Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Kavarnátok" a helyzetet...

"Kavarnátok" a helyzetet anyóssal, vagy ha már azt mondtuk bízzuk rá a kisfiunkat?

Figyelt kérdés

Férjemnek üzleti útra kell mennie, szinte csak az én repülőjegyemet kell fizetni akkor is ha vele megyek ezért úgy döntöttünk vele utazok. 1,5 hétről lenne szó. Van egy 4 éves közös kisfiunk, anyósom felajánlotta hogy ügyel rá, el is fogadtuk, persze előtte ki akartuk(akarjuk) próbálni milyen ha nála van pár napig (csak jövő hónapban mennénk). Másik városban él, így még nélkülünk nem aludt ott.

Most viszont felajánlották hogy máshol aludhatna, ahol már párszor aludt, itt is van, szóval oviba is járhatna. Alap esetben inkább ide vinném, de félek, hogy bekavarok az anyósommal.

Elég bonyolult a családi helyzetünk, volt pár külön töltött hónapunk a férjemmel (akkor még párommal), ezalatt ő teherbe ejtett valakit, megtartották a babát, de közben mi kibékültünk. Ebből nem volt gond, mert a lány sem gondolta komolyan a kapcsolatukat, viszont nem akart abortuszt, de "felajánlotta", hogy nem kell semmiben részt vennie/részt vennünk. Természetesen a férjem elismerte a gyereket és foglalkozik/foglalkozunk is vele. Közben én is terhes lettem, egy év van a két kisfiú között. Anyósom nem tud megbarátkozni a helyzettel, szerinte úgy élünk mint a cigányok.. (nem tudom honnan tudja hogyan élnek ők), a másik kisfiút is idegenként kezeli. Ami miatt sok a vita közte és a férjem között. És az anyukáját is folyton szapulja, többször próbált bekavarni közöttünk, de szerencsére a lánynak több esze van, minthogy hitt volna neki.

A lényeg, hogy most ő ajánlotta fel, hogy vigyáz a fiunkra. Aludt már nála, de így napokra nem nem akartuk leterhelni, ezért nem is kértük meg. Talán nála jobb helyen lenne, többet érintkeznek, ott a tesója, akivel jó a kapcsolata, sokat vannak együtt, így picit pótolna minket, vagyis ha együtt játszanak, akkor kevésbé tűnne fel a fiamnak a hiányunk.

Viszont félek, hogy anyósom ezen megint kiakad... Már egy ideje csend van, nem akarok újabb veszekedéseket végighallgatni közte és a férjem között.


2013. ápr. 9. 10:01
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
78%
A gyerek az unokájuk. Ott lenne a legjobb helye. De nem értem, hogy miért kell mindenből problémát csinálni.
2013. ápr. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
Nem csinálok belőle problémát, csak szerintem jobb helyen lenne a tesójáéknál. Nem azt mondom, hogy anyómnál nem.
2013. ápr. 9. 10:07
 3/52 anonim ***** válasza:
78%
Nem kéne szítani a helyzetet, jó helyen lenne anyósnál az unoka. Nem kavarnék!
2013. ápr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
90%

Én következő hétvégére elvinném az anyóshoz,megnlzni hogy érzi ott magát egyedül a gyerek.

Lehet el sem marad és anyósod telefonál már szombart este hogy menjetek érte és akkor meg van oldva a dolog.

2013. ápr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

Pont hétvégén akarjuk kipróbálni.

Én sem akarok feleslegesen kavarni, ezért is tettem fel a kérdést, hogy kívülállónak hogy jön le a helyzet.

2013. ápr. 9. 10:14
 6/52 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt nektek kell eldönteni.Ha a mamánál nem is aludt még biztos nagy kaland lenne neki.Persze attól függ milyen nagymama az anyósod.A gyerekeim imádtak a mamánál aludni.Hát az biztos hogy furcsa hogy nem tud beletörődni hogy van egy másik unokája is.De az is furcsa-az én számomra-hogy arra nőre bízzam a gyerekemet aki a párom szeretője volt.Ennyire baráti viszonyba -én- nem tudnék keveredni vele.Oké hogy van egy gyerek azt persze el kell fogadni,de nekem a gyerek ott alvása morbid egy kicsit.Ebben a kis korban legalábbis.Fordítva hogy az ő gyereke alszik nálatok az mégis más hiszen a férjed az apa.De ha ilyen jó a viszony...hát nem tudom.Lehet hogy akkor is nagyit választanám.Dönteni Nektek kell.Férjed mit mond?
2013. ápr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
48%
Én viszont kavarnék. Emiatt a mondatod miatt: "a másik kisfiút is idegenként kezeli." Nem értem hogy jön pont ő ehhez, mikor neki ugyanolyan unokája, mint a ti közös fiatok. Annyira nem érdekelne, hogy egy ilyen nőt megbántok.
2013. ápr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
48%
7-el értek egyet.
2013. ápr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:
Egy szeretővel én sem jópofiznék, de mint írtam nem ez volt a helyzet, nem voltunk együtt egy ideig (nekem is volt közben egy kis kalandom). Persze nem voltam oda a helyzetért, nem is akartam folytatni a kapcsolatot, de végül szerencsére azért túltettem rajta magam. Nem mondom hogy a legjobb barátnőm a lány, de jól megvagyunk. Mivel újszülött kora óta ez a helyzet muszáj volt érintkeznünk (nem egy 10 éves gyerek volt akit elhozott férjem majd visszavitt) aztán úgymond összebarátkoztunk. Persze a kisfiú szokott nálunk lenni, de volt már hogy ő vigyázott a mienkre míg elmentünk valahova. Tudom, hogy kívülről kicsit morbidnak tűnhet, de belülről azért nem olyan hülye helyzet:)
2013. ápr. 9. 10:27
 10/52 A kérdező kommentje:

Hát igen.. biztos emiatt van bennem is egy kis rosszindulat felé, én sem értem neki mi kára van ebből.


Férjem nagyon diplomatikusan azt mondta neki mindegy, döntsek.. Ő is tud jófej lenni, ha az anyjáról van szó, mert már ő sem sokat vár tőle.

2013. ápr. 9. 10:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!