Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy müködik ez nálatok,...

Hogy müködik ez nálatok, máshol is átjáróház az ember othona? Bejelentés, kopogás, bármilyen figyelmeztetés nékül jön hozzátok is anyós, rokon, barát stb?

Figyelt kérdés

Szoval hogy érthető legyen,egy 2 generácios családi házban lakom a párommal de az alsó szinten a szülei laknak a szomszédban pedig az anyukája tesojáék és persze össze is járunk,ezzel nem is lenne baj csak az a szokás itt hogy az ajtó nincs bezárva csak éjszakára tehát mindenki jön amikor akar.

A teljes képhez az is hozzátartozik hogy a páromnak van egy fia aki hétvégén van itt és ő szokta hozni haza,egy megbeszélt időpontban.

De most nem igy volt hanaem a tesojáék hozták haza egy orával korábban amit nekem elfelejtetek mondami illetve a párom nem hivott hogy jönnek,én meg pont lepihentem és amikor a gyerek baállitott ugy ugrottam ki az ágybol hogy már ott volt melletem hát nagyon rossz volt.

Mikor szoltam a páromnak nem értette hogy mi ezzel a baj hogy a gyerek elöbb jött,pedig nem az volt a baj hanem hogy nem szolt nekem és nem érti hogy miért kellet volna szolnia.Szereintetek?

Nálatok is igy van ez,mert velem már töbször elöfordult hogy akkor jött valaki amikor nem számitottam rá és nem volt jo de persze hiába szolok náluk ez a szokás!Ti mit tennétek?


2011. febr. 18. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem amit te leírtál az nem probléma. Az átjáróház nálunk van. Nyitják az ajtót, egyszer törölközőbe csavarva voltam bent, amikor a vendég a szobám átlátszó üvegajtaján kopogtatott..Na az kellemetlen volt.
2011. febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Én is rühellem az ilyet!Én mindig odaszólok telefonon,hogy nem zavarok-e,ráérnek-e,egyáltalán átmehetek-e!Ez a minimum!

Nem bírom mikor teljesen más elfoglaltságom van és valaki csak úgy betoppan!

2011. febr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát szerintem meg probléma. Nem illik úgy menni senkihez, hogy nem szólunk előre, hiszen nem tudhatjuk, hogy a másikat nem zavarjuk-e. A párodnak pedig szólnia kellett volna, hogy egy órával korábban jönnek. Nem tudom miért nem érti ezt meg. De szerintem próbáld meg szépen, nyugodtan megkérni rá, hogy legközelebb szóljon, és akkor te is úgy tudsz készülni, hogy nem ér váratlanul.
2011. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Én teljes mértékben értem a problémádat, nálunk ugyanez a helyzet, csak a szomszédokkal. Itt mindenki összejár mindenkivel, kaput errefelé is csak este zárnak. És ezt néhány szomszéd úgy értelmezi, hogy csak úgy jöhet-mehet. Nem egyszer volt már nekem is kellemetlen, hogy pl fürödtem, és hallottam, hogy valaki az előtérben hahózik, hogy hol vagyunk. Egy idő után megelégeltem, és ha tudom, hogy le akarok pihenni, vagy fürdés, ilyesmi, akkor bezárom a kaput, ajtót. De most már van, hogy akkor is zárok mindent, amikor hazaértem, de nem csinálok semmi különöset. Ennek eredményeként elmaradoztak a hívatlan betoppanások, most már inkább ideszólnak telefonon előtte.

Esetleg próbálj meg beszélni a rokonokkal, hogy legközelebb ne legyen ilyen kellemetlen helyzet, hátha ők megértik, ha már a férjed annyira nem :)

2011. febr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Alap, hogy a vendég előre bejelenti az érkezését, legalább 1 nappal korábban. Nálunk nagyon egyszerű a dolog: Nincs csengő, és zárva a kapu.
2011. febr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk lassan szálloda,mert valahogy mindig mindenkinek útba esik a házunk,beállítanak egy szó nélkül hogy épp vásároltak és jöttek egy kicsit lepakolni a cuccokat,meg beszélgetni nyilván nem küldöm el őket mert nem illik de már nagyon zavar hogy lepihenni se tudok anélkül hogy ne figyeljem mikor nyílik a kapu...
2011. febr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
szerintem nincs rendjén, beszélj a barátoddal, hogy ezentúl zárjátok az ajtót, így talán egy kicsit érzékelik a többiek, hogy kell a szabadság
2011. febr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

A Te családod (ahol felnőttél), meg az Ő családja, (ahol most laktok) szokásai mások. Mivel Ti laktok Náluk, azért az van, ami Náluk szokás. Ha elköltöztök saját házba, akkor közösen kialakíthattok egy olyat, ami majd Nálatok lesz a szokás onnantól.


Ha pedig lesz közös gyereketek is, akkor Ő már abba fog belenőni, és nagyon fog csodálkozni, amikor az Ő jövendőbeli párja számon kéri, hogy Náluk (Nálatok) miért az a szokás, ami. De akkor majd Ők is elköltöznek, és kialakítanak egy új, közös rendet, amit az Ő közös gyerekük majd megszokik. És így tovább.


Erre mondják, hogy ez a világ rendje.

2011. febr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Beszéljétek meg, hogy téged ez zavar.

Számomra például az a fura, ha valaki zárkózik, a szüleimnél is mindig úgy volt, hogy nyitva állt a kapu, és mindig szívesen fogadtunk bárkit. Soha nem csináltak ebből problémát. A mai napig ha hazalátogatunk, mindig beugrik valaki, hogy megnézzen minket, leülünk a teraszon vagy a konyhában, adunk valamit inni, ha van süti, akkor abból is kap. Ha pont ebédre állított be, akkor még egy tányér gyorsan az asztalra, és kap ő is.

Én most is így vagyok ezzel, a barátaim tudják, hogy mindig szívesen látom őket. Ha mást nem, egy teát gyorsan tudok főzni bármikor. Ha mondjuk épp fürdök, akkor addig leül az illető és megvár. Eleinte a párom is ki volt akadva ezen, de azóta belátta, hogy nincs ezzel semmi gond. Azóta az ő barátai is rendszeresen jönnek.

Egyébként olyan emberekről van szó, akikkel közeli kapcsolatban vagyok és megbízom bennük. Tehát ha éppen aludni terveztem egy órácskát, akkor egyszerűen megmondom, hogy most pihenek, addig válasszon egy szimpatikus könyvet a polcról vagy üljön le a gép elé. Ha nem ér rá, akkor meg hazamegy úgyis.


Na mindegy, te tudod, mennyire vagy rugalmas, ha nagyon nem bírod, akkor szólj a párodnak, bár elég nagy sértődés lesz belőle valószínűleg. Vagy próbáld meg ezt te is, hogy nem csinálsz nagy ügyet a vendégeskedésből, csinálod a dolgaid ugyanúgy. Még örülök is, ha beállít valaki, mikor pl. főzök: egyrészt van kivel beszélgetni, másrészt segít :)

2011. febr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
85%
A rokonok messze laknak, a barátok meg ugyanúgy gürcölnek a mindennapi megélhetésért, mint mi, és nem érünk rá, csak telefonon vagy neten értekezni. Ha ritkán mégis találkozunk, megbeszéljük, hogy megfelelő legyen az időpont.
2011. febr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!