Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket mennyire zavart, ha a...

Titeket mennyire zavart, ha a párotoknak sokkal tehetősebb a családja? Mennyire fura az ha a lánynak van pénze, míg a srác "csóró"?

Figyelt kérdés

Egy éve van egy barátnőm, mindketten most kezdtünk el dolgozni egyetem után. Nekem kb. nincs semmim, neki vett az édesapja lakást, még most is utal a számlájára évi 1 milliót (gazdálkodó ha befolyik a pénz akkor mindhárom gyerekének letesz ennyit). Ebből vett autót is, és van elég szép félretett pénze. Most hogy keres már nem is kell hozzányúlnia annyira.

Igazából most szembesültek azzal mennyi pénze van az apjának, most mentünk le, mutatott be (elváltak a szülei az apjával még nem találkoztam). A pénz letételt is most mondta el.

Engem eléggé zavar ez a dolog. Mi van ha együtt maradunk, családunk lesz. Mit teszek én hozzá az ő pénzéhez? Élünk majd az ő házában stb..

Velem van a gond, hogy ez zavar?



2013. ápr. 8. 10:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak!

Azért nem kell jól menő apuka ahhoz hogy valaki a gyereke pártját fogja. Szerintem ez természetes pénz nélkül is.

2013. ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

59 %-os válaszoló köti az ebet a karóhoz, kivételekről még soha nem hallott.


Csak kettőtökön múlik, hogy mi sül ki belőle. Nálunk a férjemnek van lakása (örökölt), viszont az én fizetésem szinte dupla annyi, mint az övé. Ő soha nem hánytorgatja fel, hogy ez az ő lakása, én sem mondom soha, h én kerestem többet, az én pénzemet költöd.


Kérdés azon van inkább, ha komolyabbra fordul a dolog és összeköltöztök, közös kasszán lesztek-e vagy sem? Ha nem (és addig is), okozhat nehézségeket a dolog, ahogy most is írod, hogy te szeretnél félretenni is, neki viszont több programra futja a pénzéből, ha sok közös programon nem tudsz emiatt részt venni, az hosszú távon nem biztos, h jó.

Ha közös kasszán lennétek, mindez nem számítana.

2013. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Bence_ ***** válasza:
72%

Fogadd el, hogy így szeret. Ne akarj megfelelni.

Ha sokat agyalsz akkor abba jó eséllyel belehülyülsz.

Így szeret, elfogad. Érthető? :)

Mivel rendes emberek gyerek vagy. Ezért idővel te is le fogsz tenni dolgokat az asztalra. Párod eddig mit tett le?

Inkább nézd a dolog jó oldalát. Párod egy csomó dolgot már megtapasztalhatott.

2013. ápr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Hadd világítsam meg a másik oldalt. 28/N vagyok, szintén jó anyagi háttérrel, a szüleim révén. Nem vagyunk milliomosok, de maximálisan támogattak a szüleim. Vettek lakást, fizették a rezsit, mindent, amíg egyetemisták voltunk a testvéremmel. Pedig jó sokáig is tanultam. (No, nem azért, mert bukdácsoltam, hanem mert szeretek tanulni és még csináltam 2. diplomát is.)


Volt két "csóró" pasim még régebben. Elmondom, mi volt velük.


Az egyikkel gimis koromban jártam. Az illető 1 évvel volt idősebb, nem voltak túlságosan eleresztve anyagilag, de nem is ez alapján választottam őt. Normális pasi volt, de azért eléggé éreztette, sőt mondta is, hogy "akinek több van, az adjon bele többet a kapcsolatba!". Ezt az anyagiakra értette. Engem ez nagyon zavart, főleg mert azt a pénzt nem én kerestem meg, hanem a szüleim, és kicsit olyan kihasználós szövegnek gondoltam ezt, holott végül is nem használt ki az illető. Mi nyaralni nem voltunk együtt sose, de sokat járt hozzánk a csávó, szüleim szerettek róla is "gondoskodni" (kaja, autóval elvitték ide-oda, ha kellett, de ezek apróságok).


Itt végül is nem volt probléma a különbség, főleg, hogy én akkor is és most is "igénytelen" voltam, mármint úgy értem, nem voltak nagy igényeim, hogy menjünk ide, menjünk oda. Ebben a pasiban inkább azt nem szerettem, hogy folyton csak nálunk ültünk, pedig lehetett volna csinálni ingyenes programokat is. Meg nem tetszett az, hogy éreztette velem, hogy elkényeztetettnek tart. Nézőpont kérdése ez is, én nem mondom, hogy nincs alapja, de akkor is gáznak éreztem, hogy egy kalap alá vesz az újgazdag, beképzelt, dicsekvő osztálytársnőmmel.


Aztán vagy 5 évvel ezután volt másik kapcsolatom, akkor én doktorandusz voltam, kaptam ösztöndíjat, de a szüleim akkor is támogattak. És egy szintén doktorandusz csávóval játam 8 hónapig, aki abból az ösztöndíjból tartott fenn egy 3 szobás lakást vidéken, hitellel. Hát aláírom, hogy nagyon nem volt egyszerű a helyzete. De az is tény, hogy én soha, de soha nem kívántam tőle semmit, nem nyafogtam, hogy vegyen ezt-azt, menjünk ide-oda. Maximálisan alkalmazkodtam hozzá, de a végén mégis volt képe amiatt szakítani velem, hogy az anyagiak így meg úgy, mi nagyon más körülmények közül jövünk stb... úgy adta elő, mintha én egy milliomoscsemete lennék, ő megy egy nincstelen csóró. Azért _ekkora_ különbség nem volt.


Kérdező: leírásod alapján barátnőd egy normális lány lehet, aki nem vág fel az anyagiakkal, nem is ez alapján választ párt. Szerintem ebből nem kellene hogy probléma legyen. Értem én, hogy az önbecsülésedet kicsit zavarja, de szerintem a barátnőd sem gondolja azt, hogy "te mit teszel hozzá az ő pénzéhez", sztem ő is úgy foghatja fel, hogy azért a pénzért a szülei dolgoztak meg, és hidd el, ez teljesen más.


Szerintem ez max akkor lehet probléma, ha egyéb problémák is előjönnek a kapcsolatotokban. Nálunk is ez volt a 2. esetben.


Sok boldogságot nektek! :)

2013. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%
Engem elfog az irigység, akárhányszor ilyen emberekkel találkozok, akiknek tehetős családjuk van és nem kell állandóan plusz munkát vállalniuk, hogy legyen egy kis zsebpénzük.
2013. ápr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
40%

utolsó grat neked, kimondtad azt ami mindenkit idegesít ebben az országban, míg van olyan ember aki éjjel nappal dolgozik és hó végére éhezik, addig vkinek havi 1 millió van a számlán mert apuka ráteszi, ahogy vki írta

én is irigy vagyok ezekre, soha nem tudják meg milyen szenvedni és izzadni nap mint nap a minimálbérért pl közmunkásbérért, és aztán meg jön egy f@szkalap az apuci új x6 osával is kiüvölt h dolgozzááááááá, paraszt!

mert sajnos ilyen van

én a rendszerváltás előtti időt hoznám vissza és ma nem lenne ilyen h vki éhezik, a másik meg a palotában jakuzit használ

2013. ápr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó 2 hozzászóló!


Azt azért ne felejtsétek el, hogy aki gazdag, nem feltétlenül 20 millióval a zsebében indult neki a nagyvilágnak! Vannak olyanok akik a szegénységből indultak, és kemény munkával tartanak ott, ahol vannak! (Persze, nem éppen a legjobb emberi tulajdonság a bunkóság és a nagyképűség, a nagyzolás..ahogyan valaki itt írta, hogy a bmw-ből kiabál ki a közmunkásnak. de nem mindenki ilyen!) Sosem értettem, hogy miért kell általánosítani... Szerintetek sokan nem dolgoztak meg a sikerért, a pénzért? Elszomorít amikor ilyen kommenteket látok. Képzeljétek, édesapám is 19 éves kora óta dologzik, 2 kezű munkás volt, bányában kezdte. Aztán pár év múlva megismerkedett édesanyámmal, összeházasodtak, és belevágtak a fánkozásba. Piacokra jártak ki, nyáron a strandra, és dagasztották, árulták, adták el a minifánkot. Sokszor nem volt ránk idejük, mert hétvégente hajnali 2kor indultak el, hogy kiérjenek reggel a piacra. (Másik városba, egy nagyvásárba.) Édesapám később dolgozott jópár évet Németországban hegesztőként, az onnan bejövő pénzt küldte haza édesanyámnak, aki itthon 3 gyereket próbált belőle eltartani és mellette spórolni! Volt, hogy hónapokig nem láttam apám, mert a hazautazás költségeit is megspórolta inkább, hogy később még jobb legyen! Rengeteg albérletben laktunk, szinte 2 évente költöztünk, nem voltak szép ruháim, nem vehettem meg mindent és értettem amikor anyu rám szól, hogy sajnos nem ehetek ezt-azt, amit épp megkívánok, mert nem tellik rá.

Miután hazajött édesapám alapított egy kisebb vállalkozást, és onnantól ívelt felfelé a karriere és az életünk is! (Ez az időszak 1982-2004-re tehető, hogy eljutott odáig ahol ma vagyunk!) 2013-ra saját kis családi vállalkozása/sunk van, több céggel állunk kapcsolatban, nagyon jól megy szerencsére. Nagy családi házban lakunk, medencével, minden gyermekének vett autót stb. És miért ne ? Megdolgozott érte, rengeteget küzdöttek édesanyámmal, vért szenvedve, olykor napról-napra élve... 3 gyerekkel!!!!

Szóval ne gondoljátok azt, hogy akinek pénze van, az csak ül és várja a csodát!! A szüleim szülői segítség nélkül, egy 1 szobás bérlakásban kezdték az életüket, pár forinttal! És ők nem sajnáltatták magukat, és várták a kacsalábon forgó palotát, és a csodát..

2013. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Milyen megértő és nem irigy a magyar!


Az eszetekbe sem jut, hogy akinek van az megdolgozott érte? Nem délután fél ötkor van vége a munkájának, hanem szinte állandóan melózik, és esetleg másik négy embernek munkát ad?

2013. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Két utolsónak.

Szerintem itt senki sem bunkózta le a gazdagokat és nem irigyelte a munkával megkeresett pénzt.

A hárommal ezelőtti válaszoló sóhaja, azokra a fiatalokra vonatkozott, akiknek a családja tehetős és ő ezt a kényelmet élvezi.


A munkával töltött évek viszont korántsem biztos, hogy jólétet hoznak ma ebben az országban. Sokan éppen a túlélésért gürcölnek vagy csak gürcölnének, ha tehetnék. Ebből a perspektívából a kiváltságos gyerekek meglehetősen irritálóak tudnak lenni.

2013. ápr. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%

ez a véleményem a gazdagokról

egyik kúton tankoltam, begördült egy fekete, lesötétített, s merci, kiszállt egy akkora ember h akkora volt a karja mint nekem a derekam, épp tankolta az egyik autót a benzinkutas, ráordít h figyeljéééé már csíra!!!tankolni szeretnék...

megtankolta a kocsit, majd beült az autóba már indított mikor a kutas mondja fizetni is kellene, erre kidob egy húszast és SZÓSZErINT ezt mondta, sz.pjá te ge.i ezért a pénzért

majd olyat rajtolt az autóval mintha F1 lett volna

sajnos rengeteg ilyen ember van

2013. ápr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!