Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogy oldanád meg ezt a...

Te hogy oldanád meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Párom hosszas munkanélküliség után végre talált munkát márciusban, ám hajnali 4-re vagy sokszor fél 4-re kell mennie (2-kor kel). Busz nincs akkor még, csak kocsival tudja megoldani a bejárást, ám az neki nincs saját, így az apjáét kapta kölcsön.

Először még úgy volt, csak kis ideig kell, mert lesz kolléga, aki viszi, de kiderült, az csak bizonyos napokon lenne jó, mert máshogy dolgozik. Hazafelé olyan rémes a buszközlekedés, hogy ha épp úgy jön ki, másfél-két órát is várhatna rá, ami mondjuk 10-12 óra meló után durva lenne.

Szóval azóta is nálunk van az apja kocsija, akik már ki vannak akadva emiatt.

De tudni kell, hogy ők nyugdíjasok, alig használják a kocsit (legtöbbször tankolni sincs bele pénzük), csak az apja mániákusa a járművének (nem nagy durranás, 12 éves Suzuki, amit hitelre vettek használtan). Neki a tudat kell, hogy otthon van. Sőt, már vezetni sem szabadna neki, olyan rossz egészségügyi állapotban van (idén vagy jövőre jár le a jogsija, szinte biztosan nem fogják neki meghosszabbítani). Mégis kitalálta most, hogy neki már sürgősen kell, mert ő el akar utazni vele rokonokhoz 450 km-re. Úgy, hogy a felesége már egy ötperces kocsiútra is elkíséri, mert fél, hogy rosszul lesz. Évek óta nem vezetett ennyit, mégis csak így hajlandó utazni, pedig vonattal sokkal olcsóbb lenne nekik (Azt mondta, azért kell kocsival menni mindenáron, mert fel akar vágni a 14 éves Suzuki Swiftjével a sógorának - akinek mivel drága Citroënje van, és gazdagok, nyilván elájul ettől). Mit csinál a felesége is, ha rosszul lesz útközben? Neki nincs jogsija, még váltani sem tudják egymást, hogy akar annyit levezetni? Mások életét is veszélyezteti...

Állandó pénzzavarban vannak, a kocsi csak nyeli a pénzüket (hitel is van rajta), szükségük sincs rá, de azért kell, mert mit szólnak a szomszédok, hogy hova lett a kocsi. Ma is arról panaszkodott, azt pletykálják, elvitte a bank...

Soha semmivel nem segítettek minket; mikor munkanélküliek lettünk, az én szüleimhez jöttünk lakni (sajnos én még mindig állást keresek), miután az albit felmondtuk. Korábban párom, míg otthon lakott, éveken át lenyúlták a fizetését, kihasználták, ahol tudták, most meg ezen a kocsin vannak kiakadva.

Egyre csak azt hangoztatják: mikor vesz a párom sajátot? Miből??? Mondják: hitel. Majd mi is vegyünk fel svájci frankra, mint ők, amit azóta is nyögnek... Meg milyen bank adna hitelt jelen helyzetünkben?

Nem bírják felfogni, párom alig talált munkát, és ezt is fel kell mondania, ha nincs kocsi. Már nézegetjük a használt autókat (annyi tartalékunk még van, hogy ha nagyon kell, egy olcsóbbat vehetünk), de idő sincs elmenni megnézni, mert párom heti 6 nap dolgozik, szabadideje nincsen. Kellene ismerős is, aki segít kiválasztani, mert nem akarunk szart venni, ami majd egy hét múlva el sem indul...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Párom is legszívesebben visszaadná a hülye kocsijukat, de akkor nincs munka... Ördögi kör.


2013. ápr. 13. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen távolságra laktok a munkahelytől? Lehet, hogy hülyén hangzik, de itt a jó idő, nem tudna pl. biciklivel menni? Legalább ideiglenesen, amíg nem találtok más megoldást.
2013. ápr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Annyira nincs messze mondjuk, hogy irreálisan legyen a biciklivel közlekedés, de:

1) Kivilágítatlan, dombos-kanyargós úton kéne menni kamionok között, kátyús szar utakon, főleg éjjel lenne durva. Minden percben az életéért aggódnék.

2) Biciklivel lenne egy 40 perc biztosan az út odáig. Így is kettőkor kel, úgy már lefeküdni nem lenne neki érdemes... Volt, amikor 14 órát dolgozott, erre még közel másfél órás utazást rászámolni...

3) Amilyen kemény fizikai munkát végez (több tonnát pakolnak napi szinten egy raktárban), hol bírja még ennyit letekerni? Hullafáradtan ér haza, fáj a térde, a talpa, a dereka... Úgy esik be az ajtón.

2013. ápr. 13. 12:14
 3/6 Hanna0308 válasza:
46%

Szerintem keresni kéne egy másik munkahelyet.

Az a legjobb, hogyha még élvezed is a munkát ;)

(lehet hülyeséget mondok)

2013. ápr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem hülyeség, amit mondasz, de jelenleg nincs abban a helyzetben, hogy válogasson, így is több, mint fél év munkanélküliség után talált rá erre, olyan szinten nincsenek lehetőségek. Most ez van, szeretne váltani majd, ha lesz mire.


Párom közben hazaért a szüleitől, hát padlót fogtam attól, amit mesélt. Írtam ugye, hogy arról panaszkodtak, azt pletykálják a falubeliek, hogy elvitte a bank a kocsit, ezért megkérte páromat, menjenek végig a falu összes utcáján, hogy mindenki láthassa, megvan a kocsi... -.-

2013. ápr. 13. 15:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyezetek meg egy jellképes összegben amiért megveszitek tölük a kocsit és minden hónapban 'törleszetek nekik'

mivel pénz zavarban vannak ebbe talán bele mennek.

2013. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Arról volt már szó, amit az apja hozott szóba még korábban, ha lejár a jogsija és nem hosszabbítják meg, akkor a páromé lesz, ha nem tudom milyen hitelét fizetjük.

De ma azt mondta, augusztusban lejár a rajta lévő hitel.


Fizetni nem fogunk érte, az biztos. Amennyit lenyúltak páromtól, ők tartoznak, ennek a kocsinak az árával minimum. Szóval a legkevesebb, ha majd a páromé lesz, nemhogy fizetünk érte...

De szerintem míg ő is vezetheti, úgysem mond le róla, mert mániája a kocsija. Többször kijelentették, ez az egyetlen, amit fel tudnak mutatni, nem bírnak megválni tőle. Szerintem az is kamu, hogy megkapná a párom, ha már nem használhatja az apja, inkább őrizné a garázsban.

2013. ápr. 13. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!