Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék az érdekében h...

Mit tehetnék az érdekében h javuljon anya és köztem a kapcsolat? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Mostanában szinte semmit se beszélünk.Anyum most terhes és van is egy mostoha apum akit nem naon bírok.A babától is félek mert majd sztem ettől kevésbé fog majd velem törődni.Próbáltam már vele beszélni,de ő nem érti meg h menyire fontos lenne nekem az h jó legyen köztünk a viszony.:(

Már naon egyedül érzem magam :((



2013. márc. 4. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyiből ugyan nehéz belelátni az életetekbe, de próbálj meg anyudnak segíteni (háztartásban). Ha valaki terhes, akkor bizony lehet ingadozó a hangulata a hormonok miatt, lehet, anyukád emiatt is ingerlékenyebb. A beszélgetést annak ellenére még folyamatosan javaslom, hogy nem nagyon hallgat meg, ahogy írod. Az is kérdés, hogyan próbálsz meg beszélgetni vele, valamint az is, hogy mióta rossz a viszonyotok és mennyire van elmérgesedve. Egy nagyon elmérgesedett viszonyt pl. nagyon nehéz helyrehozni, sok idő kell hozzá és rengeteg türelem.
2013. márc. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Segítek neki amiben csak tudok de ő ezt nem értékeli.Olan mintha mostoha apumon kívül más nem is létezne.Ez már lassan 4 éve tart am és 14 éves vok.és sztem most lenne rá a legnagyobb szükségem :(

nem rég egy nagy veszteség ért amit szinte észre se vett

a hugommal még-még jó is a kapcsolata de velem már lassan nincs is :(

2013. márc. 4. 20:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem szoktál véletlen visszautasítóan vagy ellenségesen viselkedni a mostohaapukáddal? Lehet anyud ezt érzi és azért viselkedik így. Ha igen akkor esetleg próbáld félretenni a féltékenységed (a legtöbb esetben ez a probléma, hogy úgy érzi a gyermek, hogy az idegen férfi elveszi tőle az anyukáját.) és a rossz vagy negatív reakciókat. Esetleg beszélgess vele többet, nyiss felé kérdezd meg milyen volt a napja. Ugyanez anyuddal is. Nehéz ez a kor, nem tudod mi is vagy gyerek vagy felnőtt. Nyiss feléjük tedd félre az egód, azaz büszkeséged által diktált ellenségeskedést. A családod mindennél fontosabb és ezt te is tudod a leírás alapján ezt vettem ki. Én is mindig ott rontottam el, hogy a büszkeségem miatt nem nyitottam anyu felé, meg is lett az eredménye...:(
2013. márc. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen veszteség ért, és hogyhogy ő nemtud róla?


Tudod, mindig nehéz, ha egy családba új tagok kerülnek, akár mostoha apa, akár gyerek születés. Az addigi viszonyok át kell, hogx rendeződjenek. De nembaj, az éélet folyamatos változás, majd beáll az új helyzet. Beszélgess anyuddal, kérdezgesd, hogy mi foglalkoztatja, hogy van, minek örülne, és mesélj te is ezt-azt, vicces történeteket a suliból, aztán komolyabbakat is.


Fel a fejjel! :)

2013. márc. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

próbálok közeledni mostohaapum felé de azt se akarom h vki félre értse h mennyire jóban vagyunk

a veszteség az volt h a legjobb barátaimat elveszítettem és emiatt depressziós is lettem és ezt az élmény nehezen tudtam feldolgozni :(

az apukám is naon hiányzik és mostanában egyre többet gondolok rá de sajnos meglátogatni nem tom mert nem egy városban lakunk

már voltunk anyával pszihológusnál is de nem használt

igen egy kicsit félek is beszélni anyával de nem tom h miért talán egy kis támogatás kéne:(

2013. márc. 6. 18:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd, ha csak párszor voltál pszichológusnál, attóll nem lehet várni semmit. Ki kell hogy alakuljon a kapcsolat, a bizalom, utána kezdődik az érdemi munka.Ha jársz, ő tud segíteni feldolgozni az életed helyzeteit, kihívásait. Csak biztatni tudlak!
2013. márc. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!