Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A költözés lenne a megoldás...

A költözés lenne a megoldás vagy csak rosszabb lesz, ha elmegyek itthonról?

Figyelt kérdés

Együtt vagyok a párommal elég régóta és ő sokat keres,szóval nem számít neki a pénz.Hamarosan lesz a 18. születésnapom és megszeretné venni álmaim autóját.

Tegnap elmondtam anyának,erre közölte,hogy ide ne hozzam a kocsit és hogy minek az nekem.Elkezdtünk veszekedni,erre apa is közbeszólt,elkezdte piszkálni a barátomat,megint azzal jött,hogy a barátom meleg(ezt csak azért mondja,mert vele ellentétben ő törődik a kinézetével és ad magára).

Tudom,hogy a szüleim nem rajonganak a kapcsolatomért(anyagi-és korkülönbség,régen nőcsábász volt a barátom,szerintük most is az és csak kihasznál,stb),ráadásul az is "rossz pont" volt a szemükben,hogy sokáig titokban tartottuk a párommal a dolgot.De már elegem van abból,hogy bármit vesz nekem,azt itthon nem veszem elő/hordom,mert apáék elkezdik a szokásos dumájukat és csak veszekszünk.

A párom mondta,hogyha ennyire zavar ez a helyzet,akkor költözzek hozzá...Tényleg sokkal jobb lenne,de attól tartok,hogy akkor még jobban megromlik a szüleimmel a kapcsolatom,mert úgy fogják érezni,hogy a barátomat választom helyettük.



2013. márc. 31. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
"Tényleg sokkal jobb lenne,de attól tartok,hogy akkor még jobban megromlik a szüleimmel a kapcsolatom,mert úgy fogják érezni,hogy a barátomat választom helyettük." Ha olyan jó a kapcsolatod a szüleiddel akkor miért akarnál elköltözni?...gondolj bele. Mennyi az a sok korkülönbség?
2013. márc. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
15 év van köztünk.
2013. márc. 31. 17:46
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Engem is érdekelne, hogy mennyi a korkülönbség? Kocsit meg pláne nem fogadnék el,mert ez olyan, mintha le akarna kenyerezni valamiért. Mégcsak el sem költöznék a kedvéért sem, hiszen ha elÖtte kicsapongó életet élt, ki tudja lehet csak "rinyálni" akar veled.
2013. márc. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az rengeteg idő, hidd el egyszer nagyon nem fog jól esni ez a korkülönbség talán nem most,idővel...viszont ha már megvan az autó valamilyen szinten magához láncol.
2013. márc. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már vett drága dolgokat,úgyhogy kétlem,hogy azért venné az autót,mert le akar kenyerezni.

Szeretjük egymást és nem akarom,hogy a szüleim teljesen kicsináljanak.

2013. márc. 31. 18:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor nincs más választás el kell költöznöd.
2013. márc. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon fiatal vagy és tapasztalatlan. Mégis azt ajánlom, hogy költözz oda a barátodhoz, mert csak így fogod megtapasztalni, hogy valójában mit képes Nektek nyújtani ez a kapcsolat.
2013. márc. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Gondolkozz el azon, hogy egy 33 éves férfi ha jól számolom mit akarhat tőled ha nem csak kihasználni.

Szerintem csak megszívod ha hozzákültüzül. Egyeseknek meg ilyen jól megy hogy tinilányoknak vesznek csak úgy zsebból autót hogy megfektessék? Szerintem mindenképpen goldold meg mert a szüleidre most még számíthatsz, ha viszont tényleg csak néhányszor felakar csinálni aztán meg kidobi akkor már a szüleidre nem számíthatsz.

2013. márc. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bence_ ***** válasza:
100%

Szüleiddel rendezd a kapcsolatod.

Minden indokot,érvet azért hoznak fel mert féltenek.

Szeretnének megóvni a csalódástól.

Jelen pillanatban nekik úgy fest a dolog, hogy a pasidnak te csak az n. numera vagy akit ha majd megunt akkor kidob. Ebbe te meg össze törsz.

Ettől szeretnének megóvni.

Próbálj úgy viselkedni mint egy felelősségteljes nagy nő. Járj rendesen iskolába, ha elmentek valahova és azt mondod 10-re hazaérsz akkor érjetek haza. Ha hétvégén ott alszol akkor menj és akkor gyere amit mondasz. Így megszokják elkezdenek benned, bennetek bízni. Idő múlva másként fognak hozzátok állni.

2013. márc. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ági

"(ezt csak azért mondja,mert vele ellentétben ő törődik a kinézetével és ad magára)".


Gondolom, ő megteheti, ha már álomautót akar neked venni.

De talán édesapádnak sokkal fontosabb volt az, hogy neked megadjon mindent, amire szükséged volt 18 éves korodig.

Ezért dolgozott, talán számára nem az volt a fontos, hogy ő hogy néz ki.

Abba pedig nem akarok belemenni, hogy hogy nézhet ki, ha édesapád azt mondja rá, hogy meleg.


Költözni pedig úgy költözz, hogy előtte a szüleiddel beszéljetek át mindent.

Tizennyolc éves vagy, gondolom, még tanulsz. Miből tartod el magad? Ő fog eltartani téged? Hát nem tudom. Én biztos nem lennék senkinek sem a kitartottja.

Lehet, hogy te azt mondod, hogy nem a kitartottja leszel, de ha ő fog eltartani, akkor már jogai is lesznek veled kapcsolatban.


Milyen címen laknál vele, csak mint a barátnője? Ha jól néz ki, mint ahogy írod, ezzel nem fogod tudni kivédeni a "lányok támadását".

Te csak egy barátnő leszel, akit bármikor lecserélhet.

Ha nőcsábász volt, mi indokolja, hogy megváltozott? Lehet, hogy te hoztál neki valami újat, ami egy darabig hozzád köti, de mi a biztosíték rá, hogy ez tartós lesz?


Én nagyon meggondolnék egy ilyen döntést, szüleim tanácsát mindenesetre kikérném, és csak az ő beleegyezésükkel döntenék.

Ne égess fel minden hidat a hátad mögött, mert szüleid mindig melletted fognak állni.

Ne bántsd meg őket azzal, hogy haraggal költözöl el.


Eszembe jutott egy történet, talán kicsit elgondolkodtat.

Csak röviden.

17 éves lány, 33 éves férfi. Álomkapcsolat. Drága ruhák, ékszerek, utazások stb.

Lány oda költözik. Anya sírva könyörög, jöjjön vissza. Lány fejéhez vágja, ezt a sok szépet és jót, amit most megkap, anyjának kellett volna megadnia neki, az lett volna a kötelessége.

Anya még kétszer elmegy hozzá, férfi is durván beszél vele. Lánya elzavarja, ne jöjjön többet a nyakára.

Nem megy.

Egy év múlva lány megy anyjához terhesen, férfi kidobta.

Anya visszafogadja.


Ezért jól gondold meg, hogy döntesz.

Üdv

2013. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!