Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek? Élettársamnak (5...

Mit tehetek? Élettársamnak (5 éve vagyunk együtt) van egy 10éves lánya. A kapcsolat elején még egészen jól ment minden, mivel a gyerekes hétvégékből csak apró ízelítőket kaptam. Az összeköltözés után kezdődtek a bajságok.

Figyelt kérdés
(szerintem sokat van nála a gyerek, egyik héten egy estét, a másik héten péntek estétől egészen vasárnap délutánig) A kislány anyja egy katasztrófa, igazi vidéki bunkó. Sajnos a kislány is egyre inkább az, az ő nagyon szuper anyukáját mintázza. Rendetlen, trehány, lekezelő, fölényes… és persze mindig neki van igaza. Egyre nehezebben viselem a hétvégéket, sajnos a párom nagyon ritkán ad nekem igazat, az ő bájos kis csemetéjét védi. Valamilyen szinten ez érthető is, de ettől még én is a világon vagyok! Vagy nem?! Én mostmár örökre megtűrt személy leszek hétvégente a saját lakásomban? Jah, nem. Főzésre, mosásra első osztályú vagyok…

2013. febr. 27. 11:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%

Erre csak azt tudom mondani,amikor megismerted tudtad mit kapsz.Nem tudod elviselni,hogy te mindig második maradsz csak.Persze nem azt mondom mindig a párodnak a lányát kell védenie,de hát csak a lánya!!Én is ezt tenném és minden normális szülő a sajátját védi.

Nem tudsz mit csinálni,esetleg egy kicsit elbeszélgethetnél a pároddal,hogy téged is vegyen figyelembe.

2013. febr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz a kislánnyal közös programokat csinálni, hogy kicsit jobban összecsiszolódjatok? Tudom, hogy nem egyszerű dolog, nekem is van egy mostohafiam, négy éves volt mikor összejöttünk, egy angyali kiskölyök. Volt:) Aztán jött a kiskamaszkor és majd kikészültünk tőle. Egy hétig nálunk van, egy hetet az anyukánál (bár nálunk ő szerencsére nagyon normális). Volt egy-két húzós évünk, akkor született meg a közös kislányunk, nála talán ez is közrejátszott, de ilyen korban szerintem minden gyerek elviselhetetlen. Szabályokat kell hozni, nem szabad mindent ráhagyni. Mondjuk jó lenne, ha ebben az anya is partner lenne. Én is volt, hogy megkaptam, hogy ne szóljak bele, a mostohaapja ugyanúgy. Ezeket azonban csak szülőkkel együttműködve lehet megoldani. Elmúlt egyébként nála ez a korszak, sok türelem kellett hozzá.
2013. febr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

1

Nem, nem minden szülő védi mindig a gyerekét. Ha nincs igaza, fölényes, lekezelő, ahogy írja a kérdező, akkor nem kell védeni. Egy szülőnek nem ez a feladata, hanem hogy megtanítsa a helyes viselkedést. Persze vannak helyzetek mikor vállszélességgel a gyerek mögé kell állni akkor is ha hibázott, de ez nem az otthoni ügyekre vonatkozik.

2013. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Egy este és egy teljes hétvége 2 hét alatt nem olyan sok...mit szólnál ha egyik héten itt,másik héten ott lenne?


Ezzel számolni kellett volna amikor gyerekes apukával kezdtél,neki mindig a lánya lesz az első,és ez igy normális.

2013. febr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd valahol várható volt, hogy lesz nála a gyerek és nem csak havonta egy délutánt tölt vele az állatkertben.


Szerintem egyáltalán nincs túl sokat nála. Az apja és két hetenként van egy hétvégét vele meg másik minden második héten meg egy estét? Ez szerinted sok egy gyereknek az apjával lenni, egy szülőnek a gyerekével? SOK?


Csúnyán, de így mondják nálunk, gyerekessel ne kezdj, hacsak nem akarod más borját nevelni. Hát ez van sajnos. Tudtad, hogy gyerekes szülő, és nincs rá garancia, hogy a gyerek mindig egy kedves kis angyal marad, akit sose látsz. Sőt. Azért, mert az élet így hozta, hogy ahogy írod, a te lakásodban éltek, még a pasidnak van egy 10 éves gyereke akit nem tilthatsz el tőle, így se találkoznak sokat, attól, hogy te utálod a dolgot és eleged van belőle.

2013. febr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%
Másik. Hogy a gyerek milyen rossz. Tudom én, hogy milyenek lehetnek a gyerekek, de azért valljuk be sok nőnek már akkor is utálatos ördög fattya a pasi gyereke, ha szegény semmit sem csinál csak van és legszívesebben elüldözné a nő.
2013. febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Ha szerinted SOK, hogy egy gyerek két hét alatt HÁROM napot az apjával tölt, akkor igen komoly gondok vannak VELED!!!!


Az természetes, hogy ha az apa ilyen KEVESET lehet a gyerekével, akkor örül neki és igyekszik a lehetö legtöbb idöt vele tölteni.


Ha te ennyire az anya és a gyerek ellen vagy, akkor nem sok jövöje van kettötök kapcsolatának.


A helyedben elöször is megpróbálnék nem ennyire ellenségesen állni a gyerekhez, és bekapcsolódni a közös programokba.

Ami meg a gyerek viselkedését illeti, ha ez csak téged zavar, akkor lehet, hogy te nem látod jól, ha az apát is, akkor KÖZÖSEN (mármint ti ketten) állitsatok fel NÉHÁNY szabályt, amit a gyereknek be kell tartania.

A rendetlen trehány alatt nem tudom, mit értesz, elvégre egy 10 éves gyerek azért nem perfekt háziasszony, de hogy maga után a játékait meg a ruháit összepakolja, az elvárható.

2013. febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Volt néhány komoly elbeszélgetésünk. Egy-két alkalomig tartott is a hatása... aztán minden visszaállt.

A közös programok sajnos nem jöttek be. Nyilvánvaló, hogy a gyerek az apukájára kíváncsi, nem rám. Párom is erőltette ezt egy időben, de tudom, hogy kiestem a kosárból. kábé fél éve a gyerek feltette a kérdést ap apjának, hogy miért nem békülnek ki az anyjával? (6 éve váltak el, a csaj félrelépett, már gyerekük is van)

2013. febr. 27. 11:58
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy-két alkalom múlva beszéljétek meg újra. Egy ilyen kiskamasz olyanokat kombinál egy-egy mondatból, hogy csak lesi az ember,hogy ezt hogyan forgatta ki. Szerintem nincs olyan sokat nálatok, talán ez is lehet a baj, kevés neki ennyi az apjából. Lehet a kettős programok helyett tényleg inkább hármasban kellene, valamit adj nekik teret arra, hogy kettesben legyenek, együtt menjenek valahova, de ne maradj ki mindenből. Légy laza, ne azt mond neki, hogy mit csináljon, hanem kérd meg,hogy segítsen, aztán ha végeztek megnéztek egy filmet vagy akármi. Neked kell az okosabbnak lenni, manipuláld ha szükséges.
2013. febr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

hát igen… tudhattam volna… csak egy ilyen szitura nem lehet felkészülni. Annyira kis édesnek tűnt, és az a „néhány nap” sem tűnt soknak.

Nade amikor köszönés nélkül állít be, és konkrétan levegőnek néz és minden kérdést úgy kezd, hogy apaaaa… akkor azért az emberben kicsit úgy kezd összegyűlni a feszültség…

Közös program… volt néhány sütisütés, persze mindent ő csinált, én ott sem voltam! Hozzáteszem, ez kb 5 éve tart… tehát türelemből és megértésből azt hiszem nincs hiány nálam!!!

2013. febr. 27. 12:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!