Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amelyik nőnek nem küldi a...

Amelyik nőnek nem küldi a volt férje a gyerektartást, az feljelenti? Mit szól ehhez a volt férj? Mert én félek feljelenteni, tartok tőle.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 2. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Kit erdekel, hogy mit szol hozza? Az erdekel, hogy a gyerek mit szol ahhoz, ha nem kap enni, mert nincs mibol.
2013. ápr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem,mert tudom,hogy rossz helyzetben van,majd adja ha tudja,most a szüleit kell segiteni,mi nem halunk éhen ha nem kapom pár hónapig,ismerem,tudom hogy megkapom,vagyis a gyerek egy olyan számlára amihez nem nyúlok,én is teszem rá neki minden hónapban.


De hugommal én mentem feljelentést tenni,exférj egy semmirekellő,eljátékgépezi a feketén megkeresett pénzt,igy neki az állam előlegezi meg,és hajtja be az exem.

2013. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez sokmindentől függ. Ha a gyerekem apja egy normális, becsületes ember, csak éppen elvesztette a munkáját és néhány hónapja nem fizet, akkor értelemszerűen nem fogok pereskedni vele.


Megmondom őszintén, hogy akkor sem tenném szívesen, ha lenne elég pénzem a gyerekemre, az ex meg csak hadakozna, mindig úgy kell kikönyörögni tőle. Viszont ő se legyen megsértődve, hogyha a gyerek felnő és megtudja, hogy az apja egy fillért sem volt hajlandó fizetni utána. Azt kellene megértenie, hogy azt a pénzt nem nekem fizeti, hanem a gyerekének. Ha ennyi felelősségérzet nincs benne és nekem nem okoz anyagi problémát a gyerekem felnevelése, akkor ráhagynám.


Akkor jelenteném fel, ha amellett, hogy nem fizet követelőzik, akár fenyeget, hogy miaz, hogy beakarom rajta hajtani a pénzt, ha nincs elég pénzem a gyerek eltartásához és tudom, hogy ő megtehetné, hogy fizessen.

2013. ápr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömék folyamatosan feljelentik a volt férjet, mert évek óta nem fizet. Bár az tény, hogy nagyon szarul él a pasi, de azért még vállalt két gyereket, akiknek valahonnan megveszi az xboxot, az előző házasságból született gyerekeinek meg legalább 5 éve nem utalt egy forintot se, de azt elvárja, hogy mindig házhoz vigyék őket az ő hétvégéin. A gyerekek nagyon utálják, mert mikor ott vannak, akkor a két féltesó megállás nélkül szemétkedik velük, nem hagyják őket aludni, az apjuktól csak azt hallják, hogy az anyjuk és az új férje idióták és belőlük is azt csinálnak, na meg persze neveletlenek és szégyelljék magukat (komolyan egy 7 és egy 8 éves gyereknek ezt kéne hallgatni). Folyamatosan bíróságra járnak de még nem sikerült kicsalni belőle egy forintot se, pedig folyamatosan feljelentgetik. Szóval megteheted, de ebben az országban eredménytelen, én úgy látom.
2013. ápr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A zárójeles résznél lemaradt egy kérdőjel, bocsi...
2013. ápr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!