Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon hány érzelmi kilengést...

Vajon hány érzelmi kilengést bír ki egy házasság/kapcsolat?

Figyelt kérdés

8 éve vagyok a férjemmel, ebből négy éve vagyunk házasok. Egyszer már megtörtént velem, pont az esküvő előtt, hogy találkoztam valakivel, aki nagyon elbizonytalanított, megérintett érzelmileg. Előrevetítem, hogy soha, senkivel sem csaltam meg a férjem! Esküvő előtti parának gondoltam és igyekeztem lezárni magamban. Egy évembe telt, kicsit nehezebb volt, mint gondoltam, de sikerült visszatalálnom a férjemhez.

Amikor azt hittem, hogy már semmi sem állhat közénk, most már minden szép és jó lesz, akkor újra megtörtént velem. Ismét van valaki, aki iránt érzéseket kezdtem el táplálni, immáron két éve tart a dolog és egyszerűen nem tudok úrrá lenni rajta. Iszonyat lelkiismeret-furdalásom van, mert ha sikerül is véget vetnem ennek, akkor sem tudhatom, hogy mikor kerülök ismét ilyen helyzetbe... pedig esküszöm, hogy nem keresem az alkalmat, egyszerűen észrevétlenül alakul ki bennem az érzés. Mással is elő szokott fordulni ilyesmi? Mennyire normális ez?


2013. ápr. 7. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy te olyan egyszer élünk típus vagy.


A férjed az első kapcsolatod volt?

Hogy indult az életetek?

2013. ápr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hány évesen mentél férjhez? Előtte volt már komolyabb kapcsolatod?

Azért nem teljesen normális dolog ez, én is voltam így egy hosszú kapcsolatomban, csak nem is mentem feleségül hozzá. Én a második ilyen kilengésem után már nem találtam vissza hozzá, azóta is bánom a dolgot...


Én azt tanácsolom, hogy ha amúgy sincs semmi baj a férjeddel, normálisan bánik veled, jól elvagytok együtt, akkor ne engedj a csábításnak. Mert mi a garancia arra, hogy egy másik férfi mellett nem szeretsz bele másba? Semmi...

2013. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A második kapcsolatom volt a férjem, 26 évesen mentem férjhez, tehát szerintem nem siettem el. Amúgy nincs gond vele, és tényleg sosem használtam ki egyetlen lehetőséget sem, én vele akarok boldog lenni, de teljesen elkeserít, hogy miért nem tudom "csak" őt szeretni, miért kell nekem ez az érzés, hogy lángoljak valaki iránt?
2013. ápr. 7. 17:51
 4/10 anonim ***** válasza:

Kár, hogy ebben nem tudok segíteni. Sajnos én pont az a lassú szerelmes típus vagyok.


Nekem jól felépített lassú közeledés, mire ráébredek, hogy szerelmes vagyok. A mostani párom is fél évig kerülgetett mire rájöttem, hogy beleestem. Így nekem ilyen kilengésekre nincs esélyem.

2013. ápr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért van ez, mert kell a lángolás, kell ez az érzés!Ez van....

És hát ez bizony egy akármilyen jó házasságban is megkopik sajnos...

De nem baj ha van, csak próbáld kordában tartani. Gondolj arra, hogy ez a lángolás az új pasi után is elmúlik majd...és akkor jöhet az újabb és újabb lángolás. 41/N

2013. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, hiányzik az érzés, ez tény. Csak ez a mostani most túlságosan valóságos és kézzel fogható, mert a fellángolásom (ha lehet ezt mondani két év távlatából) célpontja sem közömbös. Ezt tudom és ez még jobban megnehezíti az egészet. Félek, hogy ha úgy adódna, nem tudnám kordában tartani az érzéseimet. Ez viszont már nem fér bele egy házasságba, mint esetleg egy fellángolás :(
2013. ápr. 7. 18:23
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, hogy nem keresed az alkalmat és magától alakul ki. Sajnos ez nem igaz. Nézz magadba! Vágysz valami másra, vágysz a szerelemre, egy talpraesettebb/helyesebb/udvariasabb/erősebb férfira, de elnyomod, csak álmodozol róla. A férjed pedig a hétköznapokban gyűjti a rosszpontokat (nem vészes, de mindig van valami amiért panaszkodhatsz rá).

Aztán jön valaki, akire illik az álomképed, eleinte elbagatellizálod, de aztán elég egy-két alkalom amikor önkielégítéskor rá gondolsz, vagy egy csöpögős romantikus filmet nézve ő jut eszedbe és máris ott a lángolás.


Legalábbis barátnőmnél ezt aszisztáltam végig már jópárszor. Hiába mondja, hogy ő nem akart szerelmes lenni a másikba (meg a harmadikba, negyedikbe), a férjéről mindig panaszkodott valamit és közben mindig mondta, hogy mire lenne szüksége, mire vágyna...mit ad Isten, előbb, utóbb jött valaki, aki azt csinálta, amire vágyott...

2013. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De minek mentél férjhez, ha a férjedet nem szereted? Persze kedves pasi, igazi kis gumibugyika, mackósajtocska.


Hagyjuk már! Te még nem nőttél fel. Te szerelmes szeretnél újra lenni. Ez nem baj. A baj az, hogy nem a férjedbe. És nem is szeretnél a férjedbe.


Figyelj, leírom amit gondolok és most úgy tűnhet, megcáfolom az első bekezdésemet. Teljesen természetes, hogy nem csak egy meberbe leszünk szerelmesek. Evven nincs baj. Megtetszhet más is, még úgy is, ha a mienk a világ legjobb kapcsolata és öjömbódottá minden.

A lényeg azon van ,hogyan kezeljük. És nem cáfotlam meg magam, mert te úgy kezeled, hogy nem szeretnél újra a férjedbe szerelmes lenni, hanem csámcsogsz ezeken a pasikon.

2013. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A 7-es szépen összefoglalta a lényeget. Érdemes újra és újra elolvasnod majd.
2013. ápr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tényleg jól látja a 7-es válaszoló, sokszor egy kívülálló jobban átlátja a helyzetet, mint mi magunk, akik benne vagyunk, érintettek vagyunk az érzelmeink miatt :( sajnálom, hogy igaza van, de szóról szóra helytálló, amit írt, csak nagyon nehéz ezt így beismerni :S
2013. ápr. 7. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!