Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a titka az életen át tartó...

Mi a titka az életen át tartó kapcsolatnak (házasság), tapasztalatok, bőv. Lent?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyunk együtt a párommal. Sosem volt rózsaszín köd, ezért már ez első perctől tudtuk ki a másik, a hibáival együtt fogatuk el a másikat. Mindketten nyugodt természetűek vagyunk, mindent megbeszélünk, nagyon szeretjük egymást, még eddig nem veszekedtünk, pedig problémák akadtak bőven, de megoldottuk.

Szerintetek ezek alapján lehet hosszú, életünk végéig tartó kapcsolatunk, családalapítással és gyerekekkel? Az élet nagy kérdéseiről, pl. gyerek is ugyanúgy gondolkozunk.


Szerintetek mi a hosszú kapcsolat titka?


2013. ápr. 8. 21:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Azonos értékrend, türelem, kompromisszumkészség. (Opcionális: anyósok korai halandósága.)
2013. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

A tolerancia,

Es azt adod, amit te is elvarsz...


(Ha nem akarod, hogy megcsaljanak te se tedd!)


Hasonlo jovokep, anelkul nem mukodik (egyik akar hazassagot a masik nem, az egyik akar gyereket a masik nem)

2013. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Az, h nem nézegeted a másik telefonját és ő se a tiédet;)
2013. ápr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem meg pont az, hogy akármikor nézegethetitek egymás telefonját, mert nincs semmi amit titkolni kellene :)
2013. ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

2. Vagyok


Nekem egy exmunkatarsam azt mondta egyszer



A hoszzu hazassag titka, hogy mindig hazaszolsz mielott elindulsz, akkor nem er meglepes sem..


Ugye ez a vicc resze...

2013. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Sose szabad elkényelmesedni, természetesnek venni, hogy van társad.

Plusz nálunk bejött a havi-kéthavi randizás, amikor csak mi ketten elmegyünk valahova.

2013. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Kulcsszavak: tolerancia, türelem, szeretet, megértés, empátia, segítő készség, hűség, kitartás, közös célok, közös felelősség. Minél több megvan egy kapcsolatban, annál stabilabb és tartósabb.
2013. ápr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

1. Jól kell választani.

2. Akkor viszont jóban-rosszban kitartani.


Már az 1-esen sokan elbuknak, de tényleg. Én több olyan párt ismertem, akiknek nem volt tökéletes a párkapcsolatuk, mégis összeházasodtak. Miért? Féltek tán, hogy nem kelnek el? Vagy azt hitték a papírtól jobb lesz?

Én 2 évig együtt éltem a férjemmel házasság előtt, tudtam, hogy nem ér majd meglepetés. Szerintem ez nagyon fontos.

A másik meg az, hogy az emberek nem akarnak alkalmazkodni, kompromisszumot kötni. Én le vagyok azon döbbenve, hogy mennyire könnyedén veszik az emberek a válást.

Nekem elváltak a szüleim, és nagyon nehezen éltem meg. Úgyhogy én döbbenek, hogy sokan szülnek úgy gyermeket, mert gyermeket akarnak, aztán meg nem számít, ha nem együtt nevelik fel.

Az a lényeg, hogy mind a kettőtöknek nagyon fontos legyen a kapcsolat, és ne úgy gondolkodjatok, hogyha nem működik, akkor el lehet válni.

A válás az nem egy opció!

Nekünk volt egy nagyon rossz időszak a házasságunkban. 2 pici gyerek 0 és 2 évesek, rákos nagymama a nyakamon, a férjem este 10-kor járt haza munkából. Igazán ki voltam borulva. Nagyon sokat veszekedtünk. Tudom, hogy ilyenkor sok pár elválik, de aztán leültünk megbeszélni, és munkahelyet váltott. Anyagilag rosszabb lett, mert nem keres azóta olyan jól, de a házasságunkat megmentettük.

2013. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
12%
SZERENCSE,SZERENCSE,SZERENCSE.
2013. ápr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Sok sok türelem, múlhatatlan szeretet-szerelem, és nagyon nagyon erősen és magabiztosan el kell határozni, hogy akkor én most kiállok és kitartok emellett az ember mellett, legyen bármi. Megbocsájtás, tisztelet, elfogadás, megbecsülés.


24N

2013. ápr. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!