Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérdés: nevelheti-e büntetett...

Edka77 kérdése:

Kérdés: nevelheti-e büntetett előéletűként a babát úgy, hogy kiderült gyógyíthatatlan beteg is? Elvehetik tőle a babát az ügyvéd előtt aláírt papír ellenére?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm májusban vonul be 6 hónapra börtönbe. Polgárőrként dolgozott és vitt magával fegyvert amit elő is vett. Nemsokára megszületik a gyereke, de a nővel ügyvéd elött irtak papírt, ha megszül akkor teljes mértékben lemond a gyerekről.
2013. márc. 29. 23:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Ki mond le a gyerekről, és ki beteg??? nem annyira vágom.

amúgy igen, nevelheti. bár, ha hivatalosan lemond róla, akkor gondolom, nem akarja nevelni.

2013. márc. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Azt hiszem arrol van szo, hogy orokbe akart fogadni egy polgaror egy babat, de ilyen korulmenyek kozott, hogy majusban letoltendo bortonbuntetese lesz esedekes, igy nem tartom valoszinunek, hogy oda is adnak neki.
2013. márc. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Missi_Key ***** válasza:
59%
hát..a papír az gáz lehet... ha törvényes, nem értek anyira hozzá, de mindenképp érdemes a feleséggel megbeszélni. érvnek érdemes felhozni hogy attól még hogy valakit lelőtt a gyereket még szeretheti teljes sívből..az h valaki milyen szülő nemm függ ösze azzal h volt e büntetve. meg különbenis jó az ha a gyereknek van apj.
2013. márc. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Missi_Key ***** válasza:
59%
bocs újraolvastam...helyesbítés: anyja. mert ugyi a nővel iratták alá?
2013. márc. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
most akkor ki mond le a gyerekről, az anya vagy az apa? mondjuk szerintem jogilag ilyen nincs is, hogy lemond, legfeljebb olyan, hogy beleegyezik, hogy a másik szülő nevelje. ha megegyeztek közösen, senki nem fogja elvenni tőle a gyereket emiatt.
2013. márc. 30. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki még nem itta meg a kávéját:


A férfit fegyverrel való visszaélés miatt leültetik 6 hónapra. Nem ölt meg senkit, de illegálisan tartott magánál fegyvert - ez már büntetendő.

Van egy nő, aki terhes tőle. Börtönbe vonulás előtt lemondott a gyerekről, aki valamikor mostanában születik meg.


Amit én nem értek: a kérdés ugyanarra a személyre érti a büntetett előéletet és azt, hogy védi a papír (ami a leírás szerint az anyát védi).


Szerintem az anya a gyógyíthatatlan beteg és fél, hogy elveszi tőle a férfi a gyereket, ha szabadul, hiába mondott le róla.



Kérdező: amikor szülsz, kit fognak feltűntetni apaként a gyerek anyakönyvében?

2013. márc. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Figyeljetek en sejtem mirol van szo! ;)


Egy polgaror ferfi es felesege orokbe akarnak fogadni egy babat egy harmadik szemelytol, mondjuk egy fiatal notol aki lemondott a gyerekerol es mar a papiralairas is megtortent.

Aki nagyon beteg az szinten a polgaror. Most derult ki az orvosi vizsgalatok soran, az orokbefogadasi procedura alatt.

Majusban pedig a nem megengedett fegyverviseles/hasznalat miatt kell bortonbe vonulnia ennek a polgarornek. Termeszetesen a felesege es o is szeretettel varjak a babat mindezek ellenere.

Naaah`

Nesze neked brazil szappanopera.. ;D

2013. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az ismerősöm a polgárőr. Ő halálos beteg. A csaj csak a barátnője és nem a felesége. Ez a csaj az ismerősömtől terhes és júniusban szül.

Nemrég voltak együtt ügyvédnél, ahol a csaj aláírta a papírt, hogy lemond a gyerekről. A babának a gyámja az ismerősöm 20 éves lánya lesz, ha ő meghal.

Nincs örökbefogadás!! Saját gyereke.

Közben kiderült, hogy nem börtönbe megy, hanem fegyházba!!! Nevelheti-e a babát, ha kijött a fegyházból? Nála lehet-e a baba, ha halálos beteg?

2013. ápr. 1. 21:56
 9/11 A kérdező kommentje:
Válaszadó: nem én szülök. A baba anyakönyvébe az apa (ismerősöm) fog szerepelni.
2013. ápr. 1. 22:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Az anya nem mondhat le a gyerekről, a születése előtt pláne nem, ha nincs egy örökbefogadó nevelőszülő az anya helyett.
2013. máj. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!