Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem bizarr ez az...

Csak nekem bizarr ez az "anya, apa" megszòlítás a szülôk közott? (nemprovokáciòs céllal írom a kérdést, csak kíváncsi vagyok. )

Figyelt kérdés
Mindenütt hallom, làtom, hogy így szòlítgatjàk egymàst a felek. Hol van a Férfi és a Nô? Az oké, hogy szülôk lettek, de nekem ez akkor is furcsa. Én a férjem nem tudnàm Apànak szòlítani, ô nem az apàm...remélem értitek?:)

2013. ápr. 14. 10:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
65%
Egyetértek veled, nekem ez kissé visszataszító. A férjem nem az apám, hanem a szerelmem, van nekem apám, és az nem ő! :D Ahogy én sem bírnám, ha a párom engem anyának hívna, mikor van neki anyja. Az más, ha a gyereknek azt mondom, hogy vidd oda apának, vagy kérdezd meg apát, de magunk közt sosem tudnám így szólítani.
2013. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
58%
Nekem nem, sok esettben így szólítom a párom. Azért mert van egy közös gyerekünk, nekem nyilván nem az apám, de a lányunknak igen, ő is szokott anyának hívni. Szoktuk egymást a saját nevünkön is szólítani, vagy becézni :)
2013. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
64%
En is utálom az ilyet.
2013. ápr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is furcsa lenne. :)
2013. ápr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
81%
Mikor a gyerek kicsi, azért szólítják így egymást, meg a szüleiket is mamának-papának, hogy a gyerek tudja, hogy kell őket szólítani. Egy rokonom egyszer hívta a gyerek előtt a férjét "Pityubébi"-nek, a lány vagy 2 évig így hívta az apját :)
2013. ápr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk csak addig szólították egymást így a szüleink amíg kicsik voltunk, ma már nem :)
2013. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk a férjem vetette fel, hogy apának és anyának hívjuk egymást a babánk megszületése után, mert olvasta egy könyvben, hogy összezavarodik, ha nem így hívjuk egymást, és nem fogja tudni a baba, hogy ki-ki. Hát majd meglátjuk, hogy fogjuk hívni egymást. Bár ha arra gondolok, hogy az én szüleim husimozták, bogaramozták egymást pici babakorunkban is, mégsem hívom sem anyukámat, sem apukámat kolbásznak, szaláminak, csülöknek, vagy szentjánosbogárnak, nem biztos, hogy összezavarja a gyereket, ha a szülők nem anyáznak és apáznak.
2013. ápr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Az nem is baj, ha a pici elôtt folyik ez, de mikor egymàs között...hàt, nem tudom:) nekem Dràgàm (férfi:))
2013. ápr. 14. 10:22
 9/32 anonim ***** válasza:
58%
Nekem a férje kezdte el, hogy anyának hívott engem, de az első alkalommal felhívtam rá a figyelmét, hogy nem én vagyok az anyja, most egy éves a gyerek, engem mamának hív az apját papának, pedig a keresztnevünkön szólítjuk egymást. engem nem zavar ha más csinálja, az ő dolga, de nálunk ez nem divat.
2013. ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%

hát nem tudom... lehet ez valami régi szokás, mert a Vukban is azt kiabálja a nőci a Vadász után hogy "Te apjuk hozzod már azt a tojást?!)

az apa anya apjuk anyjuk még mindig jobb megszólítás mint az egyik volt barátom aki vicceskedbni akart és Asszonynak hívott... engem viszont annyira irritált hogy mindig megjegyeztem neki hogy nem vagyok az asszonyod..

2013. ápr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!