Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a nagy korkülönbs...

Mit gondolsz a nagy korkülönbségről? És ha a nő öregebb több évvel?

Figyelt kérdés

Rokonságban az egyik 17 éves fiú összejött egy 27 éves lánnyal.

Nem ítélem őket el, de eléggé ledöbbentem amikor kitudódott.

Köztem és a barátom között 9 év van, de a barátom javára.Úgy gondolom más, ha a férfi az öregebb.

Mit gondoltok erről? Szerintetek ma már ez is teljesen elfogadott, hogy egy felnőtt 27 éves nő leáll egy "gyerek férfivel"?


2013. ápr. 3. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt mondom, hogy a 10 év korkülönbség nem akkora probléma, ha már a fiatalabb is elmúlt legalább 20 éves, de inkább 25. Felnőtt emberek akkor már mindketten, és nem jogi értelemben, hanem jó esetben agyilag is, és el tudják dönteni, hogy kivel akarnak élni.

De egy 17 éves fiú az még gyerek. (akkor is, ha nem annak érzi magát) és egy 27 éves az meg már nő. Teljesen más életszemlélettel, más-más életcélokkal (legalábbis jó esetben). Ugyanezt gondolnám, ha fordított lenne a felállás, akkor is.

2013. ápr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Beteges.
2013. ápr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazad van, bár ahogy írtam köztünk is 9 év van, és 16 voltam amikor összejöttünk.Most 21 vagyok, és nem érzem hátrányát, hogy így lett.

Mégis érdekes ez a fordított felállás a nő részéről...

2013. ápr. 3. 12:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem annak kellene elfogadottnak lennie - sajnos még nem az, de alakul:) - hogy nem szólunk bele a másik ember magánéletébe-párkapcsolatába, mert, hogy az az ő élete/életük, nekik kell, hogy megfeleljen, jó legyen, nem nekünk.

Másfelől meg tök felesleges is ítélkezni, mert az élet majd úgyis eldönti, hogy hosszú távon működőképes-e a formáció vagy nem... a nagymamám 7 évvel volt idősebb a második férjénél, és mégis boldogan éltek, míg meg nem... nálam fordítva van, én 15 évvel idősebb vagyok mint a zasszony:)), mégis együtt vagyunk 16. éve... nincs általánosítható szabály, legfeljebb jó nagy közhelyek...


Ami valóban döntő, az a hasonló gondolkodás, hasonló célok, hasonló értékrend, ilyesmi...

2013. ápr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én nem szólok bele és nem ítélkezem, ahogy írtam is.

Kíváncsi vagyok, hová halad a világ, mit gondolnak egy ilyenről az emberek, mert engem személy szerint ledöbbentett :) de nem szólok bele, mert nekem is van mit sepregetni a házam körül.Csak vélemény kérés Tőletek! :)

2013. ápr. 3. 12:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez ugyanolyan szánalmas mint amikor egy 30 éves férfi összeszed egy 16-18 éves lányt. A fiatalabb annyira hülye hogy azthiszi tényleg lesz belőle valami de közben csak kihasználja az idősebb a fiatalabbat főleg ha a férfi idősebb.

Ne foglalkozz velük majd rájönnek, hogy hülyeséget csinálnak. Én úgy gondolom a korkülömbség férfi vagy nő javára az mindegy de max 5 év legyen ide vagy oda.

Persze vannak kivételek de ritka.

2013. ápr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Berögzödött társadalmi szabály hogy csak a férfi lehet idősebb, egyszerű megszokás mert régen a fiatal lányokat öregebb pasikhoz adták.

Egyszerüen a kölcsönös elönyök miatt vannak együtt, nem kell emögé bármi mást beképzelni.

2013. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha szeretik egymást, akkor senkinek nincs beleszólása. Ismeerk olyan 17 évest, aki úgy gondolkodik, cselekszik, mint egy harmincéves(komoly tervei vannak, dolgozik,magántanuló, és olyan harmincast, aki agyilag 17... Nem szabad általánosítani. Én pl 28 vagyok(külsőre 20 nak is kinézek). És a barátom (párom 23 (idén lesz 24)se külsőre, se gondokodásra sem látszik, hogy én vagyok az idősebb, mert komolyabb. Szerintem húszon felül ez már nem számít...
2013. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!