Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon gátlásos vagyok....

Nagyon gátlásos vagyok. Anyával is sokat veszekszek emiatt. Nálatok volt hasonló a családban?

Figyelt kérdés

168cm/67kg vagyok..nem vagyok nagyon duci, de én magam mégis ocsmány disznónak tartom. 16éves lány vagyok.

Most kezdtem el fogyókúrázni, 10-15kg-ot akarok leadni.

Olyan szinten gátlásos vagyok, hogy nyáron strandra sem mentem el. Hosszú ujjúba voltam, és hosszú nadrágba.

Utálom a kezem a lábam...

Állandóan kell hogy ott takarjon valami, mert ha nem akkor úgy érzem mindenki engem néz.

Szerintetek, ha lefogyok megoldja a problémám? A családom szerint már bolond vagyok... de az sem érdekel ha beteg leszek mert nem eszek.. ma sikeresen híztam 1kg, a sok kaja miatt..hát kisírtam a szemem...


2013. ápr. 1. 23:46
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Kihagytam, hogy sokan megjegyezték hogy nagy a seggem... meg egyik fiú osztálytársam, amikor rövidujjúba voltam azt mondta hogy " de nagy a kezed".....

Meg apa is azt mondta nekem az ismerősének hogy én a tv-ben lévő sporttól is elfáradok :(

Egyik este eszembe jutottak a szavak, a képek és komolyan mondom...mint aki megbolondult! Mintha egy filmen vetítették volna, nem tudtam leállítani...

Egy egész órán át sírtam, és remegtem....

2013. ápr. 1. 23:49
 2/18 anonim ***** válasza:

Kérj segítséget pszichológustól, dietetikustól.


Egy nap nem tudsz 1 kilót hízni, az a gyomrodban lévő kaja/pia. És a testsúly egész nap ingadozik. Holnap reggelre kevesebb leszel.

2013. ápr. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs esélyem pszichológushoz meg hasonlókhoz, mert anya nem fog elvinni. Én meg magamtól nem tudok menni.

Magamnak kéne megoldani :(

2013. ápr. 1. 23:56
 4/18 anonim ***** válasza:

keress fel egy pszichologust..


a testömeg indexet a normál kategoriába tartozik vvagyis a jelenlegi súlyoddal élhetsz a legegészségesebben és a legtovább.


probáld magad jól érezni a börödben...


én 178 cm vagyok és kb 80 kiló szóval arányokban valószínűleg megegyezzünk.. én is gátlásos vagyok, de én nem azért mert kövér vagyok:


már vagy két éve nem voltam strandon nah nem azért mert kövér vagyok, hanem azért mert szószerint tejfehér böröm van (nyáron visszaverem a napsugarakat) nem tudok barnulni csak égni, és azokon a helyeken ahol régen leégtem most sok pici anyajegy van. bőrgyógyász mondta hogy egyelőre még nem probléma, de ugye a bőr nem felejt... így egész nyáron a legnagyobb melegben is hosszú ujjú van rajtam, mert inkább maradok fehér mint hogy bőrrákot kapjak...


a másik problémám pedig az hogy nagyn erős sötét barna szőrszálaim vannak... a borotva meghagyja a szőrtüszöket amitől kis fekete pontok maradnak rajtam, az epilátor meg kitépi a szőrtüszőt amitől meg piros pöttyeim lesznek (ééés a legjobb hogy addig nem múlnak el amig ki nem nő ujra a szőr -sakkmatt :D :D)


szóval az első hogy elfogad magad olyannak amilyen vagy.. ebből egy nagyon súlyos pszichés betegség is kialakulhat és olyan leszel mint ez a 39 éves nő:


http://www.youtube.com/watch?v=sz-nPMTXduo


(a videóban végig ugyanaz a személy látható)


a legszomroúbb az egészben ahogy ő is mondja hogy fiatal lányoktól kap rajongói leveleket akik szeretnének úgy kinézni mint ő...

2013. ápr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha nem eszel csak rontasz a helyzeten, hízni fogsz. Hogy miért mert a szervezeted éhezik és amint eszel valamit mindent elraktároz, nem csak azt amit kell.


A beszólásokat pedig ne vedd fel, én is megkapom,hogy nem bírnák ki valamilyen sportot vagy elfáradok, hogy miért mert nem sportolok. És igazuk van.


A beszólásokat nem kell felvenni.


És beszélj a háziorvosoddal, elvileg eltud küldeni pszichológushoz.

2013. ápr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
figyel oda hogy mit eszel és tornázz ( futás pl. nagyon jó ha fogyni akarsz elsősorban nem izmosodni )
2013. ápr. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 00:03


a futás csak akkor jó a megfelelő cipőben megfelelő talajon végzik..máskülönben úgy szét cseszi a térdizületet hogy csak na..

2013. ápr. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Olvasd el a Szavakkal verve c. könyvet, a Mérgező szülők c. könyvet, Feldmár Andrástól azon előadásokat, amik megvannak a neten (írott formában), és akkor meg tudod állapítani, hogy mik a bántások. Amiket felsoroltál, hogy miket mondanak Neked, abban nagyon sok a kegyetlen bántás. És akkor azt be tudod azonosítani, és vissza is tudod utasítani. Amiatt érzed Magadat így, mert ilyenekkel kínoz a családod és nem szeretnek eléggé.

Még a Mennyei prófécia c. regény és a hozzá kapcsolódó munkafüzetek is jók erre Neked.

A végére megtanulod kiharcolni, hogy hagyjanak békén, mert nincs joguk bántani!

Egyedül is elmehetsz pszichológushoz a kerületi rendelőbe, családsegítőbe, nem kell hozzá szülő.

Meg még talán kodependens csoportba is elmehetsz, az is ingyen van.

2013. ápr. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Egyrészt: ne fogyókúrázz azzal csak sanyargatod magad és tönkreteszed a szervezeted. Életmódváltás kell. Fokozatosan (ne egyik napról a másikra) kezd kevesebbet és egészségesebbet enni. Azért lenne jó ha dietetikushoz mennél, mert ő pontosan megtudja mondani mit ehetsz. (van tb támogatott is, nem muszáj a szüleidnek tudni róla elmész egyedül - egyébként pszichológus is van ilyen)

A mozgás még ami fontos. Keress valami olyat amiben örömöd leled. pl.: tánc vagy természetben való futás. Hidd el a sport nagyon jót tesz az ember lelkének is.

Ne számíts nagyon gyors fogyásra, de ez benne a jó, mert nem teszi tönkre az emésztésedet és tartósan megmarad. Szépen, lassan lemennek a kilók ráadásul formásodsz is.

Másrészt: keress valami olyan hobbit amit élvezettel csinálsz. Hidd el ez jól növeli az önbizalmadat.

2013. ápr. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"a testömeg indexet a normál kategoriába tartozik vvagyis a jelenlegi súlyoddal élhetsz a legegészségesebben és a legtovább."


bocs a javításért,de ha a korát is figyelembe veszed és nem a felnőtt verzióval számolod akkor enyhén túlsúlyos

bár nagyban függ attól is,hogy mennyire felnőttes a személy,mert abban az esetben használható a nálukbevett számítási mód

2013. ápr. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!