Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a férjem...

Mit tegyek, ha a férjem nagyon súlyos online játék függő (gamer)?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mit tegyek. Kb.6-7 éve megy ez.


Nem akarok elválni, szeretem.


Én számtalanszor őszintén magamba néztem már. Mindent megcsinálok neki, mosok, főzök, takarítok, ellátom a gyerekeket, dolgozok és iskolába járok.


Mit lehet tenni emberek??


Hátha van olyan itt, aki okosabb nálam.


Pszichiáterhez nem megy, mert azt mondja, hogy az orvos úgy se tud neki segíteni.


2013. márc. 31. 18:45
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
100%

Kedves témaindító,

Saját tapasztalatból mondom, hogy ennek a dolognak különböző szintjei vannak. Érdemes lenne kifigyelned, utánanézned valamilyen módon, hogy a férjed milyen eredményességgel játszik. Sokan azért játszanak egy játékkal, mert szeretnének egy adott közösségnek (pl. World of Warcraft community) megfelelni. Tartozni szeretnének valahova, esetleg ismertté szeretne válni adott játékos körökben. Vannak olyan gamerek, akik egy-egy versenyen több 10.000 eurót visznek haza, esetleg közvetítik (streamelik) a saját játékukat a világháló/ közösség más tagjai felé és ilyen módon adományok formájában pénzhez jutnak. Ha az anyagi vonzat nem, akkor marad a dicsőség, hír- nicknév szerzése, mint cél. Ha valaki ugyanis ennyi időt tölt el játékkal, az valószínűleg elég tapasztalt/ félprofi benne. Ha azonban nem eredményes a játéka, akkor marad a tudatos önpusztítás, mint tényező az életében. Hiszen, ha eredménytelen, és ennek ellenére rengeteget ül előtte, azt jelenti, hogy "Tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok elég jó, de ha minden szabadidőm felteszem rá, akkor majd jobb leszek" Ez pedig semmiben sem különbözik a félkarú rablótól, a rulettől, és a többi olyan értelmetlen próba- szerencse alapú játéktól, amit az amerikai úgy definiál: GAMBLING. Értsd: ha eredményes a játéka, abban hisz, hogy elismert gamer lesz, ha nem, (tehát nem fejlődik, nem tanul a játékban elkövetett hibáiból, "ugyanaz a mesterlövész háromszor lövi le") akkor sajnálom, de a férjed értelmetlenül ül naphosszat a gép előtt, és abban hisz, hogy egy szép napon fordul a szerencséje, és "sztár lesz". Ami nagyon súlyos pszichiátriai eset, az önkontroll és az egyéb életcélok elvesztését jelentené. Ha azonban közepes eredményességű vagy szimplán jól szórakozik eredményfüggetlenül, ajánlom, hozz fel neki más olyan dolgokat, amik szintén a szórakozást szolgálják, és mégse űzi az ember egész nap. Ez a tevékenység ugyanis feladatmegoldásra összpontosít, de az ész másféle "mozgását" nem segíti kifejezetten elő. Az agy rááll a feladatmegoldásra, és észrevétlenül beférkőzik a hétköznapi életébe, szerves részévé válik annak. Csipkedd, hogy valami maradandót próbáljon meg létrehozni a földön, és ne veszítsen éveket, további boldog pillanatokat az életéből. Sok sikert. F/23

2014. márc. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!