Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik családot alapítanak,...

Akik családot alapítanak, összeházasodnak mennyire vannak tisztában a következményekkel, és a felmerülő problémák kezelésével?

Figyelt kérdés

A kérdést egy kicsit bővebben:Szóval arra gondolok hogy miért van ennyi rossz,és sok esetben halálra ítélt házasság?Nem gondolják át hogy "Ő,talán majd lesznek kevésbé a romantikáról és szabadidőről szóló időszakok is?Hmmm,talán?".Ez nem fut át az agyukon?Mert a legtöbb embernél,házaspárnál ezt látom.Az idő múlásával történő természetes elhidegülést nem tudják megállítani (pedig vannak példák hogy ez nem lehetetlen)

A közös dolgokat egyre jobban képtelenek megosztani

A gyereknevelés mintha egy megoldhatatlan dolog lene.Nem azt mondom hogy én a gondolatommal elintézem hogy egy értelmes ember cseperedjen fel a felügyeletem alatt,de látok nem egy házaspárt (szüleim is ezt a csoportot képviselik) akik teljesen inkompetensek egy ember felnevelésére.És jobban megnézve én még nem is vagyok nehéz eset (ez nem ide tartozik.Aki bővebb tájékoztaást szeretne privátba leírom neki)


Szóval nem értem.Nem értem hogy mondjuk egy jogosítványt mennyi krítériumhoz kötnek , ehhez képest szinte két egymással egyáltalán nem harmonizáló embert simán össze engednek házasodni,és gyermeknevelést is hadják.


Pedig nézzen mindenki magába és meglátja:Talán tényleg lenne értelme egy "házasságra engedélyezve" kártyának,mert egyeseknek a javukra válna.



2013. ápr. 10. 16:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Egyébként, az is jelentősen megkönnyítené a párkapcsolatok gondjait, ha nem lenne ilyen nehéz, vagy lehetetlen az egyéneknek lakáshoz jutniuk, vagy olyan jövedelemhez jutniuk, amire lehet építeni is. Ahogy én látom, a kapcsolatok nagy részét az a stressz forgácsolja szét. Sok ember egyszerűen nem tud merre lépni, ha változtatni szeretne az életén. Amíg azon dolgoznak,hogy napról napra megéljenek valahogy, úgy egyre kevésbbé marad energia saját magukra, a párjukra... és ahogy a dolgok lecsupaszodnak, és szertefoszlanak az álmok, és pár év alatt látja a két fiatal, hogy nem haladtak sehová, akkor az ember úgy elfárad. Én főleg ilyen eseteket láttam, amikor az emberek szerettek volna boldogok lenni, de nem tudták, hogy hogyan érjék azt el.
2013. ápr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

ezt a kérdést már én is feltettem sokszor, sok helyen.

miért kell minden vacak pozícióhoz, autóvezetéshez, lakásvásárláshoz 200féle vizsga, papír, bizonyítvány, elismervény meg a tököm se tudja milyen papír? míg a gyerekcsináláshoz jóformán értelmileg beszámíthatónak sem kell lenned, elég hozzá összetenni a 2 nemiszervet és már kész is mint a nescafé.


ezt igenis illene szabályozni. nem szigorúan, de valamilyen formában talán mégis. hiszen ha sok intelligens gyerek születik intelligens, felelős szülőktől, akkor az hosszú távon jobban szolgálja a társadalom fejlődését mint a segélyért kuncsorgó, bűnöző egyének tömege. vagy épp az érzelmileg tönkretett, normális párkapcsolatra képtelen huszonévesek garmadája, akiket inkompetens szülők neveltek.


elenyésző azok száma, akikben van alázat és önkritika, s belátják, nekik talán nem való a gyerek, inkább karriert építenek, másokon segítenek pénzzel vagy tettekkel.


a házasságot nem keverném ide. az egy jogi aktus. a gyereknevelés sokkal fontosabb kérdés.

2013. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Aki azt kérdezte mi közöm van mások házaságához"


Ha ezt az 5. számú válaszomra írtad, akkor olvass kicsit figyelmesebben! Nem azt írtam, hogy neked nincs közöd mások házasságához (ahogy egyébként valóban nincs), hanem azt, hogy ha feltételezzük, hogy ha hoznának ilyen törvényt, szabályt, akármit, hogy kik házasodhatnak és nevelhetnek gyereket, akkor azt mégis ki és milyen jogon állapíthatná meg, hogy ők ketten alkalmasak-e erre... Egyszerűen arról van szó, hogy mindazokban az időszakokban, amikor az állam (király, diktátor, akárki) felülről akarta szabályozni az emberek magánéletét, na azok az időszakok rendre tragédiákba torkolltak. Ilyet egyszerűen nem lehet kijelenteni, hogy "X meg Y nem illik össze, és nem kéne gyereket vállalniuk". Kívülről ezt egyrészt képtelenség megmondani, nem mellesleg X-nek és Y-nak alapvető - nem is emberi, hanem élőlényi - joga, hogy ha mindketten úgy látják jónak, párosodjanak.


Feltételezem, hogy 17-23 év közötti srác vagy, elvált szülők gyermeke, akinek a kínját mélységesen megértem, de ettől még nem lesz igazad.

2013. ápr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"ezt igenis illene szabályozni. nem szigorúan, de valamilyen formában talán mégis. hiszen ha sok intelligens gyerek születik intelligens, felelős szülőktől, akkor az hosszú távon jobban szolgálja a társadalom fejlődését"


Tulajdonképpen már el is jutottunk oda, hogy a gyerekeknek lemérik a fejkörfogatát, aztán ha nem felel meg a standard-nek, akkor szépen megy a süllyesztőbe, kiherélik, elkötik, aztán dolgozhat, míg meg nem döglik. Addig a megfelelő fejkörfogatú, szépen fésült kicsikék felnőhetnek, szaporodhatnak stb.

Mindezt a "társadalom érdekére" hivatkozva.


Bocs, mindjárt jövök, de most hánynom kell.

2013. ápr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek megvan akkor is el kell válni, már règ megdôlt az a hit hogy a gyerek miatt jobb együttmaradni, akik ezt vallják azoknak a gyerekei lesznek èrzelemmentes bezárkózò emberek vagy èrzelmes de kifelè mègis hideg egyènek akik kèptelenek rendes kapcsolatot kialakìtani.
2013. ápr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!