Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha a szakítás...

Miért baj az, ha a szakítás után az ember még beszélő viszonyban van a volt férjével/feleségével?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben olvastam, hogy a válaszolók teljesen ki voltak akadva azon, hogy a kérdező még beszélő viszonyban volt az exével. Szerintem nincs ebben semmi elítélendő, legalábbis én ezt látom a saját családomban. Pl. nagybátyám pár éve nősült harmadszor. De a mai napig baráti viszonyban van mind a két volt feleségével, pedig nincs gyerek egyiknél sem, tehát végül is nincs semmi ami hozzákötné, aztán mégis. De én is ugyanilyen vagyok. A volt férjemmel a mai napig beszélünk, ha összefutunk a faluban, és hát kis faluban lakunk nem egy nagyvárosban, ahol csak évente egyszer fut össze az ember valakivel. Ezek szerint az lenne az illendő, ha a szakítás/válás után egyszerűen levegőnek tekintenénk a másik embert?

Vélemények?



2013. febr. 8. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt az oldalon egyre többször olvasom azt, hogy válni rossz, mert körmünk szakadtáig ragaszkodni kell egy kapcsolathoz, mert biztos meg lehet javítani. Én eddig sok olyat láttam már, mikor évekig erőlködtek, de annyira, hogy a végén már egymás gondolatától is rosszul lettek.

Ne egy ilyen kapcsolat után érthető, ha nem akarnak egymásról hallani sem.


Ahol nyugodt az elválás, ott ilyen nincs, de ugye azzal meg sokan nem értenek egyet, mert szerintük túl korán feladta a pár.

2013. febr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát igen. Szerintem ha már nem működik, akkor sokkal jobb békében elválni, mint hogy körmünk szakadtáig ragaszkodjunk ahhoz ami már nem megy tovább.

Lehet, hogy csak szerencsések vagyunk, hogy nekünk ez sikerült.

2013. febr. 8. 18:06
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Mert kevés embernek vannak barátai, ehelyett sorozatokkal töltik ki a barátok által hagyott űrt, és a sorozatokban mindig mindenki mindenkivel, így azt hiszik, ha két ember elég időt van együtt egy helyen, azok mindenféleképpen szerelmesek egymásba.
2013. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ebben bizony lehet valami.
2013. febr. 8. 18:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Én magamból indulok ki és én nem tudtam a volt barátokkal jóban lenni. Talán azért, mert midnegyiket szerettem még, amikor szakítottunk és ez rosszul érintett. Szerintem, aki már nem szereti a szerelmét szakításkor, az tudja hidegen, nyugodtan kezelni a helyzetet. Aki meg érzelmileg érintett,az nem.
2013. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Volt nálunk is nagy botrány abból, hogy az esküvőnkön ott volt a férjemnek egy volt barátnője, illetve nekem két exem is. Engem ez nem zavar, örülök, hogy jó maradt a viszony.
2013. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Ez így nem baj, de egy "sima" baráttal, barátnővel ne tartsa a kapcsolatot.

Amúgy gratula a családodhoz, hogy nálatok olyan gyakori a válás, mint másnál a nagyvécézés...

2013. febr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mit csináljak, mi nem vagyunk olyan szerencsések, hogy mindjárt elsőre megtaláljuk az ideális házastársat.

De ha te ilyen vagy, akkor én is gratulálok neked. Nekünk nem ez jutott.

2013. febr. 8. 18:48
 9/10 anonim ***** válasza:

A férjem is tartja valamilyen szinten a kapcsolatot az exnejével. Bár számomra kifejezetten ellenszenves a hölgy személyisége, nem zavar, hogy ők tartják a kapcsolatot.

Annyit kértem, hogy nekem hadd ne kelljen találkozni vele, mert nem szimpatikus.

2013. febr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem anyuek 20 ev hazassag utan teljesen nyugodtan valltak el. A mai napig beszelnek egymassal, söt a karacsonyi vacsorat is együtt tartjuk, hol apueknal, hol anyueknal. Mindkettönek van parja azota, de senki reszeröl nincs ebböl problema! En is tartom a kapcsolatot a volt barataimmal, mar akikkel nem megcsalas vagy hasonlo undorito vege lett a kapcsolatnak.

Nekem egyszer anyu mondta azt, hogy azt akit szerettünk anno valamiert nem lehet kizarni az eletünkböl, hisz valamiert együtt voltunk vele es valamiert nagyon szerettük!

2013. febr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!