Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mennyire gyerekes? Nagyon...

Ez mennyire gyerekes? Nagyon dinka vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég hülyén érzem magam a kérdés miatt, de végül is arra van az oldal, hogy kérdezgessünk.

Szóval maikor kislány voltam, mindig szerettem szedni anyunak tavasszal mindenféle virágot. Tudjátok, amolyan vadonban is megtermő gazt. Aztán amikor hazavittem, rám szólt, hogy több ilyen gazt ne vigyek föl neki, mert nem szép, és kidobálta. Persze ezt én mindig elfelejtettem, és máskor ismét vittem neki, de mindig előttem ki is dobta.


Na mármost az unokája 5 éves, aki szintén szeret virágokat szedni neki. (az unokahúgom, nem a lányom.)

Mikor hozza neki, anyu mindig megörül, és gondosan vázába teszi ugyanazokat a gazokat, amiket anno utált és kidobált. Már tele van a lakás velük (szinte minden nap jönnek bátyámék),még hozzám is bepakolja őket.


És itt jön, hogy nekem ez kissé rosszul esik. Tudom, hogy hülyeség, de valamiért akkor is fáj, hogy velem így bánt, az unokájával pedig másként. (nagyon sok dologban, nem csak ebben, de az más mese)

Felnőtt vagyok, felfogtam, hogy nincs túl sok jelentőség, de mégis picit zavar.


Normális vagyok? Oké, hogy ilyesmit érzek?



2013. ápr. 8. 17:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
ÉRdekes, a kislányom pont most hozott a kertből mindenféle giz gazt, csokorba. Olyan szeretettel adta, hogy igazán nem értem azokat az anyákat hogy nem hatja meg ez. Hiszen a gesztus a lényeg.
2013. ápr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
10.nálunk is bátyám a kedvenc, tőle van egyelőre unoka. én most várom az első babánkat és picit aggódtam is, h eza törődés a kisgyereknek szól-e vagy a bátyámnak. úgy látom, h az unokának. uolyan örömmel beszél az enyémről és tervezget és mondja, h mikor mi legyen majd (nem bántóan, sőt ellenkezőleg olyan gondoskodóan). szóval az én babámat ugyanolyan izgalommal várja, mitn a bátyámékét és ez tök jó érzés. néha már én hűtöm le, mert még nem voltam 10 hetes terhes pl, amikor akart venni egy babakocsit... :)
2013. ápr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok. Ez azért megnyugtat, hogy talán az én gyerek(i)mnek is örülni fog. :)
2013. ápr. 11. 21:21
 14/14 anonim ***** válasza:

9-es vagyok


"De akkor lehet, hogy az én gyerekeimmel is így fog bánni? Ki tudja. :)"


Simán lehet. A környezetemben ezt látom, a saját szüleimen is, a barátnőméknél is.... Az én gyerekeimért meg vannak őrülve, holott anyukám a volt férjemet kifejezetten utálja.

Az anyósom mesélte, hogy az apja nagyon hirtelen haragú volt, a gyerekeit kemény kézzel fogta, ha rosszalkodtak, akkor nem volt ritka, hogy pálcával úgy elverte őket, hogy napokig mozdulni sem tudtak. A volt férjem volt az első unoka. A nagypapa előtte napokig dolgozott egy faragott furulyá, az unoka odament és ahogy megnézte eltörte. A család tagjaiban meghűlt a vér, hogy szegény gyerek, napokig ülni sem tud majd a fenekén... Erre a nagypapa azt mondta neki kedvesen, hogy: ó de kár hogy eltörted, olyan sokat dolgoztam vele...

2013. ápr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!