert nem vesz vissza soha (és továbbra sem) ezekből a dolgaiból a nő, és a párom ennek ellenére jópofán viselkedik vele. Mit csináljak szerintetek? Ezt el kéne viselnem, hogy jópofiznak annak ellenére, hogy az anyja folytatja ellenem a dolgait? Tehát tényleg az a baj, hogy nem áll le a nő. Ha úgy tűnik hogy leáll, akkor ilyen fb-s exbarátnős hátulról jövős dolgokkal munkálkodik. Meg még sorolhatnám. Ti mit tennétek, otthagynátok a páromat? Sokat gondolkoztam, hiába szeretm, hogy megéri-e nekem egy határozatlan, eléggé konfliktuskerülő emberrel lennem, ha ennyi szenvedést okoz nekem az anyja, amit ő képtelen leállítani, mert nincs annyi vér a pucájában. Megőrülök, annyira el vagyok kseredve. úgy éreztem, végre megtaláltam az igazit, de tényleg. és az anyja kikészit, ahol tud. Nagyon taccson vagyok. Engem még sosem bántott igy senki. szeretni szoktak az emberek.

2013. márc. 24. 18:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem is volt egy ilyen pasim. Az anyja nyilvánosan alázott, és bár rászólt az anyjára, de ennyi. nem egyszer sírtam náluk, mikor beszólt vagy nem kellően viselkedett.. Igazából 2 legetőséged van: vagy megszoksz vagy megszöksz.


A pasi nem fogja miattad a családját letagadni. Az anyját uyganúgy szeretni fogja és kész. Nem várhatod el hogy válasszon közted és közte.( és gondolom nem is várod el).


Anyuci pici fia marad és igen, lesz hogy az anyóska ellened fog beszélni és kérdés, hogy a párod mennyi ideig tűri el és hogy mennyire hallgat az anyjára.


Az iylen egykés, fiús anyák a legjobbat akarják a fiacskájának, és ha nem tetszel az anyucinak, akkor csak idő kérdése.


Mondanám, hogy járj a kedvébe, de felesleges. Csak sajnálni tudlak, pláne hogy most visszaemlékszem az én sztorimra is h miket kellett átélnem.


Kitartás csajszi!

2013. márc. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ... Hát, az a helyzet, tudom, hogy görény vagyok de...valahol elvárnám, hogy válasszon...nem egy embert ismerek, aki meg tudta tenni, hogy hátat fordit egy időre a szeretteinek,pont azért, hogy ugymond nevelje őt... aztán ha "megjavultak", akkor ismét joban lettek...én oylan szivesen békültem volna ezzel a nővel, gondolkoztam h beszéljünk, miért ilyen velem, de annyira eldurvitotta a helyzetet, hogy már nem akarom a világon sem látni, abban reménykedem egyedül, hogy a párom igenis kiáll mellettem, és megneveli az anyját... ha erre képtelen, akkor a megszökés marad, ugye? A kérdés lényege tényleg az volt, hogy szerintettek normális dolog-e tűrnöm, hogy jopofizik az anyjával ezek után...? Hagyjam, és higgadjak, vagy jogosan érzem rosszul magam...?
2013. márc. 24. 18:51
 3/18 anonim ***** válasza:
46%
Ez nagyon durva helyzet :( ennyire utálni vkit a semmiért.. Kérdezted már barátodat h az előző barátnőivel is így viselkedett? Mert lehet az a gond h mivel egy fia van iszonyú féltékeny és nem akarjd öt elveszteni, fél h egyszer elmegy (elköltöztök) és utána nem láthatja minden nap. Szerintem. Ez lehet az ok. Így akar téged elriasztani a barátodtól. És mivel nem irtad hogy a barátod édesapja ott él e merem következtetni h nem . Tehát valószínűleg fél a magánytól . Én a helyedben Egyáltalán nem veszekednék még akor sem ha ö kezdi. Inkább nyugodt hangon mondj neki szépeket esetleg öleld meg . Közös programokat szervezhetnétek néha 3asban is. H éreze ott vagytok vele. És akkor el tudnál nyugodtan szépen beszélgetni vele. Tehát légy vele kedves, szervezzetek programokat . :) remélem segítetem . 18/L
2013. márc. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
Általában ha valaki annak ellenére h a másik bunkó vele kedves hozzá , egy idő után elgondolkodik h "hé ez az ember anak elenére h én bunkó vagyok vele kedves" könyen lehet h meg változik majd :) elözö voltam és sok sikert!! Biz bene h sikerül mert fog!
2013. márc. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét a választ.. az a baj, hogy a hármas program kilőve.. de tényleg. a nő annyit ártott már nekem, hogy komolyan mondom, ha hatalma lenne, már elásna engem... esélytelen. gyűlöl, és sajnos ezzel együtt árt is nekem, ahol tud. Ez sajnos kilőve. Ő külföldön él, van egy lakása Budapesten amiben a fia él(ahonnan kitiltott). Ugy találkozunk, ha a fia átjön hozzám. Apukája nem nagyon van a páromnak, mert kiskorában elváltak, és azóta nem igen keresi őt sajnos...azon vagyok egyébként, hogy apukáját előkeritsük, mert megérzés, hogy ebben a "nem foglalkozom a fiammal dologban" is az anyja keze van... de ez egy másik sztori...

Az előző baátnői közül egyetlen egyet kedvelt, az összes töbit utálta,de nem annyira,mint engem...bennem károkat okoz,a tbbit csak csendben utálta...

2013. márc. 24. 19:05
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Elég intelligensnek tűnsz az írásod alapján, biztosan te is átlátod a helyzetet a szíved mélyén, csak nem akarsz szembenézni a valósággal. Ez egy tipikusan olyan szituáció, aminek csakis egy ember lehet a megoldója, az pedig a párod. Senki más. Belegebedhetsz, te nem fogsz tudni itt változtatni semmit. Ha a párod nem akar, vagy nem tud kíméletlenül fellépni az édesanya ellenében és ellentmondást nem tűrően megvédeni téged és a kapcsolatot, a saját érdekedben nézz szembe a megváltoztathatatlannal, és lépd meg, amit meg kell.
2013. márc. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. Nem szeretnék szembenézni azzal, amit elkerülnék legszívesebben... még mindig reménykedem... a kérdésem tényleg csak az, hogy: Hagynád te például, ha a párod ennek ellenére megtartja a jópofit az anyukájával, vagy téged is zavarna, és bántana? Én reagálom túl? Engem bánt csak nagyon?
2013. márc. 24. 19:37
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem reagálod túl. Nyugodtan jó pofizhat vele, de engem el is felejthetne.

Oké, jön ilyenkor az alapszöveg sokaknál, hogy ő szülte, ő az anyja stb, de nem egy gyilkos vagyok,pedofil hogy ezt a viselkedést megengedje magának....ha ilyen megalázóan, lekezelően bánna velem-jogtalanul-s a párom nem védene meg, akkor nem tudom mit keresek mellette? Mit várjak el egyáltalán attól az embertől, aki mellett le akarom élni az életem?


Nem azt mondom, hogy válasszon köztem, meg az anyja között, de én ilyen szituban egy idegen mellett is kiállnék, nem hogy a párom mellett.

2013. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm... én is igy gondolom... pont igy... na, akkor egy szavazat eddig a javamra... tényleg köszönöm a véleményedet. nem ismerlek, de sokat jelent.
2013. márc. 24. 19:49
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os vagyok, de majdnem ugyanazt válaszolnám mint az előttem szóló. Egy idegent is megvédenék. Magadat többre kell hogy értékeld és jobban kell hogy szeresd annál, hogy elfogadj a legintimebb közelségben, kapcsolatban egy olyan személyt, akinek kényelmesebb félrefordítani a fejét és nem meglátni, hogy téged bántanak. És ez az ember lehet majd egy nap a legdrágább kincseid édesapja?
2013. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!