Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem bírom tovább...

Mit tegyek? Nem bírom tovább elviselni a családomat. (részletek lent)

Figyelt kérdés

16/f vagyok és ez már marhára nem az a lázadó korszaki baromság , hogy jajj nem engednek nem engednek bulizni utálom őket de közben ott van az ájfon a zsebembe. Abszolút nem így van sajnos...


Nehéz szavakba önteni mit is csinálnak igazán. Legegyszerűbb úgy leírnom , hogy pszichológiai és lelki terror továbbá ott tesznek keresztbe nekem ahol tetszik nekik :(


Van 3 testvérem : A nővérem ennyi idősen elszökött otthonról és napokig kereste a rendőrség , majdnem belehülyült amíg itt élt el is tűnt amint betöltötte a 18 évet. Van az öcsém ő a kiskedvencük : konkrétan a seggét is kinyalják ő most lesz 14 éves.És mint a legtöbb hülyére kényesztetett gyerek arrogáns szemétládaként viselkedik és ki is használja... ez még rátesz , hogy ne tudjak lépni se a házban balhé nélkül. és van a húgom akit a legjobban sajnálok szerencsétlen még csak 7 éves lesz , de már rajta is látszik a szülői gondviselés : leüvöltik a szerencsétlent mikor az játszik vagy mutat kérdez amit ennyi idősen szokás , anyám verni is szokta én meg a két szülőt nem tudom leállítani...


Kiskoromban engem megvédett a nővérem és ezt most fogom fel igazán én is próbálom ezt követni , de marha nehéz...


Múltkori eset az volt , hogy konkrétan az anyám a saját gitáromat kapta fel és akarta szétverni a fejemen , de mivel ez nem sikerült neki ezért felkapott egy jó nagy lexikont...Sose voltam agresszív fajta , nem hagyom magam de sose ütök elsőnek, pedig van bennem erő be tudnám küldeni valamelyiket a kórházba hetekre...Egy hibám van kinyílvánítom a nemtetszésem , viszont azt nagyon , nem éppen illedelmes módon is.


Pedig nem értem mi bajuk velem. Nem vagyok rossz tanuló egy neves gimibe járok csak azt nem tanulom ami nem szükséges számomra.Nem vagyok az a mai tini kategória , bulikat utálom max a baráti körömmel szoktam ellenni sokáig de 11 a felső határ amikor haza szoktam érni és az is marha ritka. Vannak hibáim nem is kevés , de úgyérzem én csak egy szaros teszt vagyok nekik , hogy a drágalátos öcsikém életútját egyengessék.


Bármit is érek el lehurrognak hogy az semmi mert "bezzeg az öcséd milyen jól furulyázik, csináld utána akkor beszélj" Nem is vesznek emberszámba és ez fáj a legjobban.



Nem tudom mit tegyek... volt hogy éjszakákat sírtam át (fiú létemre picit szégyellem) de abszolút tanácstalan vagyok már , én csak nyugiban akarok élni ebben a sz*ros házban elegem van , hogy velük háborúzom nap mint nap itthon de eddig , akárhogy próbálkoztam sehogy sem ismertek el és nem is fognak már...


Elnézést a regényért nem sikerült rövidebbre...


2013. ápr. 5. 18:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
jópár helyen lehagytam a vesszőket azért előre is bocsi
2013. ápr. 5. 18:22
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1., Ne szégyelld magad, nincs miért!

2., légy büszke arra amit elértél, jòl tanulsz, nem vagy "mai fiatal"

3., kösd le magad valamivel, pl hobbi, zene, stb:)

4., értelmes fiùnak tûnsz a leíràs alapjàn. Êpítgesd az életed, fel a fejjel!:)

2013. ápr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Én nekem az a véleményem, hogy a szüleidnek túl nagy falat ez a 4 gyerek, emellett önmagukkal szemben is magasra tették a mércét, ezért ilyen idegesek.

"bezzeg az öcséd milyen jól furulyázik, csináld utána akkor beszélj"

Soha nem szabad 2 testvért összehasonlítani, mert nem egyforma képességekkel bírtok.

Te jobban tudsz gitározni, ő meg jobban tud furulyázni.

Egyik ember ebbe ügyesebb, a másik meg másban.

Szerintem túlterheltek a szüleid, és rajtad vezetik le a feszültséget.

2013. ápr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3. vagyok, nem lehet, h. irigy rád a 14 éves öcséd?
2013. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Komolyan próbálom építgetni. Saját pénzből összehoztam egy majd 200ezer forintos felszerelést a gitáromhoz. Lesz idén is nyárimelóm már magára a gitárra.


De olyan szinten földbetiporják néha a maradék önbecsülésemet is hogy az hihetetlen...


Ki lett mondva egyenesen a szemembe vágták : hogy egy senki jellemtelen utolsó gonosz önző ésatöbbi szemétláda vagyok. Holott sosem ismertek , nem is foglalkoztak velem soha. Én csak növelem a rezsipénzüket. Ha nagymamám nem lenne már éhen is dögöltem volna ha rajtuk múlik.

Kajapénz meg az ebéd az ilyen luxus dolog.


Felhúztam a kesztyűt mondván élhetünk békésen vagy sem , nem hagyom magam terrorizáltatni , de egyre többet kezdek meginogni nemtudom meddig bírom velük ezt...pedig nehéz kikezdeni az idegeimet , legtöbbször a makacsságom tud kihúzni a szarból...


Elegem van hogy vért izzadok a legkisebb dologért is az öcsém ha nyer véletlen egy furulya versenyt az amúgy nem jó keresetű szüleim fogják és vesznek neki egy 130ezres gépet csakúgy. Tőlem meg sajnálják még azt az 500 ft-ot is kajapénzre.


Próbálgattam ilyen alternatív dolgokat : pl sok cucc van amit itthon nem használunk. Elég jó üzleti érzékem van nem tőlük örököltem az biztos elég könnyen eladok vaterán vagy ilyen helyeken sokmindent. Mondtam , hogy fifti-fifti alapon eladom mondjuk ezt a bicajt. Mert mégis én adom el és alapvetően az "övék".


Erre le lettem hurrogva : hogy ők azért pénzt adtak ki mégis hogy merem ezt kérdezni. De ha egyszer nem használják és nem is használták mit fáj nekik?

Komolyan nem vicceltem mikor azt írtam hogy korlátolnak megállás nélkül. Akartam én önvédelmet tanulni meg kosáregyesületbe járni , de sajnálták rám a pénzt ezért magamtól kellett ezt is megtanulni...


Aztán kapom , hogy én csak a gép előtt ülök nem csinálok semmit. Ez annyit jelent nem azt csinálom amit ők akarnak ,hogy csináljak, ami egyenlő a totális házi rabszolgával...

2013. ápr. 5. 18:53
 6/13 A kérdező kommentje:

Túlterheltek persze ezt én is tudom. De k*rvára ne rajtam vezessék már le. Meg is mondtam anno, hogy megértem a helyzetüket . ezért próbáltam ezeket az alternatív dolgokat.


Viszont nem értem a dolgot. Miért vállaltak gyereket , ha nem akarnak mondjuk foglalkozni a gyerekkel. Élhettek volna nélkülem is boldogan stb. nem én akartam ezt , hanem ők. Ha viszont csak arra vagyok jó hogy nyugdíjason majd eltartom őket arra várhatnak.


Ha én hasonló helyzetbe kerülnék biztos nem a családomon vezetném le.


Az öcsém meg egy empátiamentes kis szarzsák. Élvezi , hogy szivatnak , abszolút nem irigy rám.Arany élete van. Az , hogy heti 2x el kell mennie próbára az semmi. Én ennyi idősen próbáltam csajozgatni meg hasonlók és nem 24/8 minecraftolok a gépen. Semmi mást nem csinál amúgy csak kockul mintha kötelező lenne.

2013. ápr. 5. 19:00
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi bajuk van, de örülhetnének, hogy jól tanul a gyerekük, és emellett még hangszeren is játszanak. Nem szép dolog, hogy verik őket, mert állandóan elégedetlenek önmagukkal. Más gyerek tanulni se akar, nem hogy különórákra jár.

Nyugodj meg az én anyám mikor leérettségiztem, ő nem örült, hanem bevágta a durcit, és neki nem tetszett, mert ő azon agyalt, hogy mi lesz szeptemberben a tanulmányaimmal.

Na szóval az a baj a szüleiddel, h. nem tudnak örülni. semminek sem

2013. ápr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ja igen 3. tényleg hülyeség 2 testvért hasonlítani abszolút más kategória vagyunk.


De azért zavar , hogy ő milyen "rohadt keményen dolgozik" értsd furulyázik heti 2x. Én meg csak vakarom a tököm és semmit nem értem el eddigi szaros életem során.


Tisztába is vagyok a saját képességeimmel. 2 éve sem gitározom és már eljátszom egy van halen szólót is könnyedén. Elismerem az öcsém jól furulyázik de azért nem kéne ezt ennyire felnagyítani.


Mellesleg szüleim nagy komolyzene fanok és mindent megvetnek aminek köze van a gitárhoz ,a rockhoz , blueshoz vagy ehhez hasonlókhoz velem együtt.

2013. ápr. 5. 19:04
 9/13 anonim válasza:
2 évet kibírsz még és nagykorú leszel :D addig gyujsél pénzt nyárimunkával, és húzhatsz el :)
2013. máj. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy képzett szakemberhez kell fordulnod, mert torzulhat az állandó fikázás miatt a személyiséged. Ne vállalkozz arra, hogy elboldogulsz egyedül ezzel a helyzettel.
2013. jún. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!