Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? Van megoldás?

Mit tegyünk? Van megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy nagy házunk Pest környékén.Ikerház.Az egyikbe mi lakunk(én az anya,1 kisbabám,1 12 éves kislányom,és a párom).a másik oldalon laknak 5-et (apám,testvérem,a felesége és a 2 fia akik kisiskolások).Mi nagyon elszeretnénk költözni,mert már nem szeretünk,itt lakni ebben a házban mert túl nagy és nehéz fizetni is.Arra gondoltunk,hogy ugyanebben a kisvárosban keresnénk egy 2 szobás kis lakást de abból a pénzből amiből eladtuk ezt a nagyon,a mostanit.De itt a bibi.Apám nem akarja eladni,azt mondja hogy ő itt fog meghalni mert imádja ezt a házat,ő már sehova nem akar menni és ő a haszonélvező is.A bátyám meg,hát ő az egésznek majdnem hogya tulajdonosa,ővé itt minden a sufnitól elkezdve agarázsig.Nekünk csak kevés részünk van.Bátyámék se akarják eladni.Tudni kell azt is hogy nekik több tíz milliós hitelük van,nekünk "csak" három millió.Arra gondoltunk hogy amiből eladtuk a mostani házat abból kifizetnénk,és a többi meg menne az új lakásra.Mit tegyek?Nagyon el szeretnénk költözni.Csak hozzáértők,és normálisak válaszát várjuk.Köszönjük

37/N



2012. dec. 8. 20:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%

A ti kevés részetek mit jelent? Mert ha el is adnátok, csak a tulajdoni hányad arányában kapnátok (kapnál) az árból.

Hogyhogy a bátyád a nagy rész tulajdonosa? Feltételezem, hogy édesanyád elhunyt, így apádnak özvegyi haszonélvezete van, és akkor a gyerekek öröklik. Vagyis te és a bátyád fel-fele arányban. Ezért nem értem, hogy van az, hogy a nagy része a bátyádé.


És van jelzálog a házon? Mert úgy elég nehéz eladni.

2012. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
60%
Lényeges, hogy mennyi az a kevés rész!
2012. dec. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Igen édesanyánk sajnos elhunyt és apám özvegy.Sajnos kezd már szenilis és kicsit "őrült" lenni ezért fejébe vette ,hogy ott fog meghalni ahol anyánk.Egyébként az van hogy ugye van az ikerház.Fele az enyém,(ugye) fele a bátyámé.De ott van a nagyon nagy telek.abból Kb.80% a bátyámé és ugye a maradék az enyém ez így elég nehéz.Igen van jelzálog a házun amit a bátyám átvett az azthiszem 14 millió de 30 milliót kell visszafizetni.(szegény gyerekeik is fizethetik majd gyerekkorukban) De mi már ugy vagyunk vele hogy nem érdekel semmi,mi már nagyon mennénk.
2012. dec. 8. 22:02
 4/30 A kérdező kommentje:
*felnőttkorukban.
2012. dec. 8. 22:03
 5/30 anonim ***** válasza:

De hogyhogy 80% a bátyádé, és nem fele-fele?

Elvileg eladható a haszonélvező engedélye nélkül is, de az új tulaj is köteles tiszteletben tartani édesapád a haszonélvezeti jogát. Ráadásul jelzálog is van a házon. És mindezen felül nem is az egészet tudnád eladni, csak egy résztulajdont. Így gyakorlatilag nulla az esély arra, hogy vevőt találjatok rá, vagy ha találtok is, nagyon keveset adna érte.

Apád haszonélvezete haláláig szól, vagy lemondhat róla (de hát a ti esetekben ez nem nagyon jön szóba, úgyhogy várni kell.)

Esetleg kérjetek tanácsot egy ügyvédtől, de én nem jósolok sok reményt.

2012. dec. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem egészen, hogy mi a kérdésed.


Van egy (rész)tulajdonod egy ingatlanba, amiből el szeretnél költözni családostul.


De mi tart vissza a költözéstől?

Nincs pénzetek? Szívás, de ezen mi nem tudunk segíteni.


Feltételezem arra szeretnéd most kihegyezni a kérdést, hogy miként is tudnátok eladni a házrészeteket. A válasz leginkább az, hogy sehogy, mivel nincs olyan őrült, aki haszonélvezővel együtt vesz egy fél házat.


Hozzáteszem erkölcsileg is aggályos a dolog, lévén ez NEM a ti házatok, nem ti vettétek hanem ha jól értelmezem a szülői házat örököltétek. Saját apádat kirakni az utcára azért, mert TI nem "akartok" már ott lakni nem épp erkölcsös döntés.


Ha akartok és tudtok menjetek, de ha nincs lóvé akkor nyugiba örüljetek, hogy van hol laknotok.

2012. dec. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
7%
jajde hosszut irtal el nem olvasom ocsem
2012. dec. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Először is szeretném megköszönni ,hogy írtatok és tudom hogy nem lehetett könnyű kivenni a mondandómboll a dolgokat,de ezt így elég nehéz.Leírni.Utolsónak üzenem,hogy nem kell írni és sírni ha nem akarod elolvasni akkor kattintgass tovább a kérdéseken és nem ke kell fölöslegesen írni.Egyébként a bátyámnak azért van 80 % mert megvette amikor ideköltöztünk,mert először apám és anyám meg a bátyám(amikor még nem volt családja )költöztek ide,aztán én is a férjemmel de mi csak később.Bátyámnak akkor volt pénze így megvette tőlünk az 50%-omból azt a harmincat így neki 80% nekem meg 20% lett.Nem tudom mennyire érthető.Ja és azért nem tudunk most azonnal elköltözni,mert nincs pénzünk,semmi,0.És apámat meg nem raknánk ki,eszünkbe sem jutott ,azért nem vagyunk bunkók.
2012. dec. 8. 22:31
 9/30 anonim ***** válasza:
87%

Kérdezd meg a testvéredet, hogy nem venné-e meg a te részedet. Ez lenne a legjobb megoldás.


Ha ezt nem teszi, akkor:

a; eladod a saját részedet idegennek, feltéve, hogy találsz valakit, akinek kell egy résztulajdon, ami ráadásul haszonélvezettel terhelt... (Erre az esély gyakorlatilag nulla)

b; pert indítasz a tulajdonközösség megszüntetésére.

2012. dec. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
78%

Eladni ebben a variációban nem lehet, nem érdemes.Illetve senki sem tud akkor titeket kifizetni, ha jól értem.

Elköltözés úgy megoldható, ha kiadjátok és elmentek a bérleti díjból egy magatoknak bérelt lakásba.

Más nincs szerintem, majdani öröklés után lesz-, lehet egy újabb megoldandó felvonás.

2012. dec. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!