Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyam iszik, es nem birom...

Anyam iszik, es nem birom egyedul mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Ma este nagon beduhult es bebeszelte maganak h o senkinek se kell,itthon mindenki elvesz tole mindent.... Mar nem birom! Apam nem tud mit kezdeni az egesszel igyis rosszul allunk anyagilag, es anyam felek annyira betud egyszer reszegulni h megoli magat, vagy mast. Ma el akartr menni,eltettem a kulcsokat h ne mehessen ki az ajton, es ott olelgettem es addig sirtam meg beszeltem, mig kicsit eszhez tert, de e mlitette elotte h ha nem mehet ajton mashol megy ki, na had ne gondoljak bele hogy honnan akar leiugorni... A batyamse tud mit kezdeni, sokszor kiabal anyammal, 23 eves, de nem dolgozik mwert nem veszik fel (ertelmi fogyatekos, alig erti a dolgokat) apamnak el kell mennie hamarost, nem tud itt megelni, es nemis magyar, egyedul maradok aki segithetne anyan, de ez nem fog menni, s a munkajaba is felek elengedni. Nem tudom mit tehetnek, plane akkor ha meg ki is rugjak, en semmit se tehetek ugy erzem, hisz meg csak altalanos iskolas diak vagyok.


13/L



2013. ápr. 10. 00:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

légy erős kicsi lány, sajnálom a sorsod ... amikor józan akkor nem tudsz leülni vele beszélni, hogy mi lesz veletek, ha a pia miatt kirúgják? ... mondd neki, hogy szereted, és mellette vagy ... hiába írom, hogy anyukádnak sem lehet könnyű, attól neked nem lesz jobb


ezért mondom, hogy nincs isten, ha egy gyerek vállára ilyen terhet rak

2013. ápr. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Vannak lelki elsősegély szolgálatok,ingyenes számmal.Tudsz velük beszélni,tanácsot is adnak.Kereshetnél egy katolikus közösséget is,mert sokszor a hit átsegít a közösséggel együtt,akkor is ha nem vagy hívő.
2013. ápr. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Kitartás!

Hasonló szituációban voltam én is. Édesanyám sokat ivott, és már egy pohár bortól balhézni kezdett. Bármilyen furcsán hangzik a testvérednek tűrni kell anyud viselkedését, és nem szabad vele kiabálni. Amit te tettél az nagyon helyes. Az alkoholizmus betegség. Súlyos betegség. Mellette kell lennetek, lefoglalni, kimutatni hogy szeretitek. Amikor egy kicsit jobbra fordulnak a dolgok orvoshoz kell fordulni. Rengeteg rehabilitációs hely van ahol gyógyszeres kezeléssel kezelik az embereket. Amit én észrevettem az az hogy egy nőnek még nehezebb lejönni az alkoholról. Kitartás. Beszélj a bátyáddal próbáld meg meggyőzni hogy anyunál ez csak ideiglenes és nélkületek nem fog meggyógyulni. Ti kellettek ahhoz hogy ne csináljon hülyeséget. Anyudnak pedig fel kéne fogni hogy értetek él, és nem hagyhat el titeket. Szóval ne ugorjon ki sehonnan, és ne csináljon hülyeséget.

A fogalmazásodból ítélve nagyon értelmes és okos lány lehetsz. Kitartás csak ennyit mondok, és rengeteg szeretet kell adni anyudnak. Csak ez segíthet. Nálam bevált. Bár nagyon nehezen ment, és néha még mindig félek hogy visszaesik.

Írj nyugodtan akár privátban is ha bármi gond van és hátha tudok én is olyan tanácsot adni ami segíthet.

2013. ápr. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szegenykem...nagyon sajnalom. de ebben a helyzetbem erosnek kell lenned es nem szabad hagynod h ez teged tegyen tonkre. Nemsokara te is dolgozhatsz suli mellett, igy nagyobb biztonsagba erezheted majd magad anyagilag. anyukaddal tudom hogy nehez de valamilyen szinten el kell fogadnod hogy ez az o elete es o dontese. Szakember segitsege kell neki. elvono vagy pszichiater. kerdezd meg az iskolad pshichologusatol h mit tehetsz, o tudni fogja. erdemes lenne gyakran beszelgetned vele. Nem kene ilyen fiatalon ezt latnod. Ez egyaltalan n normalis, es ne is tartsd annak soha! Szerencsetlen allappt ez, amit valoszinuleg a kulso korulmenyek okoztak mint pl penztelenseg, es anyuukad nem birta a nagy nyomast.
2013. ápr. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Hasznos tanácsokat mondtak a többiek....

valóban nagyon nagy szeretetre van szüksége az anyukádnak, vszinű h vmi miatt kiábrándult, megkeseredett, elkeseredett...bármi...

de az is igaz h nem kellene ezt látnod...nekem nm az anyám hanem az apám ivott....nem volt gyerekkorom....nm volt egy boldog percem sem.....nm tehet tönkre egy szülő sem....de én is szeretem őket...a mai napig....de 8napon belül túl gyógyuló sérüléseket szenvedtem....alakulok...más már az életem.....nekem a hit....Jézus segített....

Es oan emberek akik melettem álltak a nehéz időkben....

ha kell tényleg forduj pszihológushoz.....

Nm vagy egyedül...sem az édesanyád....

elhiszem h borzalmas.....sőt tudom....

de van kiút....van jobb élet....

az én életem is megváltozott....mért ne változna meg a ti életetek....

soha ne add fel!...amikor a legnehezebb ....soxor akkr jön a legnagyobb változás.....

ez biztos h nagyon nehéz időszak az eletedben...és ki tudja mióta. .

de 1x vége lesz....nekem is vége lett.......az apám sem iszik...es en.is más ember vagyok.....nem vagy egyedül es nekem s nyugodtan írhatszt priviben...vagy a lelkisegely szolgálat is jó ötlet.....

válaszd azt amit a szíved diktál...es kérj segítséget....

kívánom h minél gyorsabban vége legyen rossznak.az életetekben.....es kisüssön végre a nap....!

Tényleg minden jót!

szia

2013. ápr. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Na hittel meg a gyűlivel sokra megy.13éves vagy,valami normális rokon akihez fordulhatnál segítségért?Mindenképp el kell érni anyádnál orvoshoz menjen.Egyedül nem szabadul a z alkoholtól.Ahhoz akarat gyenge.Apád is itt hagy ilyen helyzetbe.Ha nincs rokon,szólj a tanárodnak. Te sem élhetsz frászba anyád mikor csinál kárt magába,ez orvosi eset.
2013. ápr. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
7%
Ha férfi lenne az illető, már mindenki javasolná, hogy hagyják ott. Én ebben az esetben sem javasolok mást, mert egy alkesz nő ugyanannyira gyógyíthatatlan, mint egy alkesz férfi. El kell válni, mert egy ilyen ember mellett az egész család csak áldozat lehet.
2013. ápr. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A legokosabb lenne, ha a kérdezö a családsegitöhöz fordulna, mert csak ök tudnak valamit is tenni.


Az anyukának meg NEM szeretetre, hanem terápiára lenne szüksége, mert valószinüleg nemcsak alkoholista, hanem súlyos depressziós is.


De az semmiképpen sem egy tizenéves gyerek feladata, hogy a családi kaptaszrófákat megelözze, egy értelmi fogyatékos testvérrel foglalkozzon, mikozben egy felelötlen apa "elmegy" egyszerüen és ott hagy mindent egy ilyen fiatal lányra.

2013. ápr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg rokon, nagyszülő, aki segítene neked, akire számíthatnál?
2013. ápr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyébként nem mondanak hülyeséget, akik a hitet emlegetik.

Az IGAZ hívők nem isznak, mert tudják, hogy helytelen, illetve, ha alkoholistaként kezdtek ismerkedni a hittel,akkor nem ritka, hogy annak segítségével jönnek ki belőle, mert kialakul bennük egy igény a bölcs elvek betartására és magasabb lelki, erkölcsi szintre.

De segíthet a hit azokon is, akik elszenvedői egy családtag alkoholizmusának, mert a hit erőt ad, derűsebben viselik el a nehézségeket.Na és persze, ha még valamilyen hitközösségbe is jár az illető, akkor van rá esély, hogy ott jó, megbízható barátokra talál, akik szintén segíthetnek esetleg a bajban, de mindenképp jóleső, ha van értelmes ember, akivel meg lehet beszélni a problémákat.

2013. ápr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!