Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a titka az örökké tartó...

Bussika kérdése:

Mi a titka az örökké tartó házasságoknak?

Figyelt kérdés

Mindig mindenhol azt lehet hallani hogy mindenki elválik stb Nekem nemrég kérték meg a kezem, de már félek a házasságtól, félek hogy egyszer mi is elválunk tönkre megy a kapcsolatunk, és én ezt nagyon nem akarom.


Minden válaszolónak megy a zöld kéz! :)


2011. dec. 15. 15:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Az önmagadról való lemondás a másikért, és a másik ugyanezt tegye.
2011. dec. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
A kommunkikáció is nagyon fontos. Nem kell behódolni a másik akaratának, tudni kell megbeszélni a dolgokat!
2011. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Először is, jól kell választni. Nem azért kell hozzámenni, mert jön a gyerek. Azért kell, mert vele szeretnéd leélni az életedet, ismered a jellemét, a jó tulajdonságait, tudod, hogy képes leszel tolerálni a rossz tulajdonságait, összecsiszolódtatok annyira, hogy ha az évek alatt változtok mindketten, mégis együtt tudjatok maradni egy életen át.


Második a kommunikáció. Ha gond van, nem a válópereshez kell szaladni rögtön, hanem beszélni a házastársaddal. Nem egyszer, hanem többször, ha szükséges. A házasságok nagy többsége azért megy tönkre, mert nem tudnak kommunikálni egymássl a házastársak, nem mondják meg, ha esetleg szeretnének változtatni valamin.


És persze nem úgy kell hozzáállni egy házassághoz, hogy pár év múlva úgyis válás lesz belőle.


Ezeknek mindkét félnél meg kéne lenniük, és akkor nem lennének válások, vagy legalábbis nem ennyire sok.

2011. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%

a pénz és egyéb anyagiak

arról nem volt szó, hogy boldognak is kell lennie a családnak:)

2011. dec. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Hogy örökké fog e tartani, nem tudom, de 42 éve működik. Mi sokat beszélgettünk mindig, hasonló az érdeklődési körünk. Bíztunk a másikban,türelmesek voltunk egymással, és a munkahelyi gondokat is megbeszéltük, ismertük egymás munkakörét, tudtuk, hogy éppen miért ingerült vagy lehangolt a másik. A gyereknevelésben is azonos elveket vallottunk. Voltak persze hullámvölgyek, volt egy-egy bepróbálkozó hölgy, de azokat is átvészeltük.Úgy is mondhatnám fellengzősen, hogy "harcostársak" voltunk. Azt tudom csak mondani, ha problémád van a társaddal, mondd el neki mindig, ne várd meg, hogy ő "találja ki", éppen miért vagy mufurc.
2011. dec. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Kölcsönös tisztelet, megbecsülés, őszinteség, kompromisszumkészség, és sok-sok beszélgetés. A kommunikáció nagyon fontos! Valamint az is, hogy a másikat úgy fogadjuk el, amilyen. Ne akarjuk megváltoztatni. Persze évek alatt két ember csiszolódik egymáshoz, ez természetes, de ne akarjunk gyökeresen változtatni a másikon, mert annak nem lesz jó vége.

Problémák vannak és mindig is lesznek, de meg kell tanulni közös erőfeszítéssel megoldani a gondokat, mindkét félnek tenni kell a kapcsolatért, csak így lehet kiegyensúlyozott párkapcsolatban / házasságban élni.

2011. dec. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%

Ne haragudj, hogy a bibliából is idézek, ugyanis el kell ismerni azt, hogy az öregek azért "valamit tudtak".


21. Engedelmesek legyetek egymásnak Isten félelmében.

22. Ti asszonyok a ti saját férjeteknek engedelmesek legyetek, mint az Úrnak.

23. Mert a férj feje a feleségének, mint a Krisztus is feje az egyháznak, és ugyanő megtartója a testnek.

24. De miképen az egyház engedelmes a Krisztusnak, azonképen az asszonyok is engedelmesek legyenek férjöknek mindenben.

25. Ti férfiak, szeressétek a ti feleségeteket, miképen a Krisztus is szerette az egyházat, és Önmagát adta azért;

26. Hogy azt megszentelje, megtisztítván a víznek feredőjével az íge által,

27. Hogy majd Önmaga elébe állítsa dicsőségben az egyházat, úgy hogy azon ne legyen szeplő, vagy sömörgözés, vagy valami afféle; hanem hogy legyen szent és feddhetetlen.

28. Úgy kell a férfiaknak szeretni az ő feleségöket, mint az ő tulajdon testöket. A ki szereti az ő feleségét, önmagát szereti.

29. Mert soha senki az ő tulajdon testét nem gyűlölte; hanem táplálgatja és ápolgatja azt, miképen az Úr is az egyházat;

30. Mert az Ő testének tagjai vagyunk, az Ő testéből és az Ő csontjaiból valók.

31. Annakokáért elhagyja az ember atyját és anyját, és ragaszkodik az ő feleségéhez; és lesznek ketten egy testté.

32. Felette nagy titok ez: de én a Krisztusról és az egyházról szólok.

33. Hanem azért ti is egyen-egyen, ki-ki az ő feleségét úgy szeresse, mint önmagát; az asszony pedig meglássa, hogy félje a férjét.


Efezus 6.


1. Ti gyermekek szót fogadjatok a ti szüleiteknek az Úrban; mert ez az igaz.

2. Tiszteljed a te atyádat és a te anyádat (a mi az első parancsolat ígérettel).

3. Hogy jól legyen néked dolgod és hosszú életű légy e földön.

4. Ti is atyák ne ingereljétek gyermekeiteket, hanem neveljétek azokat az Úr tanítása és intése szerint.

2011. dec. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg kell tanulni az együtt töltött évek alatt alkalmazkodni a másikhoz, megtanulni tisztelni és szeretni egymást, elfogadni egymást a hibáival és néha nem árt a kedvébe is járni. Elég csak apró figyelmességekkel.

A férjemmel több mint 20 éve vagyunk házasok. 19 évesen mentem férjhez. Hamar rájöttem, hogy nem illünk össze. Más az érdeklődési körünk és néha az elképzelésünk is. Sokáig mindennaposak voltak a veszekedéseink. Volt úgy hogy elválunk... Szerencsére nem tettük meg! Aztán valami megváltozott... mára nem érdekel, hogy különbözőek vagyunk, nincsenek illúzióim a szerelem érzésével kapcsolatban sem. Egyszerűen a szeretet és a hozzá való ragaszkodás érzése az amiért elfogadom olyannak amilyen.

Azért az éremnek van egy másik oldala is. Méghozzá én vagyok! Hát őszintén? Én sem vagyok ám egy matyóhímzés! Nekem is vannak hibáim.. :-)

Szerintem ne úgy állj a házasság elé, hogy mert sok a válás akkor én lehet így járok. Hanem inkább tégy mindent annak érdekében, hogy a házasság örökké tartson!

Nem mondom, hogy nem lesznek nehézségek az évek során, de nem szabad olyan könnyen feladni és nem árt néha ilyenkor önvizsgálatot is tartani!

2011. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%
Szerelem, türelem, kommunikáció, kompromisszum, humorérzék:) És szerintem az is fontos, hogy tégy mindig a kapcsolatért, tehát a két fél ne hagyja el magát, se testileg, se szellemileg, se szórakozást illetően. Ha egy idő után csak otthon ültök, meghíztok, és nap - mint nap ugyanazt csináljátok, szerintem bármekkora a szerelem, rá lehet unni a másikra!
2011. dec. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%

egy nyomozó ismerősöm annyit mondott:

"a jó házasság titka, ha hamarabb végzel, előtte szólj haza"

2011. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!