Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámmal hogy javíthatnék a...

Anyukámmal hogy javíthatnék a viszonyon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Unom már, hogy anyukám ennyire a nyakamra ül. A családban én vagyok a legkisebb, 2 idősebb nővérem van. Én 17 vagyok. Egészen mintagyerek. Jól tanulok egy erős suliban, nem vagyok sosem részeg, a cigit még csak nem is próbáltam, drogokat sem részesítek előnyben :) Szórakozóhelyre egyszer azért mennék el, hogy kipróbáljam, de amúgy... szóval nem vagyok egy partiállat. Itthon én próbálok anyukámnak megfelelni. Szeretem őt, de nem olyan a viszonyunk, hogy legjobb barátnők vagyunk, mivel folyamatosan kritizálja a barátaimat. Legutóbb azt mondta nekem, ő nem szereti a buta embereket, ezért koptassam le a barátaimat magamról. Eléggé kiakadtam ezen a kijelentésén, mert a barátaimat egyszer sem látta. Normálisok mind, az előző sulimból ismerem őket. Meg akarja nekem szabni, hogy kikkel barátkozhatok. Hogy szerinte kik a szimpatiusok, és azokkal lógjak. Ezek után persze nem merem neki elmondani, hogy " a buta barátaim" közül az egyik sráccal összejöttem. Ő régóta tetszett, meg igaziból szerelmes is vagyok belé, de miután anyukám így áll a dolgokhoz nem említettem soha. Most azt se tudom hogy mondjam el, hiszen folyamatosan szidja őt. Veszekszik velem, hogy szinte semmit nem tud rólam, de én nem is merek neki semmit se mondani, mert így reagál. Annyira felszínesen előítéletes, hogy rosszul vagyok tőle. Néha komolyan azon gondolkodom elmegyek itthonról, és többet haza se jövök, csak hát azért szeretem a családomat... De most meg... Szóval el szeretném neki mondani, hogy van ez a barátom, és elég komolynak tűnik, de előre tartok a reakciótól. Ilyenen lehet javítani?


2013. márc. 31. 22:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is valahogy így voltam (vagyok) anyukámmal, csak most már nagyobb vagyok (23) s könnyebben megy az elfogadás, elfogadtatás.

Attól függően, szinte semmit nem tud az érzéseimről, néhány barátomról tud, de hogy milyen dolgok aggasztanak, hogy mi fáj, hogy mire vágyom, sose mertem (vagy nem volt alkalmam) neki elmondani...


Azt gondolom, hogyha kisgyerekkortól, pici babakortól kezdve nem alakult ki ez a kapcsolat, akkor az a mély kapcsolat nem is fog már...

Mi pl. sosem tudtunk pl. a szexről se beszélni, 19 éves voltam, 2 éve a párommal mikor megkérdezte van-e valami kérdésem...:-S


Azt gondolom, hogy kell keresned egy személyt az életedben, aki betölti azt az ürt, amit ez a kapcsolat nem tud kitölteni számodra. Nekem pl. van egy igazán jó barátnőm (olyan mint a vérrokonom, mint egy igazi testvér, testvér helyett testvérem) vele sokat beszélgetek. És nem utolsó sorban ott van a párom is, akivel nagyon belsőséges a viszonyunk...


Esetleg kezdeményezhetsz beszélgetéseket, de ha ő zár, akkor Te nem tudsz nyitni, ez ismerős érzés...


Kívánok türelmet, kitartást, elfogadást feléje :)

2013. márc. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!