Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti meglepnétek ezzel?

Ti meglepnétek ezzel?

Figyelt kérdés

összezavarodtam. Fél éve vagyok a barátommal, rengeteget köszönhetek neki. Mindemellett elég stresszes az életem mostanában, mert elkezdtem dolgozni suli mellett és mindemellett most lesz a felsőfokú nyelvvizsgám is. Elég sokat akadékoskodom a barátommal emiatt, mert rajta vezetem le a feszültséget. Pár napja teljesen össze vagyok zavarodva lelkileg. Hirtelen rámtört, h mi van ha nem is szeretem őt. Nem értem ez honnan jön, mert azon kívül h én sokat hisztizek, elég jól meg tudjuk beszélni a dolgokat és jól kijövünk...én ezt az érzést el akarom hessegetni és ezrét gondoltam h elmegyek elé, mikor végez a suliban. Szerintetek ez ötlet? Vagy ez olyan "megfojtom" lépés?

20L


2013. ápr. 8. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést...Miért "fojtanád" meg azzal, ha elmész elé a suliba? Gondolom nem koslatsz utána reggel/este, kísérgeted, hogy merre járhat, tényleg az órákon ül-e vagy sem..

Miért ne lenne jó ötlet?

2013. ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mert én sokkal ragaszkodóbb vagyok, mint ő. Ezt már megfigyeltem..és nem akarok olyan nő lenni, aki nem hagyja a pasit h a kedvében tegyen hanem folyton teper utána
2013. ápr. 8. 14:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menj el elé. Ezzel nem fojtod meg..

Szép idő van, süt a nap, haza sétáltok, beszélgettek,

ez már közös élmény.

2013. ápr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj ha elé mész, sőt jó dolog, ha időd van rá.

Én párom is még tanul 19 éves, én már dolgozom, és mellette esti képzésre járok, és amikor pihenős vagyok, vagy van időm akkor mindig a párom elé megyek a suliba, vagy reggel elviszem, vagy elkísérem, ha arra felé van dolgom, vagy ha ráérek.

Én barátnőm is hasonlóan stresszes mint te, ő most fog érettségizni, plusz nyelvvizsgára is készül, mellette meg persze sportol is, szertornázik, de rövid időre abbahagyta, hogy tudjon tanulni mellette, mert az fontosabb most neki igazán. Persze én már csináltam azt húsvétkor hogy megfogtam a kezét, beültettem az autóba, és elvittem a nagyimék Balatoni házába, hogy kicsit kettesben lehessünk, pihenhessünk az ünnepek alatt, és elmentünk kicsit szórakozni is. Ez jót tett neki, mert kipihente magát. Neked is javaslom azt hogy próbálj meg pihenni hétvégén a pároddal. Nem azt mondom hogy menjetek el, csak csináljatok 1-2 napos közös programot, vagy valamit, amitől kicsit kikapcsolódsz, mert akkor elmúlik a stresszed, nem fogsz ilyen butaságokra gondolni, és le is fogsz nyugodni egy kicsit.

2013. ápr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Talán tanuld meg nem másokon levezetni a feszültséget, mert attól rosszabb nincs. Nem Ő az oka a problémáidnak, ezért igazságtalan vele veszekedni, mert feszült vagy. El lehet azt szépen is mondani, ha éppen tanulnál. Ha pedig vele vagy, akkor inkább egy menedéknek kellene tekintened a vele eltöltött időt.

Talán azért érzed amit érzel, mert túl sok minden foglalkoztat jelenleg, és tudat alatt tehernek érzed, hogy rá is időt kell szakítanod. Mivel még "csak" 20 éves vagy, elárulok egy titkot: Lesz ez még így párszor vele vagy bárki mással. Kétségek mindig akadnak.


Ez az "elé megyek" mit takar? Kaja, mozi, séta? Ha elé mész, tudd meg előbb, hogy nem tervezett-e valami programot suli után, mert neked fog rosszul esni, ha nem tud elmenni veled. Ha az a célod, hogy kárpótold az elmúlt időszak feszültségeiért, akkor arra egy megbeszélt időpont is tökéletes. Sőt biztosabb a sikere is.

2013. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
menj. én most értem haza, én a melóhelyén látogattam meg :)
2013. ápr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

megfogadtam a tanácsotokat...de nem jártam valami nagy sikerrel. Jött ki a suliból ,feje tele az elvégezendő feladatokkal, h megy haza és csinálja. Totál meglepődött h mit keresek ott és elsőre csak annyit tudott kinyögni, h de ő most nem ér rá...persze rosszul esett de mondtam akkor hagyjuk...ettől meg ő érezte magát bunkónak és elmondta ezerszer h bár írtam volna smst akkor legalább felkészül rá, de így teljesen felkészületlenül nem tudott neki örülni mert másra programozta be az agyát...mondjuk ezt megértem, ha én attól stresszelek h mi mindent kell elvégeznem nem lenne jó ha megjelenne.

Végül kicsit sétálgattunk de nem volt túl jó én nagyon nyomorultul éreztem magam, miközben tudtam h igaza van, mégis olyan visszautasítva éreztem magam..látszik h még nem vagyok igaz felnőtt, annyira képtelen vagyok kezelni az ilyesmit. Rosszul esik és érzem h totál gyerekesen viselkedem és abba KELL azonnal hagynom mert csak magamat ásom lejjebb és lejjebb de nem megy..ez nem tudom hol gyökerezik és min változtassak, mert nem jogos miatta viselkedésem meg hisztijeim sokszor.

Szóval bármi tippnek örülök :)

2013. ápr. 8. 18:02
 8/10 anonim ***** válasza:
"most nem ér rá"? micsoda bunkó barátod van. miféle fogadtatás ez? az lett volna a minimum, hogy elhessegeti a problémáit és örül neked! az én barátom lehet akármekkora baja, problémája, dolga, még ha nem is ér rá, soha sem mondta ezt! mindig tudott rám "időt szorítani".
2013. ápr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ez volt az első reakciója. Majd utána mondta h elksíér és még fél óráig velem volt mikoris én mondtam neki h most már menjen akkor. Szerintem nem tök bunkó ha tele van ez ember feje a megoldandó dolgokkal akkor nehéz rögtön váltani h most nem az a program.
2013. ápr. 8. 19:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne érezd rosszul magad, nem volt itt semmi kellemetlen, és kényelmetlen. Barátod meglepődött, de biztosan örült Neked!

Bizony a felnőtté válásig tanulni kell a kapcsolatokat, sőt, még utána is. Most ez pont így szép! Felnőtt sem tudja mindig, mikor mi lenne a helyes lépés. A kapcsolat teremtést, ápolást, megtartást bizony a sírig csak tanuljuk.

A kedvesség, kedves gesztus mindenkinek jól esik.

Ezért örült a barátod is, hogy elébe mentél. Szegénynek sok dolga volt, ezer felé jár ilyenkor az agyunk, de biztosra veszem, napfényt hoztál arra a fél órára.

2013. ápr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!