Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lehetősége és/vagy...

Milyen lehetősége és/vagy jogai vannak egy unokának, illetve egyáltalán van-e bármilyen lehetősége arra, hogy a nagyon beteg nagymamáját életvitelszerűen (lakóhelyhez közel) látogathassa? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A szülők elváltak, az apa (a nagyszülő fia, aki a főváros közelében él) a gyerekét 8 éve nem kereste. Az unoka (vidéki nagyvárosban nappali tagozatos egyetemista) az özvegy nagymamával tartotta a kapcsolatot. Mivel 2 hét után derült ki, hogy a nagymama kórházban van (időközben erős és jelentős demencia történt egyik napról a másikra), az unoka megtudta, hogy az apa az anyukáját (nagymamát) a fővárosból távoli vidéki városba viteti el - az orvos állítása szerint állítólagos rokonok fogják gondozni, a mentőszállítást is elintézték már -, mert gondozó otthonba adni nem akarja, mivel az pénzbe kerül, azért ő fizetni nem akar.

Apuka a gyerekét a nagymama kórházi tartózkodásáról sem tájékoztatta, azt az unoka a nagymama szomszédaitól tudta meg.

Az unoka attól is fél - érthető módon -, hogy amennyiben a nagymama a vidéki városban elhuny, ennek tényéről az apuka őt értesíteni nem fogja.

Van-e a már nagykorú unokának bármilyen joga és/vagy lehetősége arra, hogy a nagymamája ne kerülhessen el vidékre, hanem közeli helyre helyezzék el, ahol őt látni-látogatni tudja.

Köszönjük a válaszokat, ötleteket és a segítségeket!



2013. ápr. 9. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy ebbe az unoka kevésbé szóhat bele. A néni gyermeke/i igen. Ők a legközelebbi hozzátatrozók, akikkel ilyen esetben egyeztetnek. Az unoka legfeljebb a szüleire tud hatni könyörgéssel. Vagy eleget tesznek a kérésének, vagy sem.
2013. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem nyilván ott a rokonok tudják gondozni sokkal jobb az a nagyinak.

Vagy esetleg te kitudnád fizetni a nagymama 24. órás felügyeletét amíg te suliban vagy? Ne azt nézd neked mi lenne jó, hanem a nagyinak. Péntek szombaton menj látogatóba.

2013. ápr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nincsen joga ehhez az unokának. És ha logikusan belegondolsz ha a nagyinak folyamatos felügyelet, ellátás kell, akkor a te havonkénti látogatásod nem segít rajta. Havonta egyszer vidéken is meg tudod látogatni, ha olyan állapotban van a nagyi, telefonon sűrűbben is tudsz vele beszélni.
2013. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Elég érdekes gondolat, hogy a TE kényelmed legyen a szempont és nem az, hogy a nagymama gondozása megoldott legyen. Szabad NEKED is magadhoz venni és vállalni az ápolását. Vagy az nem megy? Akkor felülsz a vonatra, buszra és elutazol a mamához. Sok önző ember szólalt már meg itt, de a szememben TE vered az összeset.
2013. ápr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
gonoszok vagytok ti emberek ...én semmilyen önzést nem érzek ebben a fiúban.szerintem aggodik öszintén.állitólagos rokonok fogják gondozni ezt irja .tehát lényegében nem tudja kik.és igenis fontos lenne a nagymamát látogatnia meglehet a mami is igy akarná.konkrétumok nélkül olyan de olyan gusztustalanok tudtok lenni.Jézusom.....
2013. ápr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

De miért milyen konkrétum nélkül?


"időközben erős és jelentős demencia történt egyik napról a másikra"

Ez azt jelenti, hogy 24. órás felügyelet kell neki. Mégis ki lenne a nagyival amíg iskolában van? A nagymama pl magára gyújthatja a lakást amíg a kérdező suliban van. Nem kell ezt túl magyarázni, önző a kérdező igen, mert nem az számít ami a nagyinak jó. Két hét alatt derült ki, hogy nagyi kórházba van. Mi lenne a nagyival ha 2 hetente nézne rá.

2013. ápr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
ha már itt bántjátok ezt a fiut azért megkérdezném miért nem gondozza a saját fia.mi a nagypapám sokáig gondoztuk otthon sose adtuk volna távoli rokonokhoz
2013. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Tényleg. Nem, nem vagyok önző. A gyereke (az apa) évente 2x-3x látogatta a nagymamát, míg az unoka hetente többször hívta fel. A kórházba kerülés is úgy derült ki, hogy a nagymama nem vette fel a telefont, mikor unoka két hete folyamatosan hívta és kezdték tudakozón keresztül keresni a szomszédok telefonszámait, így derült ki a dolog, így tudta meg az unoka. Az apa nem szólt a lányának (unokának) a történtekről. Megjegyzésként: nagymama budapesti, a fia (apuka) Velencei-tó parti lakos, az unoka szegedi tanuló. Egyébként a nagymamának van nyugdíja, tehát abból lehet fedezni egy pest környéki vagy pesti gondozóotthont, és a család is besegítene anyagilag. Ám de az apuka erről hallani sem akar. Node Miskolcra vinni (az orvostól tudta meg!) a nagyit, hogy ott haljon meg, azok közt a rokonok közt, akikkel a nagyi huszonéve nem tartotta a kapcsolatot, mert az jelentősen megromlott. Sajnos a sztorinak erősen "lepattintom anyámat"-szaga van. Apukának nagy háza van, és (mellesleg)jelentős tartásdíj tartozása is a gyereke felé...

Orvosok szerint a nagyinak pár hete van hátra.


Kívánom, hogy egyikőnk se kerüljön ilyen helyzetbe, hogy a gyerekük lepattintja, ha éppen már demensek leszünk. De ha mégis, legyen egy unokánk, aki küzd majd értünk, ha ezt a gyerekeink már nem teszik.

Köszönjük a részvétet a család nevében.

2013. ápr. 9. 21:20
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért erősen csak az egyik oldal. Nagymamának van havi 100. ezres nyugdíja meg 2-3 milliós beugrója egy otthonba.?

Most te ki vagy a történetben jó lenne ha normálisan írnál az unoka vagy az unoka anyukája vagy a szomszéd?

2013. ápr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Számít az, hogy én ki vagyok? Hozzátartozó. És nehogy már engem kérj számon. Amikor a nagyi évekkel ezelőtt elesett és összetörte magát, én ugráltam orvostól orvosig vele, mert annak a fia meg sem mozdult. Rá egy hétre ment csak be a kórházba meglátogatni őt. Milliók? Na ne már! Napi 2500-ért már teljes ellátású otthont találtam. És nincs milliós beugró.
2013. ápr. 9. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!