Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszéljek vele azokról a...

Beszéljek vele azokról a dolgokról, amiket mondtam neki vagy ne magyarázkodjak?

Figyelt kérdés

Nemrég anya barátjának a házába költöztünk és a pasinak van egy fia is,de ő nem lakik itt,vagyis van szobája,de hol itt van,hol nincs.Eddig tartottam tőle,mert van egy híre a suliban és a városban is,hogy füvezik,néha túlzásba viszi a bulizást meg hogy egyszer halálra vert egy másik srácot.Nem tudom,hogy az utóbbi igaz-e,de tényleg izmos és erős.

Népszerű,mert biciklis és az apja bmx pályát építtetett neki,szóval a haverjaival elég gyakran itt vannak és a lányok kedvence,mert helyes és tudja,hogy imádják.

De én meg nem tartozok a rajongótáborához,mert egy nagyképű bunkónak gondolom.

Tegnap eléggé magam alatt voltam és azt hittem,hogy nincs itthon senki és megvágtam magam.Nem akartam öngyilkos lenni,de néha,mikor már nem tudom kezelni a feszültséget körülöttem,akkor ez segít.

De ő hazajött és meglátta a kezemet,amikor ragtapaszt kerestem.Akkor nem mondott semmit,úgy csinált,mint aki nem vette észre,de este írt (visszament az anyjához közben),hogyha van valami gond,akkor azt neki elmondhatom,stb.Írtam,hogy ezt nem éppen facebookon akarom megbeszélni,erre azt írta,hogy akkor találkozzunk.Sétáltunk és elkezdtünk dumálni mindenről,utána megkérdezte,hogy miért csinálom és hogy milyen gyakran meg hogy hogy nem látja rajtam senki a problémáimat.Elmondtam neki mindent,ami zavar,olyanokat is,amit még a legjobb barátnőmnek sem említettem.Néha meglepődött,de normális volt.De ma totál bűntudatom volt,hogy rázúdítottam mindent és attól félek,hogy elmondja másoknak vagy anyának.Nem akarom,hogy ez legyen a pletykatéma a suliba...


De most kezdjek el magyarázkodni vagy mit mondjak?Ciki lesz nagyon,ha találkozunk?

15L



2013. ápr. 12. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust mindenképp. Szerintem jól tetted, hogy elmondtad, gondolom neked jól esett, az más kérdés, hogy tiszteletben fogja-e tartani azt, amit mondtál neki.
2013. ápr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem kell sem pszichológus,sem pszichiáter.Ennyire nem vagyok súlyos :)

Attól tartok,hogy már el is felejtette,amit mondtam,de ha felhozom,akkor eszébe jut megint.

2013. ápr. 12. 16:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ha ilye rendes volt veled akkor nem bunko.csak szereti játszani a nagymenőt mások elött.szerintem üljetek le beszélgetni hogy mi is bánt annyira.
2013. ápr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs itt semmi baj. A srác rendes volt, te meg kiönthetted a szíved. Esetleg elmondhatnád neki, hogy sajnálod hogy egyszerre rázúdítottál mindent, és szeretnéd, ha nem mondaná el senkinek, és köszönöd. Ennyi, ne bonyolítsd túl. (És fejezd be a vagdosást, attól ne lesz jobb semmi. Ha ideges vagy, menj el futni, vagy püfölj egy párnát, de ne tegyél kárt magadban.)
2013. ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha eljutottál arra a szintre, hogy vagdosod magad, akkor el kell menj pszichológushoz, pszichiáterhez tényleg ne menj.

Amúgy természetes, hogy tagadod, hogy nincs nagy baj és hasonlók, de beismerted, hogy vagdosod magad, és ez jó. Nem rossz szándékkal írtam ezt neked.

2013. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én néha,nagyon ritkán megkarcolom magam,de ennyi.Remélem,hogy te sem ilyen durván csinálod..

Mivel tudja,hogy milyen,amikor pletykákat terjesztenek valakiről,ezért nem hiszem,hogy elmondja bárkinek is.De azért addig próbálj meg vele jóban lenni/nem felidegesíteni,vagy összeveszni vele,amíg nem gyógyul be teljesen a sebed.Utána már ha véletlenül el is kotyogja(de nem hiszem),akkor sem lesz rá bizonyítéka.

2013. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Járok futni,úszni,teniszezni,de néha tényleg csak ez segít vagy az,hogyha sokat eszek egyszerre,de akkor olyan,mintha "érezném,ahogy hízok" és muszáj hánynom...Tudom,hogy ez sem jobb,mint a vagdosás,de nem csinálom túl gyakran.

Tényleg nincs nagy baj,csak most kicsit sokat izgulok,mert holnap nyelvvizsgázom és a suliba is javítanom kell.

Nem maradnak meg sokáig a hegek,szóval nem is látszik,hogy teszek bármit is.

2013. ápr. 12. 17:13
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó bejegyzésed, bennem is megerősíti, hogy nem ártana egy pszichológus. Hidd el, én sem rossz szándékból mondom, de ezek elég csúnya tűnetek. Normális esetben az ember, még ha nehéz is neki, se nem vagdossa magát, se nem zabál, ha rájön az öt perc. Ezek mind olyan tünetek, amik valamilyen problémára utalnak, amit még időben el kéne kapni.

A srác miatt ne aggódj. Tuti nem fogja elmondani senkinek.

De magad miatt aggódj picit

2013. ápr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A srác rendes, nem lesz belőle bajod, hogy beszéltél vele.


Az állapotod viszont súlyos. Szakember segítségére van szükséged. Nem lehet elviccelni, mert 10 év múlva rájössz, hogy túl mélyen vagy, és nagyobb bajban leszed, mint most gondolod.

2013. ápr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A legjobb lenne, ha a srác elmondaná Anyukádnak és felkeresnél egy pszichiátert! Komoly problémáid vannak!
2013. ápr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!