Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki szóbeli bántalmazó tényleg...

Aki szóbeli bántalmazó tényleg csak idő kérdése hogy fizikailag is bántalmazzon?

Figyelt kérdés
Partnerről van szó.

2013. jan. 4. 15:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
A tapasztalat sajnos ezt mutatja.
2013. jan. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű, de gyakran előfordul. Bár nem értem miért lenne jobb ha 'csak' szóban bántalmazzák az embert.
2013. jan. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Talán nem jobb, de emberek között még meg tudok jelenni, ha leüvöltötte a fejemet, míg monoklival már nem mennék be dolgozni. De nem állítom, hogy az első tolerálható.
2013. jan. 4. 15:40
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nem. És fordítva sem igaz, szerintem. Anyám pl kalapált engem amikor kicsi voltam, meg amikor kamasz voltam de sosem mondott rosszakat nekem. Mamám meg folyamatosan szidott mégsem ütött meg. Férjemmel is ha összeveszünk és van hogy olyankor megvetően, lekezelően beszél, de nem bántalmaz fizikailag.

Szerintem ez személyiség függő, hogy melyik határt hogyan lépik át. Mindenesetre az is rossz, hogy megaláznak téged, főleg az, akit szeretsz. Néha talán rosszabb, mint egy pofon

2013. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez az,ami minden emberben más.
2013. jan. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%
Ha úgy érzed, valaki szóbelileg bántalmaz, miért nem lépesz le rögtön? Miért érdeklődsz a következő fokozatról, vagyis hogy mire számíts? Tényleg így akarsz élni, egy ilyen emberrel? Aki megaláz, akitől tartasz? És ha gyereketek lesz, akkor el fogod tűrni, hogy szóban vagy tettel bántsa őt?
2013. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én látom anyámnál, nénémnél a lelki bántalmazás következményeit. Fizikai is volt, de csak, mikor gyerekek voltak. 50 éve tart, és sosem lesz vége. Még mindig csak megfelelni akarnak.
2013. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Abszolút várható, ritka az olyan aki elsőre üt. Először a szóbeli bántalmazással elveszi az önbizalmad (pl: naponta mondja h mennyire hülye vagy meg nem vagy képes semmire) aztán amikor már az önbizalmad nulla és látja, h verbálisan sem véded meg magad, akkor más simán gondolkodás nélkül meg is üt majd érvelésként vagy hogy bebizonyítsa az igazát.
2013. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Iszonyatosan szerelmes voltam belé. Azt gondoltam kölcsönös, mert minden arra utalt. Összeházasodtunk, lett 2 gyerek. És utána kezdődött el a lelki terror. Addig nem, hanem csak amikor biztos volt, hogy úton a 2. gyerek és meg is tartjuk.

Először semmiben nem voltam elég jó. Én meg elhittem és állandóan bizonyítani akartam, míg egy nulla önbizalommal rendelkező, megkeseredett kis csicska lettem. Már magamat is utáltam. Folyton rosszul éreztem magamat.

Aztán a családomat kezdte el szidni, akik mindig támogattak minket és segítettek. Na és ez rázott végre helyre, nyitotta fel a szememet. Eloszlott a köd, elmúlt a szerelem, megundorodtam tőle is.

Elkezdtem újraépíteni magamat, amit diszkréten de szívósan mindig újra lerombolt. Keresztbe tett állásinterjúk előtt, stb.

De most már erősebb vagyok, és látom már mit tesz velem. Csak még nem vagyok sajnos független. Mint sokak után, utánam sem kapkodnak a munkapiacon. Nincs saját bevételem, vagy csak szórványosan, és ő ezzel nagyon él. De igyekszem.

És már a bar.mságait sem hallgatom meg, de azért próbálkozik. Viszont felmerült bennem, hogy vajon meddig menne el...

2013. jan. 4. 16:25
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szülők, testvérek vagy valaki nem tud segíteni?
2013. jan. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!