Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan találjam meg a közös...

Hogyan találjam meg a közös hangot az édesapám feleségével?

Figyelt kérdés
Egy kicsit bonyolult a helyzetünk. Édesanyámmal nem voltak házasok, majd mikor 2 éves voltam külön is mentek. Néha találkoztunk, de egyikünk sem vitte túlzásba a kapcsolattartást. Édesanyám meghalt mikor 15 éves voltam és papíron édesapámhoz kerültem, de a valóságban másként alakult. Édesapám beköltözött az általam örökölt lakásba, de mivel nem volt igazán apa típus, én elköltöztem anyai nagyszüleimhez. Édesapám közben megismert majd feleségül vett egy nőt, akitől már 2 gyereke született, továbbra is az én lakásomban élnek. Én nagyjából egy hónapja beköltöztem hozzájuk (közelebb van a munkahelyemhez) és azóta sajnos folyamatosak a veszekedések, viták. Semmi nem jó amit én csinálok, miért pont akkor főzök, miért akkor mosok... Tudom, hogy a felesége szemében én csak betolakodó vagyok, főleg, hogy így a gyerekeknek egy szobába kellett költözni, de azért jó lenne, ha elfogadható viszonyt tudnánk kialakítani.
2013. ápr. 3. 09:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem irod, milyen idös vagy, de szerintem nem kellett volna odaköltöznöd. Ha egyáltalán nem voltál soha apáddal, és amíóta ott élnek, már két gyerekük is van, akkor ne csodálkozz, ha betolakodónak tartanak.


A helyedben minél elöbb elköltöznék, mert a feleség - JOGOSAN - tiltakozik az ellen, hogy betolakodj a családjukba.

2013. ápr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
10%

Költözz külön, mert ott te idegen vagy, nem értem, egyáltalán hogy jut eszedbe betolakodni egy kompakt családba.

Eleve apáddal sem tartottad soha a kapcsolatot, most meg már van családja is gyerekekkel - akkor hogy képzeled, hogy egyszerüen odaköltözöl és a gyerekeket kitúrod a szobájukból? Te akármit is csinálsz, ott mindig idegen maradsz és teljesen érthetö, hogy a feleségnewk nem tetszik.


Ha tényleg jobb kapcsolatot akarsz, akkor költözz máshová, legfeljebb kérj tölük valamennyi hozzájárulást a lakbéredhez annak fejében, hogy a te lakásodban élnek.

Ha csak vendég leszel abban a családban, akkor lehet normális kapcsolatotok, ha betolakodó vagy, akkor ez csak egyre rosszabb lesz.

2013. ápr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem egyszerű.. mivel a lakás viszont a tied. Valószínű ezért is félnek "befogadni" a saját lakásodba. Apa milyen megoldást lát?
2013. ápr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik nekik a helyzet, mondd meg nekik, hogy el lehet menni. A TE lakásod, nehogy már őnekik álljon feljebb. Nem te vagy a betolakodó, hanem ők vendégek a TE lakásodban. Tehát ne te érezd magad rosszul. Állj a sarkadra...
2013. ápr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Álljon már meg a menet!!! Itt nem a kérdező a betolakodó, hanem apuka és a családja!
2013. ápr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát leszakad a pofám komolyan némelyik válaszon... Tehát a kérdező költözzön el, mert ő a büdös bunkó, hogy a saját lakásában (ahol az apja, meg a pereputtya évek óta dekkol, gondolom lakbér nélkül) merészel lakni. Hát tényleg kérdező, micsoda elavult nézeteid vannak. Esetleg adja nekik talán a fizetését is? Lehidalok milyen torz értékrenddel rendelkező emberek vannak itt...
2013. ápr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Tisztázni kell a helyzetet: mivel tiéd a lakás, szívességből megengeded, hogy amíg találnak másikat, ott maradhatnak, de szabj egy időhatárt erre. Muszáj a sarkadra állni, mert arra fogsz ébredni egyszer, hogy kitúrtak a tulajdonodból. Tartsd szem előtt: NEM Te vagy a "betolakodó", ők bitorolják a TE ingatlanodat.
2013. ápr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
kedves válaszolók senkinek nem tűnt fel, hogy a kérdező a saját lakásába költözött be? ... ha családot akar alapítani, akkor lakjon majd albérletben, és hagyja az apját lakni a saját lakásában, az apját aki csak vér szerinti apja, de sokat nem tett a kapcsolatukért?
2013. ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
bocs, közben már írt néhány "helyzetfelismerő" is
2013. ápr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok. Édesapámmal már sokkal jobb a kapcsolatom mint régen. Ő ajánlotta fel, hogy költözzek oda, mert addig napi 3 órát utaztam és már nem maradt időm és energiám a tanulásra, ahhoz meg hogy a cég fizesse a tanulmányaimat nem elég csak épp átjutni a vizsgákon. Próbál ő is segíteni, vele nincs is gond, csak a felesége viselkedik így. Mint már írtam is, én megértem, hogy a szemében én vagyok a betolakodó, de azt azért ő sem gondolhatta komolyan, hogy majd nekik fogom adni a lakást.

Édesapámmal abban egyeztünk meg, hogy legkésőbb 2 év múlva költöznek el, mert addig még itthon lesz a felesége a gyerekekkel és egy fizetésből nem tudnának kijönni.

Abban kellene egy kis segítség, hogy hogyan tudnék kicsit jobb kapcsolatot kiépíteni a feleségével.

2013. ápr. 3. 10:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!